trip-krainetrip-ukraine-dark
Ühesuuna autorent - auto Hollandist, tagasi Itaalias

Tere, plaanis kolmekesi trippida kaks nädalat Saksamaal, Hollandis, Prantsmaal ja Itaalias. Mõtlesime, et ilmselt mugavaim ja loodetavasti mitte liiga kallis variant oleks rentida auto. Konks selles, et tahaksime võtta auto nt Amsterdamist ja tagasi anda Milanos, kust lendame tagasi. Vahepeal siis plaanis Pariis, Lõuna-Prantsusmaa, Itaaliat ka, oleneb kuidas jõuab sõita. On kellelgi kogemusi sellise ühesuunarendiga? Kas peab lisaks midagi maksma, et tahad auto hoopis mujal tagasi anda?

Palju käinud ja näinud inimesed, kiitke plaani või laitke maha, igasugune abiinfo rendiautoga reisimise kohta on rohkem kui teretulnud. Marju (ise seni ainult häälega seigelnud).

Tere! Mina tegin Hispaaniale ja Portugalile ringi peale rentides autot sellisest kohast: http://www.easyterra.com/ Sellega saab ilusti võtta ühest riigist ja jätta teise, ei löö küll mingit eritasu ette. Loe veel muidugi nende tingimusi ka täpsemalt. Selles suhtes hästi normaalne firma ka, et meil olid lennujaamad sassis (Barcelona ja mingi väiksem selle lähedal, mis mõtles et pole vaja täpsustada, et ta pole põhilennujaam, oli ikka Barcelona nime all. Tagant järgi ei tea, kas siis tõesti ise ei märganud. Suht kahtlane, ei tahaks uskuda, et selline ummamuudu olen;);)) aga mis ma öelda tahtsin oli, et nad ei sundinud seda 60 kilomeetrit sõitma, et võtta sealt oma broneeritud auto, vaid organiseerised sealt samast kohast uue, ilma eritasuta!! Jipiii;) Hind oli ka kõige soodsam, mis leidsime ja auto oli ka ilus/uus/puhas kui kätte saime. Deposiit tuli suhteliselt kaua tagasi pärast, mingi kaks nädalat, AGA see pole nende vaid panga teema;)

Oi,polekski oodanud nii kiiret vastust! Aitäh! Leidsime kah sama lehe pealt 9-ks päevaks 225 eurise pakkumise. Tundus soodne, aga mingi pisike auokene muidugi. Aga kas sa võtsid ja tagastasid samasse kohta? Ja seda pole kah kuskil kirjas, mis see deposiidi summa täpselt on, huvitav millal seda öeldakse? Aga vähemalt julgustav kuulda positiivset arvamust.

Me vist saime ka umbes 3500 krooniga 10 päevaks Skoda Roomsteri..;);) Ruumi oli autos palju ja pagssi sai ka ilusti asju panna. Selg jäi kangeks natuke pika sõidu peale aga kui sa just limus ei maga, siis 15-tunnise sõidu peale jääb igas autos selg/jalad haigeks..;) Ma ei mäleta seda deposiidisummat, aga kui autot broneerida, siis saab sinna küsimusi ka saata, et kui kuskil kodulehel ei ole, saab sealt uurida. Igaksjuhuks, kuna te esimest korda rendite siis 2 tähtsat asja: 1.)Saab broneerida/rentida/maksta AINULT krediitkaardiga, 2.)Kui auto kätte saate, siis lepingus, mis te enda kätte ka saate, on kirjas, kas autol on kuskilt kriibitud või midagi ei tööta jne. Kontrollige üle, et pärast midagi enda kaela ei peaks võtma ja selle eest maksma. Meil oli küll kõik korras aga siinkohal parem karta kui kahetseda.

Vot, ja parkige siis ilusti, sest meil teisaldati viimasel päeval Hispaanias auto ära. Jama, kui palju..Õnneks sai kõik korda ja nüüd on see ainult tore reisiseiklus;););)

Ja selline asi tuli ka meelde, kui Easyterra letti ei leia, siis Europcar-i omast võib ka küsida. Ma ei tea , miks see nii on, aga meie läksime oma paberitega Europcar-i küsima , kus Easyterra on, aga aeti sealt kõik asjad korda ilusti;)

Nii, kogusime juguse kokku ja sisestasime Easyterra süsteemi krediitkaardid jm andmed ja sealt saadeti siis hinnapakkumine. Muidu kõik tore, aga hinnapakkumise viimasel real oli väikeses kirjas, et lisandub international one way fee 500 EUR. Maksta kohapeal. Jehhuuu, ühesõnaga, tuleb ise-küsin-ise-vastan teema, aga järelikult ei saa reeglina siiski nii pika vahemaaga autorendi odavusele loota. Hertzi kodulehel proovisin ka - erineva tagastuskoha puhul hinnvahe ca 500 EUR. Muidugi võimalik, et tuhnides ja otsides leiaks mõne firma, mis ei küsi sellist raha, aga vähetõenäoline. Kui keegi juhtub mõnd sellist firmat teadma, andke aga teistele ka teada!

Easyterra / Auto-Europe puhul oleneb see One Way Fee sellest, mitmeks päevaks auto rentida. Vist oli nii, et kui üle 8 päeva, siis seda ei lisandu.

Otsin ise ka rendiautot Itaalias ja on silmajäänud veel sellised lehed

http://www.travelsupermarket.com/c/cheap-car-hire/ http://www.holidayautos.co.uk/

Kahjuks ei oska öelda,kas nad võimaldavad ühe suuna renti aga uuri :)

Küsikisn targematelt, kas see tagatisraha bronnitakse alati? Või kui ma võtan selle täiskindlustuse siis ei broneerita?

Tänan