Ühistransport Milanos

Oskab keegi öelda, kas Malpensa lennujaam-Milano bussile saab pileti osta bussist või peab netist ette ostma? Kuidas oleks Milanos kõige soodsam liigelda?

Sai käidud 2 aastat tagasi. Vötsime lennujaamast automaadist kohe edasi tagasi pileti ( oli odavam ), sealt edasi liikusime õue ja bussid lähevad päris tihedalt linna. Äkki 20 mindi tagant. Malpensa Shuttlega liikusime vast kui hästi mäletan.

Linnas liikusime metrooga , päeva pilet oli 4.50 € . Mo arust oli üks pilet nii bussile kui ka metroole. Metroo hästi lihtne ja loogiline. Rändasime ikka päris palju ringi sellega.
http://www.atm.it/en/ViaggiaConNoi/Biglietti/Pages/Biglietti%20Urbani.aspx

Saab osta ka bussist. Ei pea ette ostma.

Kõigepealt infoks. Easyjet Tallinnast maabub Milaano terminal nr.2 ( väike terminal,kust ainult Easyjetid tegutsevadki). Kuhu Airbaltic maabub ei oska öeldagi, ei ole hetkel aega uurida ka,aga vahemaa kahe terminali vahel ütleb, et 15 minutit sõitu bussiga. Peaterminal, kust väljub metroo milaano kesklinna on nr.1 Kahe terminali vahel peaks olema tasuta buss käigus. http://www.milanomalpensa-airport.com/en/directions-and-parking

Oktoobris 2016 oli terminal nr2 väljumisel, kohe selline lett, kust sai shuttle bussi pileteid. Suured sildid üleval maksis 8.- üks ots( edasi-tagasi tuli kindlasti odavam) aga endal ei olnud vaja. Buss väljus kohe maja eest. Kui nüüd soovida kokku hoida, siis võibolla tasub ära sõita peaterminali. Ja sealt osta metroo pilet (kas siis päeva, nädala või kuidas reisiplaanid on) Metroo Milaanos väga lihtne ja mugav liikumisviis.
Ah ja selle metroo valiks ka siis kui on tööpäevane tipptund. Siis võib shuttle buss lennujaamast linna sõita 20 minuti asemel 1-2 h.

Odavlendude terminalis, kuhu saabub Easyjet, olid paari erineva pakkuja letid saabuva pagasi ruumis. Sai osta nii üheotsapileti linna kui edasi-tagasi pileti.