Üks päev Shanghais- kuidas liigelda, mis hinnad?

Kes on viimasel ajal Shanghaisse sattunud- kuidas olete Pudongi lennujaamast kesklinna läinud- nt Bundi. Kas metrooga või taksoga? Kui metrooga, siis mis peatused ja kus ümber istuda tuleb? Mis hind? Või kas selle kohta on lennujaamas üksikasjalikku infot võimalik saada?

Või tuleks eelistada taksoga liiklemist? Mis umbkaudne hind Pudongi lennujaamast linna ja tagasi?

Kas raha oli teil varem vahetatud või vahetasite Hiinas?

Veel häid soovitusi? Olen seal üksi, sellepärast tahaks võimalikult hästi ette teada kõike.

Ühistransport jääb alati odavamaks ja sageli ka kõige mugavamaks variandiks.

Infot on võimalik juba varakult ette saada netist.

Info netist: Visitors can take a taxi to the airport for about 150 RMB. But now a more popular alternative is available: the newly opened maglev train, which can run as fast as 431 km/h and take you from the city center to the airport in 8 minutes or so.

Takso: Taksoga üks ots 150 RMB ~270 EEK (kindlasti saad petta)

Maglev rong: http://www.chinahighlights.com/travelguide/transportation/maglev-train.htm

Edasi-tagasi pilet 80 RMB ~144 EEK + metroo linnas

Metroo: http://www.shmetro.com/EnglishPage/EnglishPage.jsp

Roheline liin (liin nr. 2) Näiteks: Pudong International Airport -> Lujiazui (The Oriental Pearl TV Tower piirkond) Üks ots 6 RMB ~10,8 EEK

Näiteks: Pudong International Airport -> East Nanjing Road (The Bund kaldapromenaadi piirkond, üks peatus edasi üle jõe) Üks ots 7 RMB ~12,6 EEK

Siin parem kaart: http://www.johomaps.com/as/china/shanghai/shanghaimetro.html

  • Pole ise Shanghais veel käinud.
  • Mul oli raha oli eelnevalt ette vahetatud, kui ma Shenzhenis käisin.

Soovitan sõita Maglevi rongiga linna, seal istuda ümber metroosse ning väljuda Bundil. See on absoluutselt kõige kiirem ning huvitavam viis Pudongilt Shanghai kesklinna jõudmiseks. Olen käinud, olen soovitanud ja soovitan jätkuvalt edasi. Raha tasub ikka juba Eestist kaasa vahetada - Hiinas on raha vahetamine paras keemia. Pead otsima panga, passist tehakse koopia jne ning kõik võtab aega.

Maglev on kõige kiirem variant, kuid kindlasti mitte huvitavaim. Kõige huvitavam on liinibuss, sõidab terve igaviku ning mitte keegi ei oska sulle seletada , kus maha peab minema. Taksoga ei saa petta , vähemalt ise küll ei saanud 2 Shangais veedetud nädalaga ning taksoga näed tunduvalt rohkem , kui maa all loksudes. Iseasi on muidugi juhtidele selgitamine kuhu ta sõitma peab...aga alati leiab kellegi , kes aadressi paberile sirgeldab.

Edu.

Päev Shangais

2 “blondi” enne jõule ca 13 tundi Shangai lennujaama naelutatud, aga ei tahaks! Andke palun abi: kuidas sõita lennujaamast linna (takso, rong?), mis oleks hind (et meil nahka üle kõrvade ei tõmmataks), kas saab ilma viisata selle väikse aja jne?? Eelmistest juttudest leidsin, mida nagu tasuks minna vaatama, aga äkki annab keegi veel omi mõtteid-) Kuidagi vanad kõik kirjutised.

Hakka või ise ka uskuma, et blondiin :-) Nii palju infi! Tänx!

Mmmm, ei ole ikka, rõõm. Oi, kui hea inf!

Tänud minu poolt ka kasuliku info eest kõigile, ja eriti Naabrimehele! Selle kaardi pealt vaadates on pilt kohe selge, kuidas liiklema peab.

Kui kellegil veel häid kogemusi nt mõne mõnusa söögikohaga, vaatamisväärsusega (peale nende kõige tuntumate) vms, siis ärge hoidke saladuses! ;)