Ütleme,et ...auto kingituseks

Oletame, et tahan iga-aastase võõrustamise eest tuua Ukrainasse võõrustajale kingituseks või müümiseks auto(seal kasut.autode hinnad poole kallimad).
Arvelt maha, ajut. transiitnumber, lühiajaline kindlust ja Ukr. piiri poole.
Mis siis edasi- kas piiril mingid tollimaksud, muu asjaajamine jne.
Olen autosid toonud Euroopast küll, aga see jäi riigi taassünni esimestesse aastatesse. Praegusest asjaajamistest teadmised ja kogemused puuduvad.
Seepärast pöördun targemate poole, kelle kogemusi ja teadmisi huviga ootan.

Lugupidamisega, tutkaonu.

Miskid imporditollid pidid seal praeguse Masu ajal olema hirmuäratavalt suured.

Arvan, et kõige mõistlikum oleks ARKist küsida kuidas talitada. Ja sealpoolsed maksud värgid on juba uue omaniku rida. Kindlasti oskavad ka siinsed automüüjad asjale vastata.

Alles eile olin ARK-is, võtsin roh. kaardi kindlustusest. Pärisin, kuidas sealpool asjad käivad. Oldi nõus seletama , kuidas meil sissetoodud masinatega toimitakse. Ukr. kohapealt ei osanud ükski mats isegi kukalt sügada. See , mida ma siinpool tegema peaksin on mul ka küsimatagi selge, aga Ukr. piiri koha pealt ei õssugi.

No aga seda saab ju küsida see ukraina tuttav, kellele auto viid, sealtpoolt.

Tean Ukraina tollist natukene teise koha pealt kui autod, aga tean seda, et neile meeldib väga pistist saada ja mitte vähe. Pistisele lisandub kindlasti veel ka seaduslikud maksud.
Ukraina piiri ületades autoga on tolliametnikel tavaks uurida kas sa kavatsed auto maha müüa või mitte. Piiril täidad ka paberi kuhu pannakse kirja mis autoga sa riiki sisenesid. Sinna pannakse tähtis tempel peale. Kui nüüd riigist lahkud siis küsitakse sinult seda sama templiga paberit. Seda võib küsida ka suvaline miilits tänaval. Nüüd kui sa näitad seda paberit lennujaamas (ilma autota) siis on asi väga paha.
Kui sul kohapeal mingi tuttav vana kes olusid ja "õigeid inimesi" tunneb peaks auto sisse ja enda välja smuugeldamine võimalik olema.