USA viisa

taotlesin mai alguses viisat. Ja sain- kaheks aastaks. Käisin siis mai lõpus korra ühendriikides ja nüüd sooviks tagasi minna. On aga üks AGA. Seoses abiellumisega vahetus ka minu perekonnanimi. Niisiis pean endale uue passi tegema. Küsisin siis saatkonnast, et kui olen nüüd abielus ja pean uue passi tegema, siis kas poleks võimalust see viisa kuidagi ümber kleepida ja tõendada, et olen nüüd abielus, aga viisa kehtib endiselt. Sain vastuseks, et kui on soov viisa teise passi saada, siis tuleb uuesti teha uue viisa taotlus ja see jant otsast peale. Samas aga loen nende kodulehelt www.usemb.ee -

9.Mul on kehtiv viisa, aga see on vanas aegunud passis. Mida ma pean tegema?

Hea uudis: Sa ei pea midagi tegema! Sa võid reisida Ameerika Ühendriikidesse, võttes kaasa nii uue kehtiva kui ka vana passi kehtiva viisaga (eeldusel, et viisa pole kahjustatud). Samas, kui sa soovid, võid taotleda uut viisat, mis pannakse sinu uude passi. Seda tehes pead tasuma avalduse läbivaatamise tasu.

Sellest lähtuvalt arvan, et tohin siis samuti võtta kaasa vana passi koos viisaga, kus on mul teine perekonnanimi. Samas kardan, et sellest tuleb piiril mingi jant. Oeh. Äkki keegi targem oskab midagi kosta?

Targemad asuvadki USA saatkonnas e kõige lihtsam on telefon võtta ja neile helistada.

Aga oma tuttava näitel tean, et tema lasi viisa uude passi panna ja maksis selle eest nagu iga teinegi. Jama ja pabistamist vähem.

USA saatkonda helistamist ma eriti ei soovitaks. Telefoni vastuvõtja ütleb Sulle niikuinii, et kõik info leiate saatkonna kodulehelt.