USA viisa aastal 2013

Kõik teemad sellega seotud on nõnda vanad, et mõtlesin uue teema teha. Tänapäeval ju paljud reisivad ESTA-ga USA-sse. Igaljuhul minu reisi eesmärk on korralik puhkus. Sooviksin näha Läänerannikut. Los angeles, San francisco. Hotellipuhkus siis(mitte mingi road trip) Olen 25a, abielus, 3a lapse ema ja oman Tallinnas 2 toalist korterit. Enamus aja olen lapsega kodune ja töötan vaid 1 päev nädalas(sugulase firmas teen nipet/näpet. Palk on 250 eur mul vaid. USA reisi unistus on mul kaua olnud ja minu vanemad annaksid minule reisirahaks 6000eur(sain just 25a) Et siin laseksin reisibürool planeerida siis reisi(broneerida hotellikohad, osta edasi tagasi piletid jne) Inglise keelest aru saan enam vähem kõike, kirjutamist valdan, suhtluses valdasin nooremana rohkem. Praegu suhtluse osa vajaka kuna pole kellegiga suhelda. Kriminaalkaristusi/laene vms pole. Olen aga hull jänesepüks ja kuna tegu on suurte summadega minu jaoks, siis äkki ei lasta ESTA-ga üle? Ei julge üldse riskida, olen aru saanud, et ESTA-ga oleneb ainult piiriametniku tujust. Sellele kardan lootma jääda. Reisiksin üksi, abikaasa ja poja jääksid siia. Tahaksin viisat taotleda(järgmine aasta tahaks perega selle road tripi läbi teha, siis juba kolmekesi) aga kardan, et mu palk on kõva takistus. Kas kui raha kontol olemas on tahavad nad palka ka veel? Isa kannab selle mulle siis üle. Mis nad veel küsivad? See teema on nii hulluks tehtud, et isegi kirjutades kardan :D Olen juba aastaid oma kartuse pärast reisi edasi lükanud. Aga nii nii tahaks minna ja näha. Mingit põgenemist ma kohe kindlasti ei tee, kogu mu elu(ja poja) on siin. Aga oi kuidas tahaks USA läänerannikut näha :)

0
0

Kui sa ESTAt ei saa, siis pole sul lootust ka viisat saada. Seega tee endale rahulikult ESTA ja mine naudi USAd. Ma olen ESTAga aastaid käinud (kusjuures mul on ka vahest laps kaasas olnud, seega eriti potentsiaalne ärakargaja) ja mul ei ole mitte kunagi ühtegi probleemi piiril olnud. Karta pole mitte midagi!

0
0

Teoorias võib piiriametnik ka viisaga mitte maale lubada. Nii et selles mõttes vahet pole. Samas on ESTA taotlemine lihtsam, mugavam ja odavam kui viisa taotlemine.

Isikliku arvamuse järgi on see probleem liialdatud - räägitakse tõepoolest, et kui hunti kardad, siis ära metsa mine, aga minu senine praktika on näidanud, et võib ikka metsas käia täitsa probleemivabalt.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased