Usbekistani reis (lastega)

Tere! Plaan on minna kolme lapsega sellel sügisel Usbekistani. Kohal oleku aeg ca 5 päeva. Lend maandub Tashkenti. Palun erinevaid kogemusi ja soovitusi, mida kindlasti võiks külastada 5 päeva jooksul, millistes hotellides ööbida, milline on hinnatase praegu, millised on õiglased takso ja söögihinnad jne (lugesin foorumist ca 5 aasta tagustest kogemustest aga oleks hea uuematest kogemustest ka kuulda). Kas on ka eraldi soovitusi seal lastega reisimiseks?

PS, kui kellelgil on müüa uuemat Usbekistani reisiraamatut (DK/Loneliplanet vms), siis olen huvitatud ostmisest!

Eks Samarkand ja (eriti) Buhhara ole need peamised sealsed vaatamisväärsused/kohad. Aga eks see ole nagunii teada. Väikestele lastele kujutan ette on muidugi pigem lõbustuspargid huvitavamad.

Aga huvitav ja erandlik valik perereisiks muidugi! Igati heas mõttes loomulikult!

1
0

Mulle meeldis Hiiva linnadest, tundus kõige ehedam. Lennukiga sinna ja öörongiga sealt Buhharasse. Kohalikud soovitasid veel Shakhrisabz-i.

Taksoga sõit on väga odav, hinnad on ausad (Allah näeb kui petad)

Rongid on seal korralikud ja käivad tihti.

Söök on parem seal, kus kohalikud ise käivad, üldjuhul mida kallim koht, seda viletsam.

Lagman, plov , sashlõk, samsa jne

Kohalikud on väga sõbralikud ja abivalmid juhatama, kus on head söögikohad ja vaatamisväärsused jne. pole vaja liigselt ette planeerida.

===

3
0

Käisin eelmisel kuul seal, veidi oli küll kuum, nii umbes 40*C, kuid õhuniiskus oli madal ja tehes vahepeal joogi- ja jäätisepause kohvikus, siis täitsa mõnus.

Majutus: Bookingu kaudu majutuse saamine sujus, hommikusöögid vahel ehk isegi liiga rikkalikud.

SIM kaart: Beeline

Transport:

Siselennud kui osta varem ette on hinnaga alates 50-60 euri aga kui tahad järgmiseks päevaks võib hind olla 200euri ja oluline info, et siselendude terminal on 5km kaugusel!

Rongipiletid saab netist: https://eticket.railway.uz/en/pages/trains-page ning kiirrongi piletid (Afrosiyob) peaks samuti ette ostma, sest need müüakse kiiresti läbi, eriti turismi tippajal, siis jäävad alles teised nö. rongitaseme klassid, kuigi ka neid järgmiseks päevaks oli limiteeritud valikud.

Suuremates linnades u. 3 euriga saab linnasiseselt hakkama, võib tõmmata äpi (regamiseks vaja kohalik number)

Rahavahetus: Lennujaamas ok kurss, kohapeal sai ka kaardiga maksta ning ATM-ist raha väljavõtmine polnud probleem.

Söögid on head ja rikkalikud, Taškendi hinnad veidi kõrgemad kui mujal, kuid üldiselt väga mõistlikud.

Kuna ise suurlinnade nagu Taškent fanaatik ei ole, siis tegin tripi 90km kaugusel Charvaki järve äärde, et veidi loodust nautida ja vees jahutada.

Samarkandis on õhtuti Registani väljakul valgusshow, mis kestab mitmeid tunde koos muusikaga ja see annab hea võimaluse vaikselt ringi liikuda või nautida seda elamust hetkes. Saab vaadata eemalt või minna alasse sisse, mida soovitaks(pilet 4 euri).

Buhharas meeldis lihtsalt liikuda vanas linnas ringi, vahepeal kohalikega juttu ajada, mis mõnikord päädis sellega, et pidin nendega koos einestama ja veidi napsu võtma. Linnas oli selline oma rahulik rütm, mis väga meeldis.

Kindlasti soovitan kohalikke turge külastada ja meeneid ning söögi-joogiasju(halvaa, maitseained, pähklid, tee, vein, konjak jne) koju ostes tuleb kott ikkagi päris täis.

Kui vaja, siis mõned kohalikud kontaktid jagada PM.

5
0

Kas linnades sees ekskursiooni saab teha ka ühistranspordiga või peaks omale päevaks taksojuhi võtma, kes ringi veaks? Mis see maksta võiks praegu?

0
0

Saaks teha ühistranspordiga, kuid vahel lihtsam kaubelda päevaks nagu Charvaki jaoks(u. 500 000 SOM ehk 38 euri).

Buhhaaras enamik vaatamisväärsusi jalutuskäigu või väikse taksosõidu kaugusel va rongijaam 13km.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased