Viimased kommentaarid

1.  2020 aastaks olid tehtud suured plaanid, aga jõudsin vaid veebruaris Mehhiko põhjast lõunani läbi käia ning mõneks päevaks New-Yorki Plaanis oli külastada veel kaks külastamata euroopa riiki, Andorra ja Monaco aga lendude tühistamise tõttu lükkus see plaan tulevikku.

Kuna puhkuse ajal oli euroopa suletud siis tegin läti-leedu rongireisi.

 2.  2021 aastaks ei julge veel konkreetseid plaane teha, aga suures plaanis sooviks lõpetada mõned eesmärgid: külastada kõiki euroopa riike (Monaco, Andorra) , külastada kõiki endisi sots vabariike (Türkmeenia, Tadzikistan) ,külastada 7 kaasaegset maailmaimet (Taj Mahal, Machu Picchu, Petra)

3,  järgmiseks aastaks ootaks soodukaid lõuna ameerikasse, eelkõige muidugi seda , et üldse kuhugi lennata saaks.

Ma olen selliseid euroopa rongitrippe korduvalt teinud, aga soovitaks ka linnade arvu vähendada, Minu soovitus oleks Alustada Berliinist ja siis München , Zürich, Milano , Monaco, Barcelona, Madrid,  lisaks veel mõned teepeale jäävad liinnad.

Aga sinu nimekirjast  Frankfurti jätaks  välja ja Belgias valiks pigem Brügge.

Mul pmst sama plaan, pole euroopas jõudnud veel ainult Monacosse ja Andorrasse, Plaan on lennata Tallinnast Nice Lotiga , edasi Monacosse , sealt  easyjetiga või rongiga Toulouse ning  bussiga Andorrasse, nii väldiks Hispaaniat, et ei peaks tagasi tulles karantiini jääma. tagasitulek on hetkel lahtine, algne plaan oli veel Madriidi minna.

2003a Tenerife , Canon powershot a60. 

Ostsin ka mingi aeg hetke emotsiooni tulemusel pileti Nursultani, ka kahe nädala pärast minek, Seekord plaanin nädala Usbekistanis ka käia.  Eelmine kord olime 3 päeva Tšolponatas, Izzyk Kul järve ääres Kõrgõstanis, Septembris seal turiste enam eriti ei ole, aga meie mõistes on veel väga soe. Seal käivadki põhiliselt kasahhid ja venelased.

Vahemaandumise korral Dohas annab Qatar Aiways tasuta 4* hotelli ja saab paar päeva linnas kolada. Takso on odav u5-10€ ots. Piiril viisa saamine on nüüd lihtne ja tasuta , üleeile kulus piiril u 2 minutit.

1. See aasta sai käidud Šveits, Valgevene , Norra, Kambodza, Tai , Vietnam, Lichtenstein, Itaalia, Holland. Kõige rohkem meeldis Šveitsis.2. Järgmisel aastal oleks plaan käia kas Mehhiko, Ida-Aafrika (Etioopia, Keenia või Tansaania) ,Kesk-aasia(Usbek/Tadzik) või Uus-meremaa.3. Kasutasin Airfrance/KLM ja Airbalticu soodukaid, 2019 aastaks ootaks jälle mõnda soodukat pika otsa lennule, Aafrika/Kesk-Ameerika. Lisaks huvitaks ka nädalavahetuse veetmiseks pakkumised Euroopasse.

Kas keegi on nüüd viisavabalt lennukiga Minskis käinud? Kuidas toimis?Plaan veel Minskist Miri ja Nesvizhi losse külastada, aga ei leia kuidas Mirist ühistransaga Nesvizhi saaks.

Me käisime eelmine aasta Augustis, siis oli Pretorias ja Kruegeris päris palav ning Kaplinnas normaalne , soojem kui Eesti suvi. Vesi oli vaidi jahe kuigi käidi ujumas.

kruusateedel sõitmise eelis on seal veel see, et rahvast on oluliselt vähem, peateede ääres on iga lõvi või sebra juures mitukümmend autot, kruusateedel võid rahulikult omaette gepardi kamba vms tegemisi jälgida.

Alati tuleb rehvid üle kontrollida rendiautol, Islandil saime Avisest auto millel talverehvidel oli u 1-2mm mustrit, õnneks olid teed koguaeg puhtad, Auto oli alla aasta vana ja ei tulnud selle peale , et seda peaks vaatama.

Mul on Kõrgõzstani Bradt, Kui vaja, võin laenata

Toimib ikka, kui seal Lav-i kaart sees on, kuigi onlines GM-ga on mugavam juhatab ummikutest mööda ning on uuem kaart jne.
Kui keegi soovib, siis mul on pakkuda lav-i sim koos u 1GB netiga

Liikluses on suurim oht kiirteed ületavad inimesed ja loomad ning jalgratturid eriti pimedas. Aegajalt on ka mõned ootamatud löökaugud. .

Hetkel oleme u 4000km sõitnud ja u 100mb on kulunud navigeerimisele. Ostsime 4gb 4 inimesele ja hotspotime. Liiklus on väga viisakas ja rahulik. Maanteedel u 130kmh. Politsei ei peata vaid pildistab ja pärast saad arve kui kiirust ületad.

Me hetkel siin navigeerime vodacom+googlemaps onlines. Väga hästi toimib. Avariidest tekkinud ummikutest juhatab mujalt mööda jne. Kuna siin sõidetakse u 140kmh on palju avariisid. Krugeri ja Johannesburgi vahel nt 3tk. Teede koristamine võtab aega ja tekitab kiirteele pika ummiku.

Tänan kõiki vastanuid, maps.me, ja here kaardid alla laetud, üritab kohapeal vaadata kus ja kuhu, erinevates välismaistes foorumites ka osad räägivad et N2 on ohtlik aga uuemates postitustes , et pole midagi ja sealt kaudu näeb tõelisemat aafrikat, Aga ega muidu teada ei saa, tuleb ära proovida.