trip-krainetrip-ukraine-dark
Uus Istanbuli lennujaam

Hei

Kas keegi on uuest Istanbuli lennujaamast kesklinna läinud ?

Foorumis aasta vanad postitused, et kuidas lennujaamast saada kesklinna,aga uue kohta pole midagi.Taist tulles peab ööbima Istanbulis ning uuringi, kuidas oleks kõige kergem liigelda ühistranstpordiga.

Kui on pikk (üle 12 tunni) vahemaandumine Turkish Airlinesiga, kas siis nende kaudu ei saa mitte ööbimist hotellis tasuta? Sel juhul ei pea ise transpordi pärast ka muretsema.

https://www.travelcodex.com/free-transit-hotel-turkish-airlines/

Kahjuks nad ei anna majutust, kui varasem lend tuleb Tallinna.Juba uuritud,Tuleme Bangokist,samal päeval tuleb lend Phuketilt, mis läheb järgmisel päeval varem tagasi,siis majutust kahjuks ei pakuta.

Istanbulis saab Turkishiga lennates tänapäeval tasuta majutuse ka omal soovil pikemalt peatudes. Ainus tingimus, et lendude vahe oleks vähemalt 20 tundi. Ehk tasubki valide mitte kõige kiiremad ühendused vaid lendude vahepeale 1 ööpäev jätta.
Erinevus sõiduplaanist tingitud ööbimise korral antava majutusega on see, et vabatahtliku peatuse korral tuleb hotell vähemalt 72h ette tellida ja transport sinna omal käel organiseerida.

Aga teemasse ka. Kõige mõistlikum uuest lennujaamast linna sõita on Havaist bussidega. Väljuvad -2 korruselt (liftiga alla sõita).
Liine on palju, aga turistile tavaliselt vajalikud Sultanahmet või Taksim.
Automaadist tuleb osta plastikust ühistranspordikaart (kui seda juba eelnevalt olemas ei ole). Kaart ise maksab 6 liiri (alla 1 €) ja sinna raha peale laadida. Lennujaamabuss maksab 18 liiri (alla 3€). Sama kaarti saab kasutada ka muudes bussides, metroos, laevades, trammides. Siis maksab üks sõit vist 3 liiri ringis, ümberistumised mingi aja jooksul on odavamad.

Havaist bussid on nagu LuxExpress. Mugavad istmed, personaalsed ekraanid ja wifi (aga need ei pruugi toimida). Sõiduaeg sõltuvalt liiklusest 40min - poolteist tundi.

Hei Karl!

Super, suur tänu sulle info eest! Me kahjuks seda ööbimist ei saa jah, sest neil reegel, et kui tuleb varasem lend tagasi, siis tasuta ööbimist ei saa. Meil ainult see tasuta ekskursioon. Meil lend tagasi kell 14:45, aga lend tuleb ka 12:05 ja siis nad ei anna majutust:( Aga pole hullu, leidsin eile juba hotelli väga hea hinnaga, ainuke mure oligi et kas uuest lennujaamast saab ka mõistlikult keslinna, kui taksot kasutada ei taha:)