trip-krainetrip-ukraine-dark
Väikelapsega Londonis

Teadjamad rääkige kas Londonis on kõikjal võimalik liikuda ka lapsekäruga? Kuidas on vaatamisväärsuste külastamisega?

Plaan minna ka London Eye peale- kas sinna lastakse käruga?

Ja MT vahakujude muuesumis-kuidas seal? Kodukal väidavad, et ei saa käruga sisse, aga ma ei kujuta ette, et suudaksin oma 12 kilost aastast mitte käivat last seal nii kaua süles tassida. Piletid juba ostetud sinna ja kurb kui ei saagi minna- süles ei jaksa tõesti tassida last :(

Kuidas on lood poodides mähkimistubadega- kas neid võib leida igaltpoolt või pigem suurtematest kaubamajadest?

Soovitage ka kohta kuhu lastega päevasel ajal kesklinnas sööma minna. Ja äkki kellelgi soovitada head restorani kus vana-aasta õhtusööki nautida. (Soov oleks kas Hispaania, Argentiina vms. resto). Peaasi, et head liha pakutaks.

Tänud ette kõigile, kes viitsivad vastata!!!

esimesel korral käisingi Londonis 6-kuuse lapsega. Tegin sealjuures vea käru osas. Kaasa tuleks kindlasti võtta käru, millel rattad väikesed ja pöörlevad 360 kraadi. Meil Eestis levinud suurte ratastega käruga on seal väga keeruline manööverdada (edaspidi olen reisidel Chicco Poneed kasutanud). Eriti keeruline oli ühistransporti sellise suure käruga mahtuda. Ja minu mäletamist mööda käruga London Eye peale ei saanud. Ka vahakujude muuseumis ei nänud kedagi käruga, ise kandsin last kõhukotis. Võta ka kõhukott kaasa (mul oli patapum). Ja see on hea, et piletid olemas. Meie seisime piletijärjekorras ligi 2 tundi ja lõpuks lihtsalt tuiskasin muuseumi läbi, kuna lapsel oli ka sellest kõhukotitamisest "kopp ees". Ja kahjuks jäi muuseumis üks tuba vaatamata, kuna sinna lapsega ei soovitatud minna. Mähkimistubasid päris igal pool ei ole, vaid suuremates keskustes (mina käisin mänguasjapoodides, Mothercare-is, Nike poes ja näiteks McDonaldsis). Aga praktiliselt kõigis wc-des oli mähkimislaud (väga ebamugav, muide). Juhtus sedagi, et lapsel jõudis söögiaeg kätte ja polnud paremat kohta käepärast kui wc :).

Mul ongi väike käru plaanis võtta- selle paari päeva pärast ei hakka seda suurt kaasa tirima ja sellel on 360 kraadi pöörlevad rattad ees- nii, et see siis ok :) Kahjuks aga laps nii raske, et kõhukotis ei jaksa teda ma juba alates 6 elukuust tassida- ehk saan siis lootma jääda issi tugevatele kätele :) London Eye elan üle ilma vankrita, sest seal saab ka istuda keskel selle sõidu ajal :) Selle pilet ka ostetud.

Aga see söömine on küll küsimärk- hullumaja- siiani olen üritanud umbes 15 restosse kohta saada ja ei saa- kõik täis.

Ja kuidas on lood seal vooluga- kas saan hotellis kasutada oma tavalist fööni või pean adapteri muretsema?

Ja veel on küsimus taksode kohta- mis seal maksab taksosõit?

Vaja on adapterit, pinge sama, mis meil, aga pistikud totaalselt teistsugused. Taksosõidu kohta täpselt ei mäleta, aga väga hull ei olnud. Meil hinnad ka nii kõrged, et ilmselt praegu võrreldav.

Tallinnast Raadiomaja kõrvalt Oomipoest saab vajaliku adapteri osta. (Kuid tuleks kontrollida üle, et tegu ikka õiget sorti adapteriga, ma tellisin neilt adapteri posti teel ja tuli välja, et nad olid eksikombel saatnud teistpidise adapteri, s.t millega oleks saanud Suurbritanniast ostetut Euroopas kasutada. Pidin ise füüsiliselt kohale minema, kuigi olin kojutoimetamise eest tasunud ja adapteri ümber vahetama).

http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=EL-TRAVEL01

Adapter näeb välja nagu variant B (kolmeharuline).