Värske Malta reisikogemus

Eile Maltalt tulnuna talletan siia oma kogemused, et teised sarnased uurijad-puurijad saaksid minu kirjutisest ehk veidi abi.

Lend

Tallinn-Napoli (4h vahemaandumine), Napoli-Malta (niiviisi tuli 130€ soodsam)

Malta- Tallinn otselend

Lennufirma ja piletid

RyanAir, 76€ inimene edasi-tagasi (tagasitulekul ostsime priority+cabin baggage)

Ööbimised

4 ööd Ħal Għaxaq piirkonnas, Bookingust Apartment 3

3 ööd St Pauls Bay, Seaview Stays

Ostsime 21€ eest kohaliku 7-päevase Explore bussikaardi, mis õigustas end igati ära. Saarel on ka X-iga tähistatud kiirbussid, mille pilet maksab eraldi 3€. Google maps ja bussipeatuses olevad graafikud vedasid tihti alt, aga õnneks ei pidanud me krodagi üle 20 minuti ootama. Neil on tegelikult kohalik Tallinja äpp ka, kus saab bussi teekonda jälgida. Bussid ise olid konditsioneeritud ning vahel oli ikka päris hea lõõskava päikese käest bussi peitu saada. 

Majutused asukohtade poolest olid väga okeid, esimene oli küll *melust* eemal, aga bussiga liikumine ei olnud meie jaoks probleem. Nautisime vaikset rajooni. 

Teist majutust soovitan ainult asukoha ja rõdult avaneva vaate pärast. Muus osas jäi minu ootustest allapoole. 

Viimasel täispikal päeval võtsime https://www.seaadventureexcursions.com/  valikust Beaches and Bays katamaraanisõidu. See oli lihtsalt imeline! 40€ 6-tunnise sõidu eest maksaksin ma iga kell uuesti. 15€ eest sai broneerida ka BBQ lõuna, mille omanik ise valmistas. Ka see oli igat senti väärt. Kuue tunni jooksul peatusime mitmes helesinises laguunis ja rannal ning kuulsime ka teele jäävate vaatamisväärsuste kohta. Soovitan veidi varem kohale minna, et endale head kohad valida. Hetkel võtavad nad katamaraanile vähem inimesi, mistõttu on laeval mõnus vaba õhkkond.

Teine meeldejääv kogemus oli Popeyes Village. 1980. aasta muusikali „Popeye” võttepaigast on tehtud teemapark. Olime neljakesi, kõik noored ja lasteta inimesed ning meil oli väga tore! Igati raha väärt.

Kui satud St Pauls Baysse, siis soovitan restorani I due Sardi. Vapustavad pitsad, pastad ja tore personal. Ka hinnad olid väga mõistlikud ümberkaudsete restoranidega võrreldes.

Kuhu soovitaksin minna?

Valletta vanalinn, Sliema, St Pauls Bay, Gozo, Birgu, Mellieha Bay, Popeyes Village

Külmaks jätsid

Marsaxlokk - Kohalikud paadid olid küll imelised, aga suure elektrijaama taustal ja pealtükkivate inimestega jättis see koht meid külmaks.

Paceville - Briti noorte turistide meka, pidu, mustus, lärm

Malta akvaarium - ausalt öeldes üks kehvemaid akvaariume, kus ma käinud olen. Polnud oma raha väärt.

Kuidas tipi kultuuriga on? On see oodatud kliendi ja teenindaja poolt või ei ole väga suur asi?

0
0

Mulle olid huvitavad Akvaarium,  Xemxija muistised (Xemxija Hill Heritage Walk), megaliittemplid, linnupark, Salina Bay soolaväljad, pikad rannapromenaadid. Käisin ka Victoria kaitsemüüril (Victoria lines), see on katkendlik ja raskesti jälgitav. Ta võiks olla sama populaarne kui Camino de Santiago Hispaanias, kuid seda ei ole kavas lähiajal korda teha, räägiti, et just turistide liigse hulga vältimiseks.

0
0

Nad vist ise ootavad 5-10% tippi. Aga päris mitmel korral jäigi teenindaja vahetusrahata tagai tulemata, seega lahkusime. Ja kohe, kui näevad, et sul on sularaha, siis ütlevad, et kaardiga maksta ei saa. :) Seda juhtus paar korda. 

Kui oli ikka jama, siis tippi ei jätnud. Tippi jätsime ainult söögikohtades, mujal mitte.

0
0

Ma ei tea kus sul niimodi küll juhtus johanna, aga olen üle aasta maltal elanud ning pole kordagi taolisi  asju juhtunud.

Ise maksan kaardiga praktiliselt alati... lasen lihtsalt arvele natuke juurde panna... eile nt oli arve natuke alla 33e euri ütlesin et paneks 35. jne.

Lisaks eelpool näen et mdinat pole mainitud... Päris vahva koht. Soovitan võtta väike kohv/kook seal fontanelle tea gardenis.. Vaated päris head.

Lisaks mdina ligidal asuvad st pauls katakombid..Päris huvitav vaatamine... pilet oli vist 5€ eelmine suvi seal.

1
1

Kuidas seal Maltal praegu maskikandmisega lood on? Peaks kaasa võtma või on ka loodetavasti seal see nõue kadunud avalikes kohtades ja siseruumides?

0
0

ei pea maski kandma. haiglas vist pidi. bussis..väljas...poodides jne ei pea.

1
0

Tere, huvitav on lugeda teiste Malta reiside kogemusi. Lisaks Vallettale ja Mdinale peaks kindlasti ära käima esiajaloolistes templites kas Maltal või Gozol. Selletaolisi kuskil mujal ei leidu. Hypogeumi peaks küll piletid varem kinni panema. Eelnevalt mainitud varakristlikud katakombid on huvitavad, kuigi mitte originaalsed.

Kui minna tavalistest turistilõksudest eemale, on Maltal väga põnevaid kohti, erinevaid parke, koopaid ja matkaradasid. Ära võiks käia nt Mixta koopas Gozol ja hiina aias Sta Lucias. Cominol matkamine on super, eriti talvekuudel, kui seal palju inimesi pole. Kõrghooajal ma hoiaks sinisest laguunist küll eemale.

Kui teil on huvi Malta vastu, ühinege minu Alati Malta grupiga Facebookis, kus kirjutan Malta elust ja kohtadest, mida külastada.

https://www.facebook.com/groups/663886040867980

Tervitustega Maltalt,

Ingrid

2
5

Sinisest Laguunist kõrghooajal eemale ei peaks küll hoidma. Küll aga, vältida sinna minekut ametliku grupituuriga.

Mina tegin nõnda, et läksin kõige esimese hommikuse paadiga Cirkewwast. Vist väljus 08:30. Tegi ka põgusa peatuse koobastes, ja tagasi tõi vastavalt antud kellaaegadele. Kohe ostad return ticketi sadamast minnes, või siis jätkuga Gozole.

Esimese paadiga minnes on inimesi täpselt selle ühe paadi jagu seal laguunis, kuskil 10-20. Täiesti tühi ja hea mõnus ujuda ja pilte teha. Kuigi vesi on hommikuti külm, aga hea värskendav :)

Umbes 10st voorivad sisse need tuuripaadid, ja siis tõesti on rahvast kui murdu peatselt. See on nüüd see hetk, kus on hea haarata oma asjad, vb ühest toiduputkast üks külm õlu näppu, ja minna Comino peale jalutama :)

Ühe korraliku ringi tegemine + teisel pool asuva Santa Maria Bay nautimine (enamasti inimtühi) võtab aega tubli 2-3h kindlasti. Tasub varuda ohtralt päikesekreemi, vett ja peakate, kuna varjulisi kohti Comino saarel pole.

Tagasi blue lagooni juurde jõudes avastad silmapiiril sadu inimesi ja mõtled, et kui hea tark otsus oli hommikul iseseisvalt tulla :)

Kaks senti minu kogemusest siis juba kõrghooajal (mai lõpp) sinisest laguunist.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased