Vahemere äärde...

Tere, tekkis siis huvi vahemere äärsete maade vastu. Hispaania, Prantsusmaa, Italia, Slobvenia, Horvaatia, Serbia , Albania, Kreeka. Tekkis siis huvi just nende maade hindade vastu näiteks söök, jook ja majutus. Plaan minna paariks kuuks, nii et otsiks just odavamapoolseid maid. Minek on lihtsalt seljakotiga. Kui kellelgi on kogemusi siis jagage;)

Lihtsalt infoks, et Serbia ei asu üldse ühegi mere ääres.

Hinnad on nt Prantsusmaal ja Albaanias võrreldamatult erinevad.

Kõigest sellest on nõrkemiseni palju kirjutatud. Küll sihtkohtade valikus ja ka rubriigis "hinnad kohapeal". Ainult pane otsingusse! See sama nõme küsimus, kuhu reisida maikuus! Soovitajate maitse ju nii erinev. Katsu valida!

Nii mittu päeva uurinud ja Hispaania või Itaalia on sõelale jäänud. Nagu ma olen aru saanud siis on mõlemal maal toiduhinnad turgudel/poodides umbes Eestiga samad? Kuidas nendes maades telkimisega on? Peab luba küsima kelleltki, maksma või eraldi kämpingu alaele minema? Palju seal toidupeale võib üldse raha minna?

Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Horvaatja jäävad ära kuna seal võib viibida ainult 90 päeva ja peab ennas registreerima. Kreekas ka toidu hinnad umbes nagu meil? Prantsusmaal on vist kallim kui mujal.

Kui paariks kuuks kõigest minna, siis see mahub ju 90 päeva sisse ilusasti ära küll. Balkanimaad on üldisemalt odavamad, kui Itaalia ehk Hispaania. Mina valiks hoopis selle järgi, mis riigi ajalugu, kultuur jne...mulle rohkem huvi pakuks. Ja millise keele oskus Teil parem on---hispaania, itaalia, prantsuse, serbohorvaadi, araabia, türgi vms. Kui eelarve piiratud on, siis võrrelge ka kohalejõudmise(ja hiljem ka tagasituleku)tarbeks kuluvaid summasid. Kui neid kolme aspekti arvesse võtate, siis vast ehk kergem otsust langetada.

Kui tähtis on elamise hind kohapeal, siis on kindlasti odavaim Albaania ja põnevust jätkub seal küllaga ja igav ei hakka. Käisin seal ületades piiri Kreekast ja ei registreeritud seal midagi ja ei tundnud ka keegi huvi kauaks jään või mis ma seal teen. Inimesed on meie jaoks liigagi sõbralikud.

Võiks minna kuhugi maadesse telkidega alustamaks. Tahaks Eestimaalt minema sooja ja vabasse maailma kus saaks tunda ennast nagu me ise tahaks tunda.