Vahetusaastaks Hollandisse

On plaan ja soov minna 2008/09 Hollandisse vahetusõpilaseks.
Valisin selle, sest see pole kaugel eriti (isa pabistab:D ), pole mingeid haiguseid nagu väga soojades maades ja haridustase on kõrgem. Hollandi keele õppimine ja selle selgeks saamine hirmutab mind natuke rohkem aga sellega saaks vast hakkama ;D

Tahtsin küsida ja paluda,et te oma mõtteid avaldaksite, miks sinna minna või mitte, mida sealt oodata jne.

(:

Ma jagan oma kogemust Hollandi elust...
Keele pärast ära pabista... see on küll raske, aga kui sa seda iga päev kuuled ja lisaks kõrvalt õpid ka mingi iseseisva kursuse abil näiteks, siis saad hakkama. Ma olen olnud siin 2 kuud ja sain ka ühe raamatu koos cd-ga, kus on nagu põhiasjad ja laused ja nii. Ise oskan ka üksikute sõnade abil seletada üht teist ja aru saan muidugi rohkem, kui ise oskan kokku panna :P

Aga mis mulle ei meeldi siin- jama kliima on. Selline vihmane ja tuuline päris tihti. Mulle meeldib Eesti kliima rohkem. Aga o see pole jah suur probleem.

Ja muidugi Amsterdam on lahe ja need kanalid...

Aga sinu asemel ma valiksin vist mingi huvitavama riigi.. see lihtsalt minu arvamus.

mis riiki Sa soovitaksid? Iga riigi juures on midagi huvitavat ja ma ei suuda kuidagi millegi kindla poole kalduda.

Hei! Ise olen alates jaanuarist vahetusüliõpilasena Hollandis, Haagis. Alguses oli plaan õppida hollandi keelt, aga kuna õppetöö on inglise keeles ja kõik ümberringi räägivad väga head inglise keelt, siis loobusin selle õppimisest. Kool on super, aga Holland ise mingeid meeletuid elamusi pole veel pakkunud. Ilma suhtes nõustun elleneva kommenteerijaga, see on võrdlemisi õudne. Mis iganes sa ka ei otsustaks, välismaal õppimise kogemus on super :D

Olen siin olnud ligi 4 aastat ja no ilma üle ma küll ei nuriseks. Lume asemel sajab jah vihma, aga soe tuleb varem ja talv hiljem.

Keelega ei tasu muretseda sest pea igaüks on võimeline inglise keeles suhtlema ja sinust aru saama. Kui kool on inglise keele põhine siis probleeme ei teki.

Amsterdam ja Rotterdam ei istu mulle kohe kuidagi. Käisin eelmisel nädalal Maastrichtis magistriõppe võimalusi uurimas ja see koht meeldis väga.. vast selle pärast, et sellistes kohtades näeb rohkem päris Hollandit ja mitte immigrantidest hollandlasi.

Mis linna on plaan minna õppima??

Hollandil pole häda midagi. Elan siin 2,5 aastat ja nüüd saab ka üliõpilaselu maitstud. Keele pärast ära muretse - mul sai kiiresti elementaarne suhtluskeel selgeks aga eks see ole individuaalne. Erinevalt eelkõnelejast ma Rotterdami kohta küll midagi paha ei ütleks - igati vahva on kõrgete ehitiste ja erinevate rahvuste vahel. Ja inimesed on siin üsna sõbralikud võrreldes Amsterdamiga. Mul on sõpru, kes Hollandis vahetusõpilasena olnud ja kõigil on lõbus olnud. Nii et midagi sul karta küll ei ole vaja. Vaikselt võid ennast aga suuremaks multikultuursuseks ettevalmistada! :)