Valuutavahetus Egiptusesse minekuks

Märtsi alguses on minek Hurghadasse. Varem kusagil kaugel käinud ei ole ja kogemused puuduvad. Kuidas on valuutavahetusega, kas mõistlik on raha vahetada kohapeal Hurghadas mõnes valuutavahetuspunktis (eurod > naeladeks) või kas on targem vahetada Eestis enne reisi? Kas kohapeal on soodsam?

Kohal on kindlasti soodsam. Tasub kurssi küsida ka erinevatest kontoritest ja kindlasti juurde küsida, mis teenustasud lisanduvad.

Tulin just sealt. Eestis pakuti müümisel enne reisi 33:1 le. Ostmisel vist 9:1le Kohapeal kurss kõikus 20:1 - 17:1 . Jutt ikka eurodest. Kuid väga meelsasti võtsid dollareid ja ka eurosid. ja üsna täpse kursiga. 200 kohalikku teisendati 10 euroks ja anti pakk nätsu ka lisaks. Kurss oli sel päeval vist 1eur : 20,2 egiptuse poundi. Keegi lennukis rääkis, et tal vahetas taksojuht. Et sõitis lausa tema dollaritega minema ja tõi pärast hotelli raha ära. ??? Ei tea kas tõsi või mitte.

Tulime just Hurghadast vähem kui nädal tagasi. Meie ei vahetanud üldse Egiptuse naelu. Kodust olid kaasas Eestis ostetud dollarid ja eurod muidugi. TezTouri esindajatelt eksursioone ostes sai maksta kaardiga, ühes linna poes ja hiljem lennujama DutyFrees maksime kaardiga. Kohapeal massaaži teenuse eest maksime kas dollarite või eurodega, tippi viskasime ka mõlemas rahas. Apteegis kardiga maksta ei saanud, kuid soostuti ikkagi dollareid võtma ja kursiarvutus oli vist pädev. Kuna kuskil basaaril ega muudes poodides ei käinud, polnud vajadust rahavahetuseks. Pakett oli AI.

Just tulime tagas kõik hinnas hotellist. Kaasas oli kahe peale 300 eurot ja 200 dollarit. Käisime merel, saffaril ja Luxoris. Kohalikku raha ei olnud vaja kordagi. Dollari ja euro vahe tuli välja vaid üksainud kord kui Senzo Mallis üks sai sama asja 3 euroga ja teine 4 dollariga. Muidu olid kõik hinnad eurodes ja dollarites samad. Mõnedes fix hindadega poodides mingit pudi-padi ostes antakse tagasi kohalikku raha , millega pärast pole suurt midagi tarka peale hakata, sest ei maksa sisuliselt midagi. Ei näe mingit mõtet üldse midagi vahetada.

Varem ikka vedasin kaasa kohalikku raha ja dollareid. Viimastel reisidel olen kaasa võtnud veidi dollareid (väikesed rahatähed) ja natukene eurosid ka. Kui väga vaja, siis saab kohapeal rahaautomaadist kohalikku võtta just niipalju, kui vaja. Ei näe kodus põhjust kohalikku vahetada.