Veini tegemine Itaalias

Kas keegi teab Itaalias või Prantsusmaal veinikeldrit, kus saab veini tegemist turistina vaadata-osaleda?

Kui tahad osaleda, arvan et pead pikalt aega varuma. Minu teada vein ühe päevaga valmis ei saa.

Khmm...võib-olla on kohti, kus lastakse kõrvalisi marjakorjamist või villimist jälgima, kuid üsna veiniteadliku isikuna peaks mainima järgmisi tõikasid:

  1. Valge ja roosa vein - korjamisest pudeldamiseni kulub 5-9 kuud
  2. Ilma tammevaadis laagerdamata punane vein - 10-16 kuud
  3. Punased kvaliteetveinid - 16-40 kuud.

Ma arvan, et Su soov ei ole täies mahus reaalne. Lisapõhjusena toon selle, et veinivalmistajad on üldjuhul friigid, kes armastavad veini ja sageli on see nende inimeste peamine elatusallikas. Seetõttu lastakse kõikide protsesside juurde ainult vägagi usaldusväärseid isikuid, kelles oldakse kindlad.

Mina oma partnerite hulgas selliseid veinimaju ei tea. Aga kui leiad, informeeri teisi tripikaid ka.

Tänan! Paraku olen ilmselt küsimuse viletsalt lahti kirjutanud. Muidugi ei soovi ma 5-40 kuud veini tegemist jälgida. Pigem oleks päevakese kui korjatakse viinamarju, visatakse need suurde puutünni ja trambitakse jalgadega otsas või mingi muu atraktsioon, mis seotud antud teemaga, või on teada mingeid veinipidustusi sel perioodil... Olen sellist viinamarjatünnis trampimise filmilõiku Travel Ch. näinud, sellest ka ehk ebatavaline küsimine.

Ma usun, et see soov võib põhimõtteliselt olla võimalik. Kahjuks ei valda ma Itaalia veinimajade osas sellist infot. Muidugi see nostalgiline jalgadega trampimine on minevik. Võib olla seda kusagil tehaksegi turistide tarbeks muidu, aga, on suur enamus Euroopa veinimaju läinud üle kaasaegsetele veini valmistamise tehnoloogiatele. Küsi Balen'i inimestelt. Neil paljude Itaalia tootjatega head kontaktid - äkki saad infot.

Kas see lehekülg ei aita: http://www.movimentoturismovino.it/?lang=en ? Otsingusõna "enoturismo" võiks ka aidata.