Velebiti rahvuspark Horvaatias

Horvaatias on kõrvuti kaks rahvusparki Velebit ja Sjeverni Velebit. Kumba nendest eelistada või tasuks külastada mõlemaid või ei tasu külastada kumbagi? Sjeverni Velebit koosneb vist põhiliselt matkaradadest. Iga informatsioon oleks teretulnud, kaasaarvatud väike teejuhatus kohalejõudmiseks, kasuks tuleksid parkla GPS koordinaadid. Lisaks veel, et Plitvicka ja KRKA rahvuspargis olen juba käinud.

Võrrelda ei oska, olen käinud ainult Severni Velebitis. Aasta oli 2008. Kohale sõitsin marsruudil Senj-Sveti Juraj-Oltari-Zavizan-Alan's Hut tavalise maanteede kaardi abil. Krasnos on pargi peakontor, kuhu ma jõudsin hommikul nii vara, et kõik alles magasid. Maja ees oli pargi kaart, rohkem targemaks ei saanud. Vahepeal võib olla asi paremaks läinud.
Alan's Huti juurest läks täitsa muhe ja hästi tähistatud rada, seal oli ka miskine pisike infopunkt. Radu on seal pargis jah mitu ja võimalikke alguspunkte seega mitmeid.
Mingeid linke praegu millegipärast ei leidnud, aga mäletan, et selle piirkonna kohta oli enne reisi keeruline infot saada, netis polnud suurt midagi.

Tänud magistritydrukule.
Omal oli ka plaan ranniku poolt Senj'ist läheneda. Ega keegi ei oska öelda matkaradade pikkust ehk orienteeruvat ajakulu Severni Velebiti külastamiseks?