Vemdalen või Sälen

Kumba keskust soovitaksite? Ares ja Trysilis mitmeid kordi käidud,tahaks nüüd ühe nendest keskustest üle vaadata.

...ise soovitaks seda kohta ja maja võtta Björnrike-sse. Mäed ikka suuremad ja rajad pikemad kui Sälen-is, kuigi Sälen-is on radu rohkem. Ka on seal üsna vähe rahvast ja rajad üsna hästi hooldatud. Seal on kolm keskust kus käia saab, kõige kaugemal Klövsjo ca 30 km. Vemdalskalet on seal kõige huvitavam koht minu arust. Kohati olid liftid täitsa tühjad. Kilomeetreid ca 500 sinna Stockist, oleneb kuidas minna, on 2 varianti, sõltub Teie ööbimiskohast.

Björnenisse plaanisime maja võtta küll. Sest 4-aastane ka kaasas ja talle seal OK. Kas ise sdaab liftidega keskusesse liigelda võüi peab suusabussi kasutama?

Sälenis sai paar aastat tagasi käidud, nõlvasid palju, teenindus hea. Järmine nädal Vemdaenisse, kui tagasi olen,siis muljetan:)

..ma ei saanud küsimusest päris aru aga proovin siis mõlemat pidi vastata ! Kõigepealt väike parandus Björnen asub Are-s ja Björnrike Vemdalen-is. Kui Te võtate maja Björnrike-sse siis liftid on ca 100-300 m sõltuvalt maja asukohast. Kuid keskuste vahel tasuks suusabussi transport ära unustada, minu arust nad käisid ainult hommikul ja õhtul üks kord. Siis ka nii, et mõnesse kohta jõudsid juba 1 tund hiljem kui rajad lahti tehti. Ma pole seal sõitnud bussiga aga kui sai seal aastaid tagasi käidud on selline asi meelde jäänud st., et uurisime seda võimalust. Palju parem on liigelda oma autoga sest see Klöjvso ja Strohogna jäävad nagunii ca 25-30 km kaugele Björnrike-st ja Vemdalskalet jääb ka ca 15 km. Sinna tasuks naelkummiga minna sest tõus ööbimiskohta võib olla väga libe, olen ise seda kogenud ühe korra seal, kui rattad liiguvad edaspidi ja auto vajub tagasi. Seal oli muidugi eespool olijad ka süüdi kes toppama jäid, terve autode rivi tuli alla tagasi. Endal õnnestus ümber pöörata selle kitsa tee peal. Vemdalen-i küla on sama suur kui Kose alevik ja asub ka 6-7 km kaugusel Teie ööbimiskohast teel teistesse keskustesse. Mäepilet on muidugi kõikjal kehtiv. Rajad on 2-3 km pikad. Ööelu puudub, mis mulle väga meeldis sest tegelikult lähed ikkagi ennast tühjaks sõitma, koht on väga rahulik ses mõttes. Ainult rajad võiksid olla tiba pikemad ja raskemad aga see sõltub muidugi sellest mida keegi oskab teha oma all oleva lauaga või suuskadega. Eks ta muidugi jääb Hemsedali, Trysili, Oppdali, Lillehammeri läheduse ja Are suusakeskustele alla kuid mäeteenindus(kammimine) ja asja rahulikkus kaalus isegi neid suuri suusakeskusi üles. Üks viga tuli ka ikka meelde, ega sealt putkast keegi viitsi välja küll ronida, et Sulle pulka alla aidata, tean et meil mõned naised olid selle püüdmisega hädas. Vemdalskalet-is ja Klöjvsos on ka tooltõstuk kindlasti, esimeses lausa kaks, ehk praeguseks ajaks veel rohkem ei tea. Võibolla on nüüd kõik juba muutunud sest ise käisin 4 ja 6 aastat seal tagasi juba, kuid igaljuhul on ta parem Sälen-ist kus on ülerahvastatud ja rajad ka lühemad. Sälen on tüüpiline Stocki perede jaoks kes sõidavad sinna nädalalõppe veetma lastega ja natsa sportima. Endale meeldib väga Norras käia sest mäed nagu Alpides, muidugi mitte nii kõrged aga väljanägemiselt ja rajad pikad ning keerukad küllaltki. Alpid on kaugel ja seal ühe korra aastas käia ei näe ma mõtet, pigem käin 3-4 korda Skandinaavias, saab ikka rohkem sõita, see minu aravmus ! Kui on küsimusi siis palun aga igaljuhul head reisi !

Tänud matkaja, sain oma segasele küsimusele vastuse.