Venemaa

Tere! Et Venemaa on nii suur ja lai, siis küsin Teilt soovitusi umbes nii 15 päeva sisustamiseks. Kuhu läheksite? Sooviks näha huvitavaid ja erilisi kohti, rong ja buss ja laev kõik sobivad. Peterburis ja sealt päevaks Veliki Novgorodis sai käidud juunis. Loodan, et saan Teilt siin mõne hea idee. Tänud ette!

Moskvas 10+ päeva ära sisustada pole mingi probleem.

1
0

Bussiga Petserisse, sealt bussiga Pihkvasse. Rong Moskvasse, sealt rongiga Vladimiri (sealt väljasõit Suzdali). Edasi rongiga Kaasanisse. Kaasanist kruiisilaevaga Volgogradi, sealt lennuki või rongiga tagasi Moskvasse ning sealt rongi või bussiga Eestisse. Konkreetsed ajad sõltuvad konkreetsetest huvidest. Planeerimiseks ja transpordi/majutuse broneerimiseks saab kasutada www.tpilet.ee (buss Petserisse) rasp.yandex.ru (bussi- ja rongiajad),  https://xn----7sbveuzmbgd.xn--p1ai/russia-river-cruises/kruizy-iz-kazani (jõekruiisid Kaasanist, aga ka mujalt Vene linnadest), flights.google.com (lennupiletid), www.booking.com ja www.ostrovok.ru (majutused). 

6
0

Tere.

Kui palju kohalikku raha võiks kaasa võtta, Kui sõit on Peterburi 4 päevaks? Kui hästi seal toimib kaardiga maksmine? Milleks võib sularaha vaja minna?

Praegu on plaanis 50 eur vahetada

0
0

Käisin oktoobri alguses. Sularaha praktiliselt vaja ei läinud, isegi bussis ja trammis sai pileti osta pangakaardiga viibates, sama metroosse sisenemisega, kus vähemalt üks värav on viipekaardiga läbitav. Poes saab kaardiga maksta, muuseumipileteid kaardiga osta, Yandex/Uber/Bolt töötavad. Ei oskagi öelda kus sula vaja läheks.  Ise võtsin 4päevaseks reisiks kohapeal automaadist 1000 RUB Revoluti kaardiga ja 500 jäi üle. 

Igaks juhuks võib pisut vahetada, aga üle 20€ pole mõtet. 1€ eest saab hetkel kohapeal ca 68-70 RUB, ülevaatliku kaardi vahetuspunktide asukohtade ja kurssidega leiab siit: https://kovalut.com/rate/sankt-peterburg/on-map/. Mõttekam on vahetada kohapeal, Eestis on Tavidi teenustasu 2€, mõnevõrra soodsam on Eurexis, neil kas teenustasu pole (tasumine ülekandega) või on see vaid 1%, ent kurss pole nii soodne, hetkel 67.7. Swedpanga kaardiga arvestatakse kursiks 69.4, Revoluti kaardiga täpselt 70.  

Kõige soodsam ongi kasutada Revoluti või Transferwise kaarti, kuna lisaks Eesti pankadest soodsamale ümberarvestuskursile saab neil ka kuus 200€ ulatuses kohalikku valuutat automaadist välja võtta.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased