Vietnam

Tere, kellel on kogemusi HCMC-s Vietnami uue aasta Tet-i ajal? Kuidas on lood transpordi ja kohalike reisifirmade tööaegadega? Lugesin tripadvisorist, et nädal enne ja kaks nädalat peale on veel hotellide ja transpordiga probleeme.

Olime Vietnamis (HCMC ja Phu Quoc) täpselt nende Tet´i ajal. Midagi muud erilist peale selle, et kõik oli kenasti kaunistatud ja inimesed koguaeg soovisid "Happy new year" ei täheldanud - vähemalt mitte midagi häirivat. Poed olid lahti, transport liikus (niipalju kui me seda kasutasime), lennukid lendasid, restoranid olid avatud, ekskursioonile tunnelitesse sai minna ja kõik reisibürood vähemalt 4 p enne Tet´i paistsid HCMC-s olevat hilisõhtuni avatud jne. Tet´i õhtul käisime Phu Quocil restoranis, oli avatud. Tõsi, hotellid ja lennupiletid olid meil enne broneeritud ning lennud HCHC-Phu Quoc-HCHC oli täiesti täis, sh oli ka päris palju kohalikke. Igal juhul ainult positiivsed muljed ja kogemused Vietnamist ja Tet´ist.

Mina tulin Saigonist ära täpselt päev enne tet-i. Juba mitu päeva varem hakkasid kohalikud kodukohtadesse sõitma ning muidu täiesti tavaline asi nagu pesupesemine muutus võimatuks :) Bussid-rongid-lennukid olid üsna täis müüdud, neid sõite tuli kauem ette planeerida. Mõned olid isegi nädal-kaks ette ära müüdud. Hinnad tõusid ja väga märkimisväärselt (open-ticket bussidel näiteks kahekordseks), soodsaid hotelle samaks päevaks oli tavapärasest keerulisem leida.

Üldiselt reisifirmad töötavad ja transport liigub, aga lihtsalt natuke pikemalt tuleb ette planeerida ja pileteid osta. Peale pesupesemise mul omal probleeme ei olnud :))) Linn oli tõesti värviline ja head-uut-aastat sooviti kõikjal.

See ka, et kui ca poolteist nädalat enne tet-i pandi meie hotelli kõrval olev baar kinni südaöö paiku, siis vahetult enne tet-i kuulsin muusikat veel kella 3-4 paiku hommikul :)