Vietnam,Da Nang ja selle ümbrus

Kuhu kindlasti soovitate minna v.a Hoi An,kuhu kindlasti minek.Kas keegi käinud Hue-s või Phong Nha-Ke Bangi koobastes.

Hoi An meeldis mulle väga, oleks seal tahtnud olla natuke kauem. Kahjuks on november selles piirkonnas pilvine ja vihmane. Selles linnas on ka tohutult igasuguseid siidist kangaid ja tooteid (näiteks voodipesu) müügil. Kui midagi silma hakkab ja meeldib, siis tuleb sealt ära osta, sest ise tegime vea ja lootsime reisi lõpus Ho Chi Minhist osta, seal kahjuks polnud neid üldse.

Da Nangis suurt midagi teha ei ole, aga sealt oli mugavam väljasõite teha. Hues käisime. Tohutu kompleks, osa hoomeid varemetes, osa enam-vähem säilinud. Käivad renoveerimistööd, aga vaatates nende tööriistu, siis ilmselt ei saa see töö seal iialgi otsa.  Üks droonivideo kohast ettekujutuse saamiseks. Tegime väljasõidu ka Ba Na Hillsi. Rajasid sealse puhkekeskuse prantslased oma kodanikele, kuid ise nad seal puhata ei jõudnudki. Alates 2013 aastast sõidab üles külla maailma pikim köisraudtee. Sõit üles kestis veidi alla 20 minuti, vaated imelised. Üleval tohutu turistide hulk, peamiselt vietnamlased. Palju kahjuks ringi vaadata seal ei saanud, sest äkki oli terve küla pilve sees ja ringi tuli liikuda käsikaudu. Seetõttu ei läinud me ka Kuldse silla juurde. Üks youtubest leitud droonivideo.

Kohe Vietnami pinnal maandudes ostsin lennujaamast kohaliku sim-kaardi, see ei maksnud palju, aga andis palju vabadust juurde.

Majutuskohtasid valisime üks päev ette. Parimad hinnad olid Agodas.

4
0

Tänud, Inbox. Oleme peagi minemas Vietnamu ja ka Hoi Ani ja no siidist voodipesu on vägagi lux idee endale ja kingiks. Mis hinnaklassi ligikaudu jäid? Veel on silma jäänud sealt imelised laternad. Kas neid on transpordiks võimalik kokku panna ja kas neid on ka HCM-s? Liigume kohapeal käsipagasiga aga üritaks siiski ära mahutada.

0
0

Mõni aasta tagasi sai Phong Nha koobastes käidud. Esimesel päeval käisime Paradise Cave matkal. Oli vist 7 km koobastes matkamist. Väga äge - soovitan. Teise korra tegime Tu Lan Cave päevase matka. Kah oli äge. Ööbisime Phong Nha Farmstay`s. Sealt sai päevaks jalgrattad võtta ja ümbrust avastada. 

Rongiga Dong Hoi`sse ja sealt orgunnis Farmstay meid autoga kohale. 

Põhja - lõuna vahel liikudes väga hea peatuskoht kesk Vietnamis.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased