Vietnam ja Kamodza

Tere Tripirahvas!
Märtsis on plaan lennata Bangkoki, sealt Phuketile, siis Phi-Phi saarele ja siis tahaks kuidagi teha veel ka ringi Vietnam- Kambodza- Bangkok.
Palun äkki teab, kui raske/kerge on saada eelnimetatud riikide piiril viisasid?
Minu soov oleks nendesse maadesse sisse põigata näiteks mingi kohaliku transpordiga või kasutada seda kasvõi osaliselt. Äkki on mõtteid/ soovitusi/hoiatusi trajektoori ja vahendite osas?
Ja veel- äkki keegi soovitaks sellist pool metsikut hotelli / varjualust/ kodumajutus vms Vietnamis ja ka Kambodzas, ilma milleta ei olegi nagu kohalikku eluolu tunda saanud?
Vabandan, kui need teemad siit juba läbi on käinud aga kuna kogu selle ringi peale on aega vaid 18 päeva, siis ei tahaks aega tühja kulutada vaid järgida juba teadjate soovitusi.
Igasuguse reageeringu eest juba ette tänades :)

Tere

Tai on Eestlastele viisavaba, Kambodza viisa sai 30 dollari eest lennujaamas. Vietnami kohta ei tea.

Vietnami viisa saab piirilt ainult rahvusvahelistes lennujaamades. Sel juhul on tarvis mingit invitation letterit. Rohkem infot ja hinnad leiab http://trip.ee/node/88763 või http://trip.ee/node/94141
Kui maismaad mööda, siis mina tegin näiteks Sihanoukvilles Vientami konsulis ja tehti poole tunniga ära.

Kui sa tahad "kuidagi" (nagu ise väljendasid) teha mingi kiire tripi mitmes riigis (umbes Rooma Colosseum, Eiffeli torn ja Brandenburgi väravad), siis tuleb ikka viisad enne saatkondades ette taodelda. Aasia ei ole Euroopa Liit, kus kõik sujub. Tai ja Cambodia piiril võib minna 5-6 tundi, isegi viisa olemasolul passisin mina tund aega lihtsalt järjekorras. Ametnikel aega küll. Vietnami viisa saab netist ette tellida (väga mugav, maksab ainult 50 dollarit), aga see ei rakendu suvalises maismaa piiripunktis, vaid rahvusvahelises lennujaamas.
Alati pead ka arvestama, kuhu riiki tagasi saabudes tuleb uus viisa osta. VIE ja CAM kokku maksavad ca 80 dollarit. Kui aega vähe, aga raha palju, pole see probleem.
Siin tripis olen kohanud mitmeid reisihuntide postitusi, kus nad seletavad lahti maismaa piiriületusi Aasias. Aga kui on aega vaid 18 päeva, "siis ei tahaks ju aega tühja kulutada".
Kui tõesti maa jalge all põleb, siis ostaksin mina kuurortist paketireise. 18 päeva puhul, mis on ju imeväike aeg, on see arukas soovitus.