Vietnam ja Kamodza

Tere Tripirahvas!
Märtsis on plaan lennata Bangkoki, sealt Phuketile, siis Phi-Phi saarele ja siis tahaks kuidagi teha veel ka ringi Vietnam- Kambodza- Bangkok.
Palun äkki teab, kui raske/kerge on saada eelnimetatud riikide piiril viisasid?
Minu soov oleks nendesse maadesse sisse põigata näiteks mingi kohaliku transpordiga või kasutada seda kasvõi osaliselt. Äkki on mõtteid/ soovitusi/hoiatusi trajektoori ja vahendite osas?
Ja veel- äkki keegi soovitaks sellist pool metsikut hotelli / varjualust/ kodumajutus vms Vietnamis ja ka Kambodzas, ilma milleta ei olegi nagu kohalikku eluolu tunda saanud?
Vabandan, kui need teemad siit juba läbi on käinud aga kuna kogu selle ringi peale on aega vaid 18 päeva, siis ei tahaks aega tühja kulutada vaid järgida juba teadjate soovitusi.
Igasuguse reageeringu eest juba ette tänades :)

Viisateema siin nii sagedane, et piisab vaid tripi otsingu kasutamisest, et vastused saada... 10 min. Läheks ehk vaid aega
Kohalik transport: miks mitte Vietnamis nt öörongi kasutada?!

See see reisiplaneerimise võlu juba kord on, et tahaks 18 päevaga ära näha suurema osa Kagu-Aasiast. Võtke trajektoorist julgelt vähemalt pool maha ja saate laheda reisi.

Nõustun Veigoga! kui tahad näha Cambodiat, unusta vietnam, või vastupidi. 18 päevaga ei näe sa kummastki riigist suurt midagi. Olen eelnevalt palju kirjutanud Cambodiast ja siinsetest teedest, transpordist, ning aja mõistest. Kui ei kasuta meie kalleid siselende, siis Cambodiale sa tiiru peale ei tee ja lennud toimuvad ka vaid kolme suurlinna vahel. 300 km läbimiseks kulub meie maal 4-12 tundi. Taas pikalt kuskil teemassellest juttu olnud. Samuti unusta nn.metsikud hotellid - sellist jama meil pole ja kellegi kodus magada.... nad elavad 5-20 liikmeliste peredega sageli ühetoalistes onnides! Loe enne ikka kõik Cambo ja Vietnami kohta postitatu korralikult läbi, ning arvesta, et eelmise aasta algul kirjutatu eriti sel aastal enam ei kehti - ka meieriik muutub :)