Vietnam rongipiletite ostmine

Hei!

Kes on viimati Vietnami rongipileteid ostnud andke natuke nõu. Soov oleks saada HCMC DaNangi 8 märtsil aga pileteid nagu on ja ei ole ka. Pileti hind peaks olema kuskil 60USD juures aga paljud kohad selleks päevaks üldse pileteid ei anna ja need mis annavad, küsivad 85USD. Milles see kühvel olla võiks? Kas peaks natuke ootama ostmisega?

millal vietnamlastel see uus aasta saabub? sel ajal nad ju kõik puhkavad ja liiguvad riigisiseselt ringi ja hinnad ka teised...
valid ikka kupee? me olime kupees ja öörongiga Huest Hanoisse (50 USD). Selline veneaegne värk, nagu meil enne neid porgandeid :) me ostsime siit piletid: https://vietnam-railway.com/

Uus aasta Vietnamis: 16. veebruar 2018. a., 5, veebruar 2019.a., 25. jaanuar 2020. a.

Need võivad olla kõik erinevad vahendusfirmad. Meie sõitsime eelm a Danang-Nha Trangi ja piletid ka sealt ülaltoodud lingilt. See on tegelikult samuti vahendusfirma, kuigi nime järgi eeldaks, et mingi riiklik sait. Reisisime lastega ja võtsime kupee. Maksime selle eest ca 178 Usd ning kuna enne rongile minemist tuleb teha check-in, siis selgus, et kohapealt ostes oleks pilet maksnud ca 90 usd...seega, kui võimalus, on kasulikum osta mõni päev ette kohapealt piletid. Kui kupeed tahta, siis on muidugi risk, et need eelmüügist välja müüdud.
Kupee ise oli suhteliselt räpane (me ei ole pirtsakad ja Aasias reisinud), aga kui sisse astudes linadel mustad juuksekarvad ja padi sellises asendis, et keegi sealt just püsti tõusnud, siis oli veidi vastik küll. Tundus, et hanoist pannakse puhtad linad peale ja ühe komplektiga läheb alla välja;) küsisime uued linad ja toodi kusagilt kapinurgast kortsus diislihaisused linad;) tekitas lihtsalt küsimusi, kas sellise eest on mõtet maksta nii palju;) soovitaks hoopis siselende. Vjetjetiga oli üliodav ja vaid üks lend lükati edasi.

Rongiga on soov seetõttu minna, et natuke aknast seda Vietnami näha. Võtame hommikuse 6.00 stardiga rongi, siis peaks suurem osa päevast teekonda näha.