Viinamarja korjamine Prantsusmaal

Sooviksime minna sõbrannaga Prantsusmaale viinamarju korjama. Kas keegi on seal käinud ning oskab soovitada, kust kaudu saaksime minna viinamarju korjama. Ning äkki rääkida sellest veidike ? :)

Igatahes praeguseks on tänavune viinamarjasaak ammu koristatud. Aga ootaksin ka kõikvõimalikku teavet neilt, kes seda tööd teinud. Kas lepid mõne eraomanikuga kokku ja töötad "mustalt", nagu oleksid külaline, jms nüansid.

www.wwoof.org
Sealt leiad mahetalud, kuhu oodatakse ablilisi, riikide kaupa. Töötatakse söögi ja öömaja eest.

Prantsusmaa väikesed tipptootjad võõraid põllule üldreeglina ei lase. Suuremad massitootjad kasutavad küll välistööjõudu, kuid peate arvestama, et Bulgaaria-Rumeenia-Ukraina üliodavat tööjõudu liigub sealkandis hordidena. Viinamarjade korje on füüsiliselt raske töö ja ei maksaks eriti eufooriasse tõusta enne, kui pole teinud.
Prantsuse keele elementaarne oskus on ka teretulnud, sest kui arvate, et tavaline kohalik farmer laskub Teiega inglise keelt rääkima, siis peate paraku pettuma. Nii see reeglina ei käi :)

Viinamarjade korjamine on tõesti raske. Eriti kui töö käib 30-40% kallakuga paarisajameetristel nõlvadel nagu minu elukohas.
Moseli orus käib asi samuti nagu Prantsusmaal. Usinad töökäed tulevad Bulgaariast, Rumeeniast, Slovakkiast ning üldjuhul käivad samad brigaadid igal aastal samadel põldudel. Moseli orus algab hooaeg 1.10. ning kestab u. kuu aega.