Viisa taotlemine posti teel teisest riigist

Tere.

Palun väga targamad, tehke puust ja punaseks ette ... Kui viisat peab taotlema teisest riigist (Saksamaa) posti teel (st Eestis saatkond puudub ja endal kohale minemise võimalus samuti) ning selgituses on öeldud:" 9.A self-addressed DHL express envelope should be attached to all postal visa applications sent to the Embassy" Teises kohas on öeldud: "Applicants applying by post should proovide šelf-addressed envelopes with stamps of value not less 4.-Eur for a single Passport" Seega ... mida ma siis pean tegelikult tegema? Korjan oma dokumendid kokku, panen ümbrikusse, panen tühja ümbriku oma aadressiga ka sinna juurde ... ja edasi? Ma ei saa ju sinna 4 euro väärtuses eesti marke peale kleepida, nendega ei saa ju Saksamaalt seda ümbrikku tagasi saata!? Ja kas ma pean tingimata DHL-ga saatma või võin ka tavalise tähitud kirjana saata? Uurisin ka DHL-i kodulehte, aga mitte ei saa aru kuidas ma eraisikuna kirja saadan ja mis see maksab ...

Konkreetselt aidata ei oska kuid igaks juhuks ütlen, et DHL-l on olemas ka selline veidi vanamoodne kontakti vahend nagu telefon ;-) Seega kui kodulehelt olevast infost aru ei saa, tasub valida number ning nendega eesti keeles rääkida.

Kullerfirmadel on olemas edasi-tagasi teenus. Vanasti Egiptusest Türki me ajasime asju nii, ja see ei ole just odav lõbu aga odavam siiski kui ise järele sõita. Maksad korraga ära nii saatkonda kui tagasi saatmise ja kui su viisa on valmis, siis nad tellivad sama kullerifirma lihtsalt järgi.

Seda ilmselt peeti silmas. Vanasti olid olemas ka sellised rahvusvahelised margid, mida sai tõesti eestist osta ja nende abil teisest riigist tagasi saata. kuid kas passi tavaposti kätte usaldada? EML on natsa odavam firma kui DHL je need muud, ürita uurida kas ehk neil ka edasi-tagasi teenus on.

Olen sel moel mitu korda viisat ajanud. Saatsin postiga passi ja viisa taotluse koos viisa lõivuga ja lisasin ümbriku oma aadressiga + raha postikuludeks nii 5€ ja asi on toiminud. Viimati ajasin niimoodi LAV viisat Saksamaalt kaks aastat tagasi.

Tähendab, lisasid ümbrikusse lihtsalt sularahana see 5 eurot??