Viljandi kohta küsimused (lõbusõidulaev Rannapiiga, söögikohad lastega jne)

Kuna ise ei tea Viljandi linna kohta midagi, küsin siit. Plaan suvel külastada lastega Viljandi lossivaremeid, rippsilda, muidugi käia ka järve ääres. Lugesin internetist veel, mida põnevat teha ja leidsin vanu artikleid, et Viljandi järvel sõidab lõbusõidulaev Rannapiiga. Kas see on endiselt käigus? Kust see laev väljub, palju maksab pilet täiskasvanule ja lapsele? Igasugune info selle kohta teretulnud. Sooviks ka mõnusaid söögikohtade soovitusi, kus on mänguväljak või -nurk. Võibolla oskate anda ka söögikoha kodulehte või kirjeldada milliseid toite pakutakse (grill, rahvusköök jne). Lugesin ka, et Viljandis taskuks ära käia veetornis, kas sellel kodulehte pole, ise ei leidnud? Kus oleks kirjas piletihinnad, täpne aadress, leidsin küll kaardi, aga täpset aadressi mitte. Lugesin ka, et kolmel muuseumil on nüüd ühine pilet: Veetorn, Kondase keskus ja Viljandi muuseum, aga täpsemalt ikka ei leidnud palju see ühine pilet maksab? Kas Kondase keskusesse tasuks lastega minna - on neil seal huvitav? Igasuguse informatsiooni eest Viljandi kohta olen väga tänulik. Võib loomulikult lisada soovitusi ka omalt poolt!

Tere,

Viljandi veetorni leiad kindlasti üles, see asub vanalinnas ja on kaugele nähtav :) Ta asub linnavalitsuse kõrval Johan Laidoneri platsil, ma ei tea, kui uus või vana siin info on:

http://www.puhkaeestis.ee/et/object/2821

Kondase keskusesse ja Viljandi muuseumi tasub kindlasti ka lastega minna, eriti kui nüüd ühispiletit pakutakse. Viljandi turismiinfo asub Vabaduse platsil ja koduleht on siin:

http://www.viljandimaa.ee/turismiinfo/

Muidugi tasub läbi astuda ka Pärimusmuusika keskusest, ja ehk isegi planeerida minekut siis, kui seal ka mõni kontsert on, või lastehommik.

http://www.folk.ee/et/Parimusmuusika-Ait

Tundub küll, et suvel eriti üritusi pole. Aga kui kohvik on lahti, siis tasub sinna vaate pärast kasvõi sisse astuda, see on kena vaade lossimägedele.

Väga soovitan minna ka Rohelisse kohvikusse, mis on ökosuunaline ja asub samuti vanalinnas:

http://www.puhkaeestis.ee/et/rohelise-maja-pood-ja-kohvik

Sel aastal stardib lõbulaev minu teada Sammulist, kuid teda on võimalik telefonitsi kutsuda ka linnapoolsesse randa. Sammuli asub teisel pool järve. Kui lapsed on päris pisikesed, siis tasub vaadata ka Viljandi nukuteatri mängukava, ehk sealt midagi. Järve rannas on lastele mänguplats, see on päris asjalik, ka mitte niiväga titadele on seal tegevust.