trip-krainetrip-ukraine-dark
Visu Avalanche - kust???

Väga loll jõulueelne hiljapeale jäänd kingiküsimus - kust saab kilulinnas Visu Avalanche suuski? Matkaspordis Tartu mnt pole ja Järvel vaid siledapõhjalised - neid ei tahaks jälle ise kuna kunagi proovitud kalasabamuster tundus väga hea. Olen hästi tänulik kui keegi oskab juhatada.

Kunagi ammu nägin Liivalaial endises Dünamos.

Jyrka

Pole kunagi sellise suusaga metsa all käinud, viimane suusatamine on jäänud paari aasta taha ning suusadki varsti 10a vanad, 47mm ilma küljetrimmi ja NN sidemetega. Nendega metsa ei lähe. Visu A. tundub mõistlik metsa alla ja vabale maastikule, aga sooviks enne sellega sõitnud inimeste arvamusi. Poes katsudes oli justkui vähe painet ja väga pehme. Kas n.ö. klassikalist suusasammu on nendega üldse võimalik teostada? Teine sarnane kuid väheke vingem suusk on Fischeri S-Bound Rebound või Boundless, 88-60-78 ja 98-69-88 vastavalt. Kas keegi on neid kuskil müügis näinud?

Ma ise just soetasin A-d reedel ja proovisin pühapäeval ära - nii et ses mõttes asjalik teema ülsvõtu ajastus. Mul ei ole küll erilist kogemust mitmete suuskadega, aga olen jah aru saand, et sobib metsas ja maastkul. Klassikasammu saab sõita küll. Libisemise osas ei teagi - ehk peaks midagi alla panema. Üks tuttav kunagi soovitas kindlasti osta keskosast tallamustriga suusad et siis on vähe pidamist ka. Nullkraadise paksu lumega kogus hirmsaid klompe alla. Ühesõnaga - ega ma ju midagi öelda ei osanudki... ;-) Aga ise ikka rahul.

A ja siis veel see asi et vaatasin suusad üle - peale paaritunnist sõitu olid klambriservad rihmad lihtsalt läbi söönud. Peab vist jälle moraalset jõudu koguma ja minema Matkasporti tõestama et ma ei närinud neid rihmu mitte hammastega läbi vaid ikka klambrid jamad....

Pärnust saab jah, lugesin su teadet mõned päevad tagasi. Kuid asi pole mitte ostmises, pigem selles millised suusad vabamaastikul paremini käituvad. Ainus mida ma tõesti tean on see, et mu vanad 47mm vajuvad otsekohe sisse ning mu vanaisa (rahu ta põrmule) isetehtud metsasuusad, mis olid peaaegu 100mm laiad, ei vajunud ka raske mehe all metsas märgatavalt sisse. Ma mäletan seda päris ehedalt, kuigi suusad läksid aastaid tagasi koos paljude muude huvitavate ja õpetlike asjadega pööningutulekahju nahka. Mul pole mingit aimu, kas tegelikult saab vabamaastikul klassikasammu sõita, võibolla rajas järeletulijad saavad, kuid rajategija? Kahtlen. Kui nii, siis pole paindel väga suurt tähtsust, olulisem on pigem lume peal püsida. Kas kellelgi on isiklikke kogemusi? Kuidas oleks näiteks Cruiseriga, kas see vajub pehmes lumes hullusti?