trip-krainetrip-ukraine-dark
Volitus alaealistele lastele

Kuidas peab tegema alaealisele vanemad volituse et ta saaks minna teise täiskasvanuga reisile nt. egiptusesse. Lennu reisile.

Notari juures. Võtab aega umbes nädala. Maksab umbes 25 eek.

Kuskile ei pea minema. Kui mina käisin Egiptuses, oli samuti kaasas tütre alaealine sõbranna. Midagi kuskil ei küsitud. See oli 2 aastat tagasi.

No siis sul vedas. Alati ei vea. Kui just 25 krooni ei tapa, siis on mõtekam end igaks juhuks selliste asjadega kindlustada, et puhkus mingi jama nahka ei läheks. Oma lapsele olen alati sellise kirja kaasa teinud, kuigi ca 10 reisi jooksul seda vaja pole läinud. Samas tean, kuidas grupp Saksa lapsi Läti Leedu piirilt tagasi koju saadeti, sest ühel lapsel kiri puudus ja õpetajad otsustasid koju tagasi pöörduda, kuivõrd ühte last ju üksinda kuhugi piirile ei jäta. Nii, et kui tahad, et sul süda rahul oleks, tee kiri kaasa.

Kas need olid ikka saksa lapsed? Lätlased küsivad volitust ainult elanikelt/kodanikelt ja kehtib see 18 eluaastani. Rohkematest maadest pole volituse värki kuulnud.

Soovitan samuti volituse teha. Hea kui hästi läheb. Hull lugu kui piirilt tagasi saadetakse. Ei maksa volitus tühjagi, ainult asjaajamine aeglane notariaalse kinnituse tõttu

Käisime oktoobris lapselapsega türgis. Vanemate poolt oli vaja teha vabas vormis inglise keelne volitus. Notariaalset kinnitust vaja ei olnud. Näha ei tahtnud seda keegi.

kas on kellelgi kogemust alaealisega Inglismaale reisimisel?

Minu õde käis minu tütrega Inglismaal 1,5 aastat tagasi. Ja maale pääsesid peale ca tunnist peedistamist ja igasuguste dokumetide kontrollimist. Kui lapsel ei oleks olnud seda notari poolt tõestatud lubakirja, oleks nemad küll kindlasti tagasi saadetud.

Kuidas asi on USA-ga kui mitte perekonnast alaealine tuleb kaasa??

Umbes 3 aastat tagasi kui viisaaeg oli siis poeg läks alaealisena üksi USA-sse mitmeks kuuks ja ei mingit probleemi, küsin igaksjuhuks üle.

Esmaspäeval ehk homme on minek. On kellegil kogemusi?

Tervitades