Viimased kommentaarid

Ma ei ole kindel, et ma just igaveseks minna tahaksin, aga ühe otsa pilet ja siis lihtsalt vaadata, mis elu toob ... see sobiks küll hästi.

Tõesti, nii täpset vastust küsimusele pole ammu õnnestunud lugeda ;)

Oled Sa ikka teadlik, et kõigisse teemadesse, mille avad, ei ole vaja kommentaari lisada? Kirjutada on mõtet ikka siis, kui midagi teemakohast öelda on.

Meie joudsime Mehhikosse koos uudistega seagripist. Oleks enne teadnud, ei oleks ilmselgelt seda reisi ette votnud. Eile raakisid kohalikud uudised sellest, et gripp levib siiski ka suht kiiresti mujale Mehhikosse ja peagi on ka seal oodata igasuguste rahvast koondavate ettevotmiste sulgemist. Kas see nii laheb, ma ei tea. Ise hetkel MC. 5. maini on onneks siiski veel moned paevad aega, selle aja peale peaks kohalike arstide (mul uks selline paris hea haiglas tootav tuttav) hinnangul olema selge, kas haigus levib kiiresti voi saadakse see pidama. Tema lootis, et 2 nadala parast on see unustatud. Nii et vaadake uudiseid ja jalgige olukorda ja siis saate otsustada, kas see reis ikkagi ette votta voi mitte. Isegi kui haigust ei karda, ei ole palju siin teha kui koik vaatamisvaarsused, ooklubid jne kinni on.

Meie oleme jah praegu MC-s. Seda, mis siin toimub, ei tea mitte keegi paris tapselt. Kohalikud kaasa arvatud. Uldiselt inimesed puuavad teha oma igapaevaseid toimetusi valtides suuri rahvahulki. MC on kinni koik vaatamisvaarsused, sh kirikud ja katedraalid, sama saatus pidi lahiajal tabama ka muid Mehhiko osasid. Tublimad konnivad ringi maskid peas, lapsed hoitakse monel pool toas ja koolid on 10 paeva kinni. Mingit paanikat pole me kohanud. Ise plaanime kull oma reisi varem lopetada ja voimalusel Euroopasse naasta. Kui kedagi miski veel huvitab, siis kirjutage.

Küsiks veel paari asja. Kas te ööbisite Floreses? Kui jah, kas te panite ööbimiskoha enne kinni või vaatasite seal kus magada? Kas lennukipileti soetamine Belize Citysse oli lihtne, st oli neid vabalt saada ja kui saladus ei ole, mis see maksis? Mis rahaga te Guatemalas ja Belizes arveldasite (vahetasite kohalikku raha või kasutasite USD)?

Hiinas kulub raha tõesti palju, sest asjad on odavad, aga kui palju ostad, siis osa neist asjadest laguneb üsna ruttu. Seega saad kokkuvõttes mõistliku raha eest mõistlikke asju :) Meie kasutasime Beijingis liiklemiseks põhiliselt taksot, see maksis keskmiselt 25 - 50 krooni ots. Aga kindlasti peab kaardi käepärast hoidma, sest muidu need taksojuhid ei mõista, kuhu nad sind viima peavad. Ehkki ka kaart ei taga, et nad aru saavad, kuhu sa sõita tahad ;) Korra sõitsime ka bussiga. Bussis on piletimüüja/kontroll, nii et piletit osates näitasime kohe kaardi peal, kuhu sõita tahame. Ja siis enne õiget peatust hüüdis too proua kõva häälega üle bussi ja näitas käega ukse pooole. Oligi õige peatus :) Meie võtsime siit kaasa minimaalselt juaane, osa vahetasime seal lennujaamas ja enamuse võtsime välja kohalikest sularahaautomaatidest.

Aafrikas reisides ei või kunagi kindel olla, et see info, mis sa siin (Euroopas) kasvõi nende saatkonnast saad, ka kohapeal kehtib. Ainuke peaaegu kindel viis sinna Zimbabwesse pääseda on viisa Stockholmis ära teha. See siis minu kui mõni kuu tagasi sealkandis käinu soovitus.

Pange selga allapoole põlve ulatuvad püksid ja käistega särgid. Palju on räägitud pikkadest järjekordadest, aga kui meie käisime, siis lõuna paiku ei olnud muuseumi mingit järjekorda. Aga tasub minna ikka hommikul, siis jõuate päeva jooksul kõik ära vaadata.

Käisime ära otsaga Sloveenias ja Itaalias ja mitte ühelgi piiril ei tuntud meie vastu huvi. Polnud õieti kedagi, kes oleks üldse tunda saanudki. Muul ajal ei olnud ka mingeid kokkupuuteid korrakaitsjatega.

Märksõnad osturalli ja Czech Airlines. Äkki näkkab.

Just käinutena oskate ehk täpselt öelda, kuidas Botswana viisaga lugu on? Ise ka sinnakanti minemas ja muud viisad olemas, aga selle Botswana viisaga asi ikka segane.

Montmartre´l ise ka ööbinud. Väga OK koht. Ja metroo on tõesti Pariisis igati asjalik - enamus vaatamisväärsusi on sellega ligi pääsetavad.

Volituse võib teha vabas vormis või notari juures, iseasi, mida piiril sellisest ise kirjutatud volitusest arvatakse. Seetõttu mina ei hoia ei raha (ca 35-40.-) ega aega (10 min notari juures) kokku ja teen alati lastele, kui nad reisivad ilma vanema(te)ta, notariaalselt kinnitatud volikirja kaasa. Kuna meie perel on olemas ka kogemus, kus ilma sellise notariaalse volituseta oleks lapse reis lõppenud enne kui õieti alatagi jõudis, siis arvan, et ikkagi parem karta kui kahetseda.

Mina enamasti helistan notarisse ja saadan vajalikud andmed - lapse nimi, isikukood, samuti vanemate nimed, isikukoodid, dokumendi nr, elukohad ja lapsega koos reisivate inimeste nimed ja isikukoodid. Lisaks veel riigid, mida laps külastab ja reisi aja.

Paar päeva ja kinnitus notarilt käes ja endal süda rahul, et lapsel ei jää reis ema mugavuse pärast ära.

Minu õde käis minu tütrega Inglismaal 1,5 aastat tagasi. Ja maale pääsesid peale ca tunnist peedistamist ja igasuguste dokumetide kontrollimist. Kui lapsel ei oleks olnud seda notari poolt tõestatud lubakirja, oleks nemad küll kindlasti tagasi saadetud.