trip-krainetrip-ukraine-dark
voodoo

Tere! Hakkas huvitama selline küsimus: Kas teie kes te olete reisinud viimasel ajal Kariibi mere saartele, Haiitile, Kuubale (või siis üldiselt Lõuna-Ameerikasse, Aafrikasse või mujale kus voodoo usk laiemalt levinud peaks olema) olete märganud oma silmaga voduistlikke sekte, mingisuguseid rituaale,...või kõnnib tavainimene sellest lihtsalt mööda? Ise komistasin LA-s Downtownis täiesti suvaliselt põiktänavalt sellisele tseremooniale ja ohverdamisele, et mõtlesin et suren, arvasin, et sellist asja ja maagiat enam ammu ei praktiseerita. Kõhe...

Togo pealinnas Lomes on üks kuradi imelik turg. Vist oli mingi fetish-turg või sarnane. Võib osta lõvikäppasid ja kuivatatud ahvi embrüo või mistahes. Creepy!

Link:

Ekstaasiseisund Woodoos:

http://www.elfikelder.ee/index.php?nav=artiklid&artikli_id=53&niisama=

ise olen Pärnu Filmifestivalil näinud filmi tehtud kuskil Lääne-Aafrikas Benini-Mali kandis. Täitsa võimas vaatepilt, kui heinasaad mööda külaplatsi ringi liigub.

Käisin Kariibis St. Lucial, seal katsuvad m6ned sisses6itnud valged miskeid ajaloolisi kariibi ja kreooli traditsioone alles hoida ja kohalikud amerikaniseeruvad nii kiiresti et põliskultuur kaob. Probleem on selles, et 75% sealsest elanikkonnast on alla 25 aasta vanad - st kõik saavd nii noorelt lapsi et põlvkondade vaheline kultuuri edasikandmine on täiesti kadunud. 16 aastane ema ei viitsi oma lapsele suurt midagi pajatada ja 32 aastasel vanaemal on kah muud teha.

..on USA voodoo-pealinn. Voodoo-nõidu kohtab seal vanalinna kangialustes ja kõigis käidavamates kohtades posimas. Leidsin ka päris mitu voodoo-poodi sealt, kuigi neid pole just raske sealt üles leida. Vanalinn on piisavalt pisike.

Kuubal üraktiseeritava asja nimi on santeria, neegrite iidsed usukumused segi pühakute kummardamisega. Rituaale toimumas ei näinud, kuid nende jälgi võis sageli kohata: surnuaedades ja ristide juures oli ohverdatud nt. kanu.

...isegi Eestis on vodu-t ja santeeriat kõik kohad täis. Tuulepesas on sellised tegelased endale lausa internetipõhise pesagi pununud. Nii Tallinnas kui Tartus on poekesi kust võib nii Taro kaarte kui muud nodi osta. Olen ise teede ristumiskohtades ringe ja surnud loomi näinud ja palju muud imelikku. Hmm..huvitav kas see toimib ka? Aga tahaks väga oma silmaga mingit õiget ekstaasiseisundit näha. Nii et Kaido soovitusel New Orleansi. Muig...Helena-Reet siin karmi teema püstitanud;)

egas siis taro kaartide ladumist, niuu eidzhi ja eestlaste krati tegemisi saa kohe voodooks nimetada ;-)