trip-krainetrip-ukraine-dark
Võrguga müts kaitseks sääskede eest

Oskab keegi konkreetselt soovitada mõnda poodi, kust ma saaksin osta mütsi, millel on võrk küljes e saab vajadusel näo ära katta. Meenutab mesinikumütsi, aga endal oleks seda vaja sääskede ja muude mutukate eest kaitsmiseks. Ja kinnisidee on, et oleks vaja just sellist, kus juba võrk küljes on. Sai käidud paaris poes ja seal olid see võrk eraldi saadaval e võimalik üle pea ja mütsi tõmmata. Kosmose vastas asuvas Kompassis maksis selline võrk 70 krooni ja laiguline mütsilott juurde 70-100 krooni olenevalt suurusest. Punasel tänaval asuvas Idakeskuse zoopoes oli taoline võrk aga ainult 25 krooni.

Olen näinud Colombia firma omi, aga paar aastat tagasi. Hinda ei mäleta, aga ilma võrguta müts oli u 500 krooni. Tasub vaadata spordirõivaste kauplustest.

www.matkasport.ee Ostsin Lafuma omad vist 2 aastat tagasi, tumerohelised, nagu mesinikumüts. 110 krooni maksid. Kohe poes ei olnud, aga nädalaga tulid.

Ma nagu oleks sellist mütsi paar päeva tagasi näinud Jahipauna poes, oli see siis nüüd Sikupilli või Rocca al Mare kaubamajas.

Kas need poe mütsid ka kihulaste eest kaitsevad? Kui endal on käed küljes siis saab naeruväärse hinna eest Abakhanist kaaluga osta sobiva tihedusega võrku vms (kindlasti tume ja väga väikese auguga, et ka kihulane läbi ei mahuks) ja jupi ca 2 mm kummipaela mütsi ääre taha kinnitamiseks. Kodus mingi nõel ja niidijupp ikka on, et oma olemasolevale lemmikmütsilodule see valmis nikerdada. Mütsi ääre laiune (võib ka laiem) toru traageldada sellest võrgust ja üles serva traageldada kummi jaoks üks tunnel. Kummipaela saab tunnelisse ajada haaknõela või kirjaklambriga, selle pinge reguleerida katsetamise käigus. Sellise isenikerdise eelis on see, et teed täpselt sellise nagu tahad, lisaks kui võrk katki läheb või ära kaob teed uue. Ja kui ei kasuta, pistad tasku või kotti. Need poe võrkmütsid, mis ma olen näinud on ebamugava või ebapraktilise mütsiga, lisaks teevad võrgu hoidmise pilud selle liiga umbseks ja raskeks. Ülejäävast võrgust saab teha näiteks võrkkiigele või magamiskoti avale moskiitokaitse, puhvis moskiitoseelikuTM puhkehetkedel kasutamiseks või väga edevad 3-kummiga (randmele, küünarliigesele ja üle biitsepsi-triitseptsi) kergelt puhvis võrkvarrukadTM T-särgiga kandmiseks. Need varrukad pole küll 100% efektiivsusega ja nende kummide paraja pingsuse leidmine võtab natuke aega ent need on ikkagi teatud juhtudel paremad kui mingi lägaga end pidevalt määrida.

Ei hakanud uut teemat postitama, kuna küsimus on mütsi kohta. Kas keegi oskab soovitada, kust osta nokamütsi, millel oleks tasku(d). Olen ringi vaadanud ja otsinud, pole kahjuks veel sellist leidnud.