Warszawa Centralna autoparkla?

Kas keegi oskab öelda, kus Varssavi raudteejaama läheduses on valvega parklat norm hinnaga paariks nädalaks, ning mis hinnatase on?

Ehk teab keegi, kus saaks Warszawa Centralna juures autot turvaliselt parkida pikemaks ajaks (paar nädalat)? Asi selles, et EU tsivilisatsioon (=rongiliin Varssavist) ei ole siiani Eestini jõudnud ning kuna lennukiga reisile minna ei taha ja autoga ei viitsi pikka otsa teha, siis osutus parimaks (ning raudselt kõige odavamaks) mõtteks sõita Varssavisse autoga ja sealt edasi rongiga.

Kasuta lennuvälja teenuseid. Kahtlen, kas keegi on varem masina raudteejaama parklasse unustanud või jätnud. Sellise marsruudi (alates Warssawist rongiga) kasutatakse tavaliselt bussi. Mine bussiga Warssawi ja sealt edasi rongiga.

http://www.lotnisko-chopina.pl/content/departure/pl/carparks.php

Tallinn-Varssavi edasi-tagasi bussiga maksab perele 5520 kr (2+2, Eurolines), auto kütusekulu on praegu sama km arvuga - 2000 kr. Lisaks on autoga mugavam, sest bussis oled staatiliselt 15,5 tundi (Riias ümberistumine ühest bussist teise), autoga aga saab teha mõned tõhusad söögi- ja sirutuspeatused. Rääkimata bussis magamisest, mida autosõidul teha ei tule. Aga kui raudteejaama juures parklat pole, siis pole. Lennujaama oma maksab kusjuures 766 kr 15 p ning bussiga Centralnasse on 25 min sõitu.

Varssavi on sarnaselt teistele Ida-Euroopa suurlinnadele tasulisi valvega parklaid täis, neid leidub ka Centralna raudteejaama ümbruses. Ma ei usu, et hinna mõttes lennujaama parkla parim variant on - ka Tallinnasse tulijal ei soovitaks ma oma raha lennujaamas parkimiseks raisata, mujal on reeglina pikaajaline valvega parkimine kordades soodsam.
Kui sul on GPS kaasas, siis seal on reeglina tasulised valvega parklad peal, võta sealt omale sobiv. otsida võib ka Google abil - kui otsid "warsaw parking", siis näiteks näitab ta Centralna kõrval aadressil Spiska 16 parklat "Bystrzyńska-Ratajczak Izabella Parking Strzeżony". Parking strzezony tähendabki valvega parklat. Hinnatase peaks vastama Tallinna omale.