WHM viisasid vähendatakse?!

Kuulsin, et vähendatakse Working Holiday Visasi see aasta. Kas sellel jutul on mingi tõepõhi ka olemas või ole see lihtlaslt kuulujutt? Kes asjaga kursis võiks infot jagada :)

1
2

Mina soovitan teha selle viisa kohe ära, ennem kui on miskit muutund, sest hiljem kahetsed.

0
0

Probleem on selles, et Aus on töö probleemid kasvamas. Ja suureneb töötuse protsent. Elanikud on praegu igasuguse tööjõu sisseveo vastu.

Govermendil võtab alati umbes 6 kuud, et ärgata ja teine kuus kuud , et mingi otsus vastu võtta... ...aga arvata on, et kärbitakse ja mitte ainult WHV vaid ka skilled ja teisi...

Hoian ka silmi lahti uudiste kohalt! Siiani vaikus....enne tormi!

0
0

Sul Emme on hea, et ise seal juba oled ja selle pärast pabistama ei pea, et äkki viisat ei saa. Hea, et viitsid kõrvu lahti hoida ja infot jagada. Nii mõnigi ei viitsiks:)

0
0

Eks meiegi pabistasime omal ajal, ei teadnud kas müüa oma kraami või mitte, aga äkki ei anta viisat! Mis siis teeme!? Ja oli väga raske algul... Nii, et läbielatud lõbu! :)P Eks see närvitsemine ole hea! Lõpuks saad viisa ja tunne on nagu oleks paradiisi ukse võti sulle kätte antud.

0
0

Skilled viisade arvu vähendatakse 133500lt 115000le. Lisaks visatakse Critical Skill listist välja kõik ehitusega seotud ametid. Ehk siis need ametid ei ole enam skilled viisa saamisel eelistatumate hulgas. Täpsemad muudatused teatatakse mais.

0
0

Lugesin sama asja...

Sõna,mis paneb veel asja õhku rippuma on proposed so. soovitus. Seda arvu võidakse suurendada või vähendada.

Soovitus taotleda omale viisa NÜÜD, enne kui kärbitakse arvu.

Ka mainitakse, et võidakse hakkata venima paberimajandusega.

Ja kaotatakse ära eelistused: (võivad oodata kauem jaatavat vastust.)

Torujüridele, vabriku tegelased( CNC, laser /igasugused vabrku töölised)...mis muide on suuremas jaos hindud !nii, et eestlasi see ei pinguta. Müüriladujad ja puuseppad.

Soovijad sponsoritega ( pereliikmed või töökoht/goverment)-sisse ilmas piiranguteta. Nii et leidke endale sugar-mamma!


Kogu asja jama on see, et saadad paberid ära ja siis kui leitakse ,et sinu ametit on vaja,siis antakse jaatav vastus. OOtad...asta, paar...kümme????

Mis sellest saab antakse teada mais!

Nii , et ootame!

0
0

Kui väljastatavate viisade arvu kärbitakse, siis tähendabki see ainult seda, et ooteaeg pikeneb. Kui sa ikka tingimustele vastad, siis ei öelda ei. Kui sa oled taotluse ära esitanud ja saanud kinnituse, et sinu avaldus registreeritud (waiting for case-officer), siis kehtivad sinu avaldusele need tingimused, mis olid avalduse sisse andmise hetkel, s.t kui peale seda tingimused muutuvad, siis see sind ei puuduta. Ja elukutsete nimekirjades muutub Occupation in Demand list, mitte skilled occcupation list. Kui oled demand lists´i, siis oled ikka eelisjärjekorras.

!

Trip.ee palub järgida elementaarseid õigekirjareegleid!

0
0

Taotlemisest rääkides - kas on selline asi võimalik, et praegu teen taotluse, kopsupildi ja muu vajalikku ette ära? Asi nimelt selles, et järgmisel juunil plaan minna, aga kui selleks ajaks viisade arv vähendatud on, siis äkki raske saada teist. Miks nii vara teha tahan? 20009 Suvel/Sügisel vaja sõjaväkke minna, välja saan alles 31.mai 2010 ning seega läheb jube kiireks, kui plaan enne 01.07 sinna jõuda.

0
0

Working Holiday viisa saad taotleda kuni 1 aasta enne plaanitavat sõitu. St niipea kui viisa käes, on sul 1 aasta Austraaliasse sisenemiseks. Nii et eelkirjutajal ei tasuks enne juulit taotlust teha (WH viisa saab üldjuhul nädala-paariga kätte). Ärge ajage sassi postitusi WH ja muude (skilled või sponsored) tööviisade kohta - need on hoopis eri asjad. Emme külvab siin asjatult paanikat ja jagab kahtlase väärtusega segast infot. Loomulikult praeguses majandusseisus Austraalia vaatab läbi oma migratsioonipoliitikat. Need skilled viisade "vähendamise" uudised on suunatud laiale massile ja sisult pisut populistlikud. Jah, numbrit vähendati, kuid kuskil ei mainita, et 2008. aastal kõigepealt tõsteti kvooti oluliselt st hetkel tegelikult on skilled viisade kvoot kõrgem kui kunagi varem, hoolimata "vähendamisest". Samas muutused toimuvad, 1. aprillist läks raskemaks subklass 457 (sponsoreeritud tööviisa) saamine st tööandjatel on raskem nüüd välismaalastest töötajaid tööle võtta. Ja skilled viisade puhul tehti jaanuaris uus Critical skills nimekiri, mille alusel kõik praegused viisataotlused nö ümberjärjestati. Ei ole välistatud, et ka Working Holiday viisade juures saab toimuma mingisuguseid muutusi, kuid praegu pole selles vallas suuremaid uudiseid olnud. Pakun, et kui Working Holiday kvoote vähendatakse, siis vaadatakse kõigepealt riike, kust tulevad üle 10-20 000 inimese aastas (nt Korea). Eestlasi tuli eelmisel aastal natuke üle 500. Mõelge reaalselt - Austraalia vajab praegu tarbijaid ja reisijaid rohkem, kui kunagi varem. WH viisadega tulijad ei võta üldjuhul kohalikelt tööd ära - nad teevad ajutisi töid põllumajanduses ja teeninduses, mida kohalikud teha ei taha. Enamus WH viisaga tulijaid kulutab kõik teenitud raha reisimisele ja elamisele Austraalias nagunii. Puhas kasum Austraalia majandusele absoluutselt ilma mingisuguste kaasnevate kohustusteta (WH viisal olles ei saa ju taotleda mingisuguseid abirahasid jne, kui tööd pole, siis enda probleem). Need, kes plaanivad WH viisat kasutada, et tulla Austraaliasse lihtsalt raha teenima (sest mujal tööd pole), saavad reguleeritud tööturu, mitte viisade arvu poolt. Kui tööandjal on valida 2 võrdselt hea töölise vahel, siis üldjuhul ei vali ta välismaalast ajutisel viisal.

0
0

Nii, selle kommentaari peale Sinu jutust! >Emme külvab siin asjatult paanikat ja jagab kahtlase väärtusega segast infot. tunnen ma ennast puudutatuna!

:(

Palun pea meeles, et ma loen sama informatsiooni ,nagu Sina ja kõik inimesed siin. Vahe selles, et olen rohkem harjunud rohkem kohaliku kirjutamis tehnikaga/meetodiga ja VÄGA väike koma vahe anna jutule teise tähenduse. Tõenäoliselt mõjutab see ka minu kirjutamis meetodit. Seega palun lugeda veel kord üle. Seega : Üles puua, ei saa armu anda...!

Arvata on,(minu isiklik arvamus hetkel), et WH viisa jääb kõige vähem puutumata. Ja mitte selle pärast ,et Eestist tuleb vähem rahvas... Loogiliselt võttes, jah, kui WHV workerid ei tee tööd,siis on see nende oma probleem. Sööma aga peavad nad nagunii ja seega nad ostavad toitu ja riideid ja sõidavad ringi....seega rohkem raha jääb Austraaliale.

Ma olen kontaktis terve rida just saabunud inimestega: eestis veel, just tulnud WHv, Skilled peredega ja turistidega. Väga erinevate isikutega. Ja ma näen nende probleeme nädalast nädalasse siin kohapeal.

Ja anna andeks! Ma ei usu, et KÕIK need pered/isikud tekitavad paanikat koos minuga ... Ja ma ei usu ka et nad kõik on SUPER LOOSERID.....(loomulikult ma võin ka eksida, eks Eesti inimesed ole ka viimase 7 aastaga muutunud...)!

Ja minu komentaar siinkohal ei ole Sinu vihastamiseks või solvamiseks . Kui ma tekitasin Sinus ebamugava tunde, siis ma siiralt vabandan.

Igalühel siin on oma arvamus ja ma loodan, et kuna ma respekteerin Sinu oma ,siis vastutasu on samasugune. Ja kuna otsustamine on *FREE will *,siis eks igaüks tee siin omad järeldused ja leia omale parim keskmine tee.

Niisiis, PÄIKEST Austraalia sügisest!

Emme

0
0

Mu kommentaar Emmele (ja vabandust, et tõesti pisut mõtlematult ja liiga otsekoheselt väljendatud) viitas pigem sellele, et iga Austraaliaga seotud teemat siin trip.ee-s ei maksa keerata migratsiooni ja töö peale. Ma usun, et siin on hoopis suurem nende noorte rändajate osakaal, kes võtavad Working Holiday viisat kui toredat võimalust veeta huvitav ja kogemusterohke aasta Austraalias ja kes ei püüa iga hinna eest Austraaliasse elama jääda. Sestap pole vaja segi ajada postitusi WHM viisa ja muude tööviisade/elamislubade kohta. Samas ma ei kahtle, et Emme kommentaarid viimati mainitud teemadel on paljudele abiks/mõtlemisaineks.

Ilmselt 3 aastat Austraalias elamist (ja 5 aastat Eestist eemalolekut) pole mind veel "kohaliku kirjutamis tehnikaga/meetodiga" kurssi viinud ja siiralt loodan, et seda ei juhtu ka edaspidi :).

tervitades ja vabandades (hetkel) vihmasest Sydneyst

HM www.austraalia.info

0
0

Nii palju, kui mina tean, et ole viisa saamisega praegu mitte mingit probleemi. Tegin ise nädalakese tagasi ja järgmise päeva hommikul oli teine käes.

0
0

Aga kui teen kohe viisa ära ja tahan sõita alles poole a pärast kas alles siis kui jõuan ausse hakkab kehtima viisa, et siis mul alguses võimalus töötada aasta ja pärast veel aasta aus???

0
0

Ma ei saanud küsimusest päris täpselt aru, aga Sul on peale viisa kättesaamist aega riiki siseneda täpselt aasta ning seal olla ka aasta. Viisa n.ö aktiveerub siis, kui reaalselt riiki sisened.

0
0

Vabandused aksepteeritud.

Kuidas on praegu Sidney all/ümbruses liht-tööga? Millistele aladele Sa oled suutnud inimestele organiseerida algatuseks tööd? Kuidas teil elamispinna leidmisega uusasukatega Sidneys läks?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased