Wifi saadavus Hispaanias

Kellel on kogemusi Wifi või üldse internetiga ja selle saadavusega Hispaanias. Lähen seal siis matkama mööda rannikut (Biskaia lahe äärt, nö Põhjatee). Kas peaks omale interneti oaketi kaasa ostma või on lootust ilma hakkama saada. Ei ole vaja igapäev ja koguaeg ninapidi netis passida, lihtsalt aegajalt asukohast teada anda ja vajalikku infot vaadata.

Kuis põhjas on ei tea, aga lõunapool on wifi olemas gasuta kaubanduskeskustes ja kohvikutes, aga seal eeldatakse, et siiki ostad ka miskit. Ka on mõnikord asulad kaetud wifiga ja seda tasuta. Minu kandis suisa linn Girona. Ise olen liikudes aga seni kasutanud Orange ettemaksuga sim kaarti nimega Mundo. Laadides 15 eur saab kasutada 2 gb mahtu. Minu riigisisestel reisidel on katnud kõik vajadused nii surfamiseks, piltide üleslaadimiseks, suhtlemiseks.. kirjalikuks. Samas eile avastasin, et operaatoril Llamaya on nüüd internet saadaval 2,2 gb 15 eur. Enne kasutasin Llamayat ainult kõnedeks, nüüd proovin ka neti ära. Alles tehes tuuri läbi Hispaania keskos mägede oli tel levi igatahes hea.

Llamaya puhul meeldib mulle see, et laadides 10 eur, suureneb saldo tegelikult 15.50 eur võrra...

Hispaania wifi kogemus- free wifi võrke on aga praktiliselt neid kasutada ei saa. Hotellis signaal nagu maa alt, vaid kliendile nuusutamiseks, kaubanduskeskuste omadega lihtsalt ei ühenda, proovi millist tahad. Nii peabki andmeside ikkagi sisse lülitama.