Zugspitze

Tere, sõidame aprilli lõpus Saksamaa kõrgeimat tippu vallutama, paluks kontakti inimesega kes on Zugspitzele roninud. Tänud ette.

Tere

Kui jala käia ei viitsi, siis sõidad rongiga tippu, sellest ka nimi. Jala nats rohkem vaeva ei midagi hullu. Kui ilus ilm vaated head. Jõudu !

Ei midagi keerulist. Segada võib vaid äsjane lumetorm või jäätumine, siis trossteel ohtlik. Vaatega on tõesti nii, et pilves ilmaga jaluta mujal ning tõuse selge ilmaga. Lisaks soovitan jalutada ka piki kanjoneid. Saad lausa veemüüri taga käia. Tee on julgestatud. Selga pane vihmakeep. Retked on mõnetunnised. Tõusurongi algjaama juures on ka seiklusrada.

Zugspitze enda kodulehel on kirjas, et sealt kust läheb trosstee ülesse, siis sealt tõusta jala tippu on tõusu raskusaste A, kas tegu on väga ohtliku ja järsu tõusuga?

http://www.getgoing.de/frameset.htm on info Zugspitze mäejooksu kohta. Eelmisel aastal sai käidud kui juulikuises lumetormis kaks inimest otsad andsid. Sealt leiad ka raja skeemi. See teeb 16 km ja ca 2000m tõusu tippu jalgsi Austria poolelt Ehrwaldi keskusest. Alguses mõned kilomeetrid asfalti, siis alpikarjamaade vahel kruusatee ja lõpuks matkarada, mis läheb järjest kivisemaks. Viimane 500 m tõusu on ronimine aga rada on metalltrossidega turvatud, saab kinni hoida. Minu käigu ajal oli pilves aga muidu vaated fantastilised. Alla saab kaabliga odavamalt ilmselt kui üles-alla.