Reisikaaslast Indoneesiasse Sumba ja Timori saared

Tegemist on GoTraveli poolt pakutava reisiga Indoneesiasse eksootilistele Sumba ja Timori saartele, mis on veel turistide poolt avastamata. Grupi suurus umbes 10 inimest. Otsin toakaaslast, et ei peaks maksma üheinimese toamaksu, mis on ligi 600 eurot. Olen N47.

Reality check, viimati, küll enne pandeemiat, olid mõlemad saared paksult Hiina RV paketituriste täis. Nad küll käivad põhivaatamisväärsused kiirelt läbi ja ei jää kuhugi tolgendama, tasub aga arvestada millist hotelli valida. Ka Indoneesia siseturiste oli rohkelt. Ka jaapanlasi, korealasi.

0
0

Antud reisi kavas ilmselt põhivaatamisväärsusi ei ole, pigem külastatakse erinevaid väikeseid külakesi ja põhirõhk on liikuda kohtades kuhu Hiinlastest turistid pole veel jõudnud

0
0

Tere!

Sõltuvalt reisi maksumusest ja sisust võin isegi huviline olla. Ole hea ja saada link või lisainfot.

0
0

Hetkel on toakaaslane leitud.

0
0

Go Traveli viimases uudiskirjas oli just üleskutse sooloreisijatele Sumba ja Timori reisile.

"Sooloreisijad ärgake! Seekord pakume uudsena võimalust sooloreisijatele, kelle jaoks tunduvad lisatasud ühese majutuse eest liiga suured. Soovitame soojalt võtta ühendust – äkki just Sulle silma jäänud reisil on vaba koht ühises kaheinimesetoas."

0
0

Hei! Väga kahju, et reisikaaslase leidsid, nüüd olen mina, kes otsib samale reisile ka reisikaaslast! Olen naine elu parimais aastates!

0
0

Hei!
Olen Margus Kalam, selle reisi marsruudi koostaja ja läbiviija. Käisin mõlemal saarel 2019.a novembris, vahetult enne pandeemiat, lisaks veel eelmisel kevadel ja sel talvel. Ei kohanud ühtegi Hiina turisti. Kui Sumbal ikka käib veidi turiste, siis Timoril me ei pruugi ühegi grupiga kokku põrgata. Kõigil lendudel sinna saartele, saarte vahel ja tagasi, olen olnud kas ainus valge inimene lennukis, või on olnud üks-kaks veel.

Mitmed tegevused on korraldatud läbi minu tuttavate ja sõprade, kes seal elavad ja tänu sellele näeme kohti, mis on tõepoolest turistide marsruudilt väljas. Peamised vaatamisväärsused käime ka läbi.

Näiteks Sumbal on igas külas, mis turiste vastu võtavad, vastavad registreerimiskaustikud, kuhu pannakse kirja külastajate nimed, arv ja kui palju küla toetuseks raha jäeti. Leidsn enda 2019. a külastuse vaid mõned lehed tagasi pöörates. Sellest võib järeldada, kui palju seal turiste käib.

Timori Indoneesia poolel, kuhu läheme, ei ole turism veel laiemalt välja arenenud. 2019.a käisin seal mägedes suurel tantsu-ja laulupeol, kus nägin vaid kahte välismaalast. Sel talvel saarel ringi sõites ei näinud ühtegi.

Sel aaastal käisin Sumbal suurel festivalil nimega Pasola, kus oli kaks välismaalasest fotograafi ja kokku ehk kümmekond paari läänest.
https://en.wikipedia.org/wiki/Pasola
Selles majutuses, kus me peatume Rua rannas, olid mõned turistud veel peale minu. See on nii väike majutus, kuhu palju rohkem ei mahugi, aga selle eest imekaunis kohas, ülimaitsvate söökide ja lahke pererahvaga.
See reis sobib neile, kel huvi tutvuda kultuuriga, rannas lõkkel kala grillida, sõita kalapaadiga mööda laguune, jagada valge liivaga randasid koos pühvlite ja hobustega, piiluda kohalike elanike majapidamistesse ja nende kodust toitu süüa. Pidusid, baare ja turistide horde (nagu Balil) sealt ei leia.
Kirjutan oma seiklustest neil saartel raamatut ja loodetavasti jõuab see trükki enne reisi toimumist.

Reisi kohta info leiate https://pood.gotravel.ee/parem-kui-bali/'

Pilte minu eelmistest reisidest sinna saate vaadata https://www.instagram.com/minu_aasia/

Küsimused võite saata [email protected] ja vajadusel võime ka telefoni teel rääkida.

1
0
Reisi algus
veebruar, 2024
Reisi kestvus
2 nädalat
Millist kaaslast soovid leida?
Naine
Lennupakkumised
Foorum