Viimased kommentaarid

"Leedu piirivalvud ütles, et teie oma ID-ga võite kodumaal lehvitada"

See on mingi jabur jutt, või sattusite libapiirivalvurite otsa.

Sellise jutu peale oleks pidanud küsima selle Leedu piirivalvuri töötõendit ja nime kirja panema. Koju jõudes oleks teinud kaebuse Eesti piirivalvele, et Leedu Vabariigi piirivalve ei tahtnud aksepteerida Eesti Vabariigi ID-kaarti reisidokumendina. Teine võimalus oleks võinud nõuda nende ülemuse kohaletulekut.

Parimal juhul see Leedu piirivalvur hakkaks uut töökohta otsima, kuna Euroopa Liidu ja Schengeni liikmesriikides vastu võetud seaduse järgi Eesti Vabariigis välja antud ID-kaart ON piiriületuseks kehtiv reisidokument.

Ainuke erand on siis, kui on tegemist Eesti Vabariigis elava mittekodanikuga. Mittekodanikul ID-kaart ei kehti Euroopa Liidus ja Schengeni viisaruumis reisimisel.

http://europa.eu/abc/travel/doc/index_en.htm "When entering or leaving the EU at the external borders you will need a valid passport or an ID card."

Siin on kõik öeldud.

06.04.2008 algab sõit Eden Rock hotelli poole. Suured tänud trip.ee'le ja selle kasutajatele. Hotell sai valitud suure otsingu tulemusel trip.ee postitustest. Paistab et see on just see mis sobib ideaalselt. Kesklinna möll lähedal ja meri kah. Eks annan ka mingit tagasisidet kui tagasi jõuan reisilt. Igathes leidsin ma siit kõigile küsimustele vastused mis mind huvitas. Ekskursioonid, söögikohad, soovitused jne. Reisifirma valisin siin kõvasti kriitikat saanud TopToursi ;-). Tavaliselt oleneb reisifirmast suht vähe, et oma puhkust korralikult veeta. Probleemide korral tuleks rohkem asja naljaga võtta ja naeratust silmadesse ning igasugu probleemid hotellis jne lahenevad. See on ikkagi sinu puhkus, ja milleks seda veel ise rikkuda. Reeglina krimpsus nina ja mossis näoga inimestele vastatakse samaga ;-)