Viimased kommentaarid

Kunagi Aasias, sai 5kesi sedasi tripitud. Suur plaan ja kava oli lennupiletite osas ette määratud, aga muidu kohapeal ja mis või kus järgmine päev viibime, seda nagu polnud. Elu üks ägedamaid reise oli see.Ja kunagine 5 kuu pikkune seljakotireis on ka siiski selline suht vaatame, mis päev toob tüüpi reis ikkagi. 5 kuud detailselt ette planeerida ei ole võimalik ja ei ole ka mõtet :)

Ma olen Boracayl hetkel, aastavahetusel, kuni veebruarini välja.

Suuremad pangad annavad automaadist 10000 peesot maksimum, millest sinu kaardipank võtab mingi 4-5 euri vahel lisatasusid + siinne pank lisab ka veel 200peesot otsa. Saab võtta raha välja, aga soovitan sulli kaasa võtta mingis osas kindlasti.

Hei hei,

Palawan on hea mõte ja Puerto Princesast El Nidosse sõit pole midagi. 5h läheb kiirelt. Karmim oleks, kui peaksid sõitma seda otsa näiteks 10h. El Nidos siis kindlasti võtta paar päeva island hopingut, see kõik on seda väärt. Seal pole nii metsikult turiste, kui näiteks Halong Bayl või kuskil Tai kuurordis. Ikka oluliselt vähem. Väiksema grupiga olles saate sisuliselt erapaadi ja kui rannaomanik lubab, saate suht suvalises rannas peatuda. Me ise käisime seal suht kiirelt 3 päeva kohapeal. Kui aega rohkem, siis ka rohkem avastamisi. Boholile peaksid ka jõudma, kui aega 2 nädalat. Cebust paadiga Tagbilaranile ja kohapeal siis vaata ise, kuidas liikuda tahad. Lahe oli varahommikune paadiga delfiinide vaatamine, saarte avastamine, šokolaadimäed, tarsierid. Ühesõnaga, saarel avastamist on. Tagaytayl käisime ka, aga ma ei tea, mina isiklikult väga vaimustuses polnud. Oli küll mõnusalt jahe (käisime Jaanuaris), vaade kena, aga muud seal nagu polnudki. Kuigi jah, see on Manila n.ö. suvila rajoon, seega seal on kenad majad. Kohalikud käivad seal ka sedasi sutsakas sinna ja tagasi, kuskil 2-3h sõitu Manilast. Luzoni põhjaosas. Ma käisin mitte Banauel, aga Baguiost Sagadale. See oli ka päris lahe. Soovitus on sinna mägedesse minnes kaasa võtta mõned soojemad hilbud ka, seal talvel võib öösiti temperatuur kohati alla 10 kraadi langeda ehk siis õhtuti on mõnusalt jahe. Dumaguete ja Siquijori saar on lahedad. Me ise läheme jaanuaris järjekordsele tripile Caramoani saarele ja Naga ja Legazpi piirkonda. Mt Mayoni vaatama ja niisama tsillima. Mis Boracaysse puutub, siis pole siin häda midagi. Eks ta selline kuurort ole, elada kannatab, rahvast tekib tipphooaja lähenedes üha rohkem juurde. Kui tahad vaikset kanti, siis Station 3 on sobiv, möll käib kõik enamasti Station 2s. Boracayl pead teadma inimesi, kellega midagi ette võtad. Soovitan külastada Red Pirates baari ja sealt uurida, kas neil on mingi aeg mõni purjereis plaanis. Üldjuhul nad võtavad kaasa mingi raha eest loomulikult. Hinna sees, päevane purjetamine + söök + mõned õlled + lahe seltskond. Kunagi ei tea, kuhu satud, sest neil on suht vaba kava tripi valikul. Kui siiski Boracayle plaan tulla, siis võid kõrvaltripina teha näiteks Isla de Gigantese avastamise. Vägagi rahulik saareke, kenad rannad, omamoodi lahe kogukond. Kui aega rohkem, siis Negrose saarel on huvitav koht nagu Sugar beach. Seal on umbes 12-14 hotelli, milledest enamusel on osaomanikena kirjas sakslased või šveitslased. Sinna minek on omajagu seiklus, Bacolodist bussiga sinna (umbes 6h sõit) Pärast võid sealt edasi minna Dumaguetesse ja Siquijori.

Transpordist. Üks soodsamatest valikutest on RoRo praamid, kui muidugi aega on. Aga üldiselt, kui kiire, siis soovitan suuremate kohtade vahel valida lennukid. Lisaks uuri kindlasti, kas bussipiletid tuleb ette ära osta. Olen olnud sellises 100 inimeselises elavas järtsus, kus iga tund läheb buss ja reisisaatja heal juhul lubab 1-2 inimest peale (bussid olid välja müüdud, aga tüdruksõbra nahaalsus aitas meid muidugi järjekorda natuke skippida). Baguiost tagasi tulles jäime oma etteostetud bussist maha, aga õnneks tüdruksõber rääkis ühe reisisaatja pehmeks ja me saime peale järgmisele bussile. Laevapiletid tuleb ka ette vaadata. Siin riigis peab arvestama, et rahvast on palju ja nad reisivad siin ka palju. Seega bussid/laevad võivad olla välja müüdud. Loomulikult, kui aega on, siis võid bussijaamas siiski kohe saada bussi peale. Väiksemates kohtades pole vast hullu, aga suurlinnades peab ilmselt ette ostma.

Kui veel küsimusi, siis võid saata sõnumi.

Hei, Sai käidud Tai, Laos, Kambodža, Indoneesia, Filipiinid ja seda 2 aastat tagasi, reisi kestvus oli 5 kuud. Eelarveks arvestasin umbes 600-800€ kuus. Sellega saab hakkama, kohati oli veidi kitsas, aga elas üle. Kogu reis kokku kulus mul kuskil veidi üle 5000€. Selle raha sees siis absoluutselt kõik reisikulud. Seega arvesta ikka veidi rohkem päevarahaks. Sest kogu aeg ei saa ka hostelis passida ja mitte midagi teha. Ikka tahad natuke ringi vaadata ja lõdvaks lasta. Ja kui soovid odavalt hakkama saada, siis pigem väldi kuurorte(enamasti tiba kallim, kui mujal riigis) või otsi kuurortides üles kõige odavamad hostelid, siis saab ka vast hakkama.

Tere, hetkel olen Laoses ja novembris liigun Kambodzasse kuuks ajaks. Keegi veel sel ajal sealkandis on.

Oh, see oli väga mõnus info. Tnx Andromeeda. Nad siis aksepteerisid seda, et teil oli kruiis Laosesse ja hotellid bookitud Laoses? Mul on ka plaan teha kaks nädalat Põhja-Taid ja sealt edasi Laosesse, siis peaks küll tagasi Taisse minema, aga siis edasi ka kohe, aga ilmselt siis juba lennukiga... See info oli väga abiks, saad sa äkki anda infi selle kruisi kohta?

Mul on selline küsimus, kas kellelgi on kogemust sellega, et lendad Taisse, otseselt viisat ei ole, sest kavas teha piiril viisa ja tegelikult edasi reisida... Ma siin loen ja uurin netist, et mingi feik pilet ette näidata. Ma ainult mõtlen, et kas Finnair laseb sedasi pardale? Mul on küll tagasipilet olemas, aga see on 5 kuud hiljem. Variant on, et teen checkini veebis ära, lisaks prindin näitamiseks veel mingi pileti. Huvitav, kas läheks läbi või mitte, on kellelgi mingeid sedalaadi kogemusi?

Veits nõmekas kord seal siis, veits teeb mul reisiga jebimisega keerukamaks... Iga kord siis Taist/Taisse lendama hakkama... Hmm, krt, ok, peab siis mingi pileti ära ostma Taist edasi ja natuke ümber tegema oma plaane seoses Taiga...

Oot, oot, oot, ma siin loen erinevaid postitusi ja vaatan ja imestan, et Tai Visa on Arrival, kas peab olema mingi tagasilennupilet olemas või ei pea? Mul hetkel plaan teha pikem trett aasias ja mul ei ole küll hetkel mingit tagasilennupiletit nii kiireks perioodiks, kui 15 päeva. Mõtlen, kas pean kiirelt hakkama tegelema korduva sisenemisega viisaga?

mc, kuidas seal loherandadega ja muidu lohetamisega lood on? Meil plaanis 5kesi minna sinna Märtsis. Osad tahavad õppida ja mõned osavamad juba kohe sõitma hakata. Võtsite oma varustuse ise kaasa või rentisite kohapealt?