Viimased kommentaarid

Mite sellepärast, et see parimast parim oleks (täiuslikkust maailmas polegi), vaid oma kogemustest. Peegel raske jah. Tundub, et enamus sõnavõtjaid on suured tugevad mehed. Mina oma kasvu juures näiteks mäkke küll peegliga ei roni, kasutan teda kindlamates kohtades. Kuskil ronides midagi juhtub, on kahju. Tahaks küll kvaliteeti igal ajal, kuid vahel tuleb teha kompromiss mugavuse kasuks.

Niisiis - minu soovitus on olympus SP 550 või uuem mudel 560. 510 on umbes sama, kuid tal on 10X suum. 550 ja 560 on 18X suumiga, rohkemaga vaevalt midagi teha on. Pole küll rinnataskumõõtu, vaid pisut suurem, kuid kindel toekas asi. Toiteks 4 AA-d. Minul on neid 2 komplekti, peavad ikka õige hästi vastu. Sel suvel olin 3 päeva mäes, laadida polnud vaja, alla jõudes oli veel akut küll.

Pilti teeb küll, ka RAW-i. Võimalusi on tal päris palju.Peegel on muidugi parem, aga kui võtta maha kogu see tassimise ja valvamise vaev, siis saab reisi palju enam nautida, kui väärt tehnika pärast kartma ei pea. Miinuseks xd mälukaart.

oli sel suvel augustis nii umbes 33 - 35 kraadi päeval. Kuidas kellelegi. Minu jaoks oli tappev. Õnneks mägedes oli jahe, liigagi jahe. Sealt alla tulles tundus esimesel päeval mõnus ja soe olevat :) Külakesi külastada tõepoolest tasub. Viibisin bussireisil, nägime seda koma teist. Tõepoolest oli väga huvitav.

Endast ja oma mõtlemisest oleneb väga palju. Kui sa nüüd usud hädaldamisi, mis kõik valesti ja kole oli, siis ei saagi kuskile minna. Neid inimesi jätkub igale poole, kes millegagi rahul pole. Kui oled seda reisi väga oodanud, siis naudi seda, ka sel juhul kui grupis mõni vinguja või norskaja või muidu tüütu inimene peaks olema. Kes see jõuab kõiki hädaldajaid tähele panna. Tegelikult on reisimine sama mis seiklemine - iial ei tea sa täpselt, mismoodi kohapeal on. Valmista end ette kuidas tahad. Ka reisikaaslasi ei saa valida. Las nad olla nagu on.Kui sa just ise liighädaldaja pole, siis jääd kindlasti rahule, huvitav lõunamaa värk. Tagasi jõudes maini, kas tuli kole peale või ei tulnd ;))

Mulle meeldib Delfi. Varem panin Nagisse, kuid delfi meeldib rohkem, käepärasem kuidagi, ja süsteem arusaadavam.

Midagi sellele paigale iseloomulikku, kui on. Kui pole, siis muud nänni, mis meeldib.Norrast näiteks tõin fjordi kaldalt korjatud merikarpe ja nende säravaid kive, millest kaljud koosnevad. Siukset kraami muidugi pole hea tuua lennureisiga, rohkem bussireisijate võimalus. Tahtsin põhjapõdra naha ka tuua, polnud kuigi kallis, aga ikka ei raatsinud. Edaspidi ehk. Nii et kivid-karbid. Kaubandusvõrgust ka midagi leiab. Turistilõksudes on ju tohtul hulgal kohaliku sümboolikaga esemeid. Näiteks t-särgid, viinapitsid, tassid, mängukaardid, mütsid, sokid........... soomes tegi meie seltskonnale nalja seksivate porode paar, seda pakuti nii viinaklaaside kui bokserite peal. Nii vallatud... Mina toon peale kivide ja mängukaartide võimalusel kohalikust poest ostetud ehteid. Pole küll alati just rahvuskäsitöö, aga mis siis, mulle ikka mälestus. Aastaid hiljemgi seisab meeles, et need kõrvarõngad said ostetud viikingimuuseumist, need Helsingi turult esimesel reisil Soome, need Cortina d`Ampezzost ja meenub ka see linnake koos juurdekuuluvaga, nii et naisterahvale ehted omal kohal. Meestel miks mitte näiteks kohaliku sümboolikaga T- särk. Neid vajab inimene ikka, saab naiselt küsida et kus mu veneetsia särk on, palun otsi üles minu nordkapi särk, tahaks täna pariisi särki.... Viinaklaase oleks hea kerge tuua ja pole väga kallid ka. korduvalt kahetsenud, et viina ei joo. Nii kihvte klaase on saadaval, et hakka või viina jooma.

Peamine mälestus on siiski album reisipiltidega.Seda saab aeg-ajalt ikka välja võtta ja meenutada.

Valgelaeva soovitus peab vist paika. Kunagi ammusel vene ajal tõin Moldaaviast (mis on ju osake Rumeeniast tegelikult) kaasa paar savikannukest. Paari aasta eest juhtus mulle külla inimene, kes oli sealkandis sugulastel külas käinud ja hõiskas kohe et oi sul moldaavia keraamika riiulis, kohe tunneb ära. Juulis lähen mina ka Rumeeniasse. Kui midagi tuua tahan, siis vist vaatan samuti keraamikat. Ilus.

Kui mõtled seda hobuserauakujulist kaelapatja, siis mina ostsin omast arust ülemiste keskusest mingist kodutarvete poest, kus on selline odavamat sorti kraami ja kõike. Jyski poes oli ka patju, kitsamaid ja otstes on kiisupead. Ei teagi kumb parem, omad eelised mõlemal. See paksem jääb bussis magades teinekord liiga paksuks, on ebamugav, kui on kitsad õlad. Kuid täiesti kõlblik kasutada ka telgis, mägimökides ja hostelites. Kahtlastes kohtades saab nii veel teha, et selle hoburaua sisse kokkupakitud tuulepluus vm mille sees raha ja dokumendid, st kõik oluline pea all.

Mida ROHKEM jalgadel vabadust ja hingamist, seda parem. Loodan, et keegi lausa nii rumal ei ole, et minu eileõhtust vastupidist juttu uskus. Vabandan! Õigeks loe Sitsu viimast lauset ja minu praegu lisatud esimest lauset.

Bussisõit iseenesest polegi väga egamugav, kui end veidi varustada. Kindlasti kaelapadi bussi kaasa, minu meelest täispuhutav ei ole mugav vaid ikka see pehme. Paljud kasutavad ka mingit lisatekki v fliisi (hea kerge ja pehme). Mina olen küll läbi ajanud tuulepluusiga kui vilu hakkab, siis selle peale võtnud. Jalanõud bussis jalast ära, jalad seljakoti otsa, mis on pingi all koos hädapärasega - natuke näksimist, jooki, ravimid-plaastrid olgu ka selles käepärases kotis. Pliiats-paber ka et saaks märkmeid teha, ega õhtul enam alati jõua ega mäletagi. Toidukauss ja kruus ja see mis sinna sisse käib pluss lusikas-nuga. Salvrätid vms. Iga bentsukapeatust tasub kasutada, et jagu liigutada. Siis on paisteminekuvõimalus väiksem, mis pikal reisil ikkagi kipub juhtuma, eriti suvel palavaga, see on ka väga individuaalne. Kellel ei mahu jalad kingadesse, kellel pole arugi saada. Jah, bussisõidul kitsad jalanõud ei pruugi teine päev enam jalga mahtuda. Ka matkajalanõusid pole bussis mõtet kasutada, mida vähem jalgadel vabadust ja hingamist, seda parem. Kõige parem pidavat olema hoida kogu sõidu aja villaseid sokke jalas, siis jalgade vereringe seisvat korras.Olgu temperatuur milline tahes. Ausalt öeldes mul on proovimata kas aitab. Raha vast ehk vetsuskäimiste jagu. No Poola on suur, mõni zlott võib ju olla. Supermarketites olen küll kõikjal kaardiga maksnud, samuti bentsukates. Nii Poolas kui Tšehhis.Läti raha pole vahetanud, see Läti on nii õhuke riik, et pole vaja, Leedu oma mina pole ka vahetanud endale. Samas, kui juba oled inimene, kes reisib ja veel bussiga, siis pole hullu kui midagi üle jääb, järgmine kord tuleb jälle, siis läheb asjaks.