Viimased kommentaarid

Hei! Avasin taas aastatetaguse foorumi (Euroretke Foorum). Foorumis saab arutada tehnilistel teemadel nagu GPS seadmed nii autosse kui matkale, fotograafia teemadel, ost-müük-vahetus teemad jne.

Kel huvi, saab siit lähemalt vaadata: https://www.mariomesi.com/forum/index.php

alarp ja vaana, Euroretke foorumi serveris oli tõesti õnnetus ja põhimõtteliselt kogu andmebaas hävis. Foorum on uuesti üleval nüüdseks (http://www.euroretk.com/foorum) ja kõik endised ja ka uued huvilised on taas oodatud nõu ja jõuga tehtut taastama.

Charly21, kas sellele Beckerile (Traffic Assist Z201) on võimalik ka TeleAtlase kaarte peale panna. Ametlikult küll Navteq kaardid on peal. Mõtlen just seda, et välja vahetada nii iGO8 soft kui ka kaardid TeleAtlase vastu. Põhimõtteliselt on tegu ju WinCE süsteemiga ja peaks saama installida küll või on seadmel mingi lukk-blokk peal? Kuidas Navteq kaartide puhul iGO8-le on Ida-Euroopa alad kaetud? Mind nagu huvitab see, kuidas saaks sellele TopMap uut paketti peale panna. Tänud ette!

Charly21, sina kui absoluutne oma ala proff, olen erinevates foorumites liikudes lugenud ja kuulnud, et windows ce peal töötavate navidega on suht palju probleeme, windows jookseb kokku jne. Mis sa arvad, kas siis iGo8-l töötav navi oleks ikka õige valik? Võimalused ja kaardid sel softil on tõesti head. Kuid kui peaks ikkagi pilk jääma ka TomTom'ile ja Garminile, siis milline oleks sinu konkreetne soovitus navi valikul. Seda just kaartide katvuse, huvipunktide ja sellise info koha pealt. Ma tean, et see on keeruline küsimus, igal seadmel on oma head ja halvad küljed ja sellist navi vist polegi veel, kus oleks need head küljed kõik koos ühes seadmes. Kuna ma olen suur reisihuviline, igal aastal korraldan suht suure Euroopa ringreisi, (selle aasta teekond http://www.euroretk.eu/2008/12/27/euroretk-2009/), siis navi võimalikult rohke info ja hea kaardiga oleks hädavajalik. Kumb arendab oma kaarte paremini kas Navteq või TeleAtlas? TeleAtlasel on palju vigu ja need kanduvad üha ja üha uuesti uutesse kaardiversioonidesse edasi, nagu nt Tartus Sõpruse sillalt vasakpööre Turu tänavale. Oskad sa öelda, kelle kaarte on odavaim ülal pidada, st uuendusi saada ja osta? Ette tänades!

Nii nagu ka Charly21 juba mainis, siis soovitaks iGo8 peal töötavat GPS-i. Seda juba selle tarkvara võimaluste poolest ja kaartide katvuse poolest just Ida-Euroopa osas.

Me lähme 23 juuli, 2-nädalane tripp mööda Horvaatia rannikut, pikemalt peatuks Dubrovnikus, seejärel läbi Bosnia (Mostar) Ungarisse vormel 1 etapile 3. august. Koju tagasi 5. august

Sai ostetud siis TomTom GO 930 traffic ja olen väga rahul. Kuna olen juba pikaajalisem TomTom-i kasutaja, siis teadsin juba nende plusse ja miinuseid. Kaardi kattuvuse poolest on TomTom üks parimaid, seda eriti Ida-Euroopa osas. Antud seadmel on sees üleminekuteta Lääne- ja Kesk-Euroopa kaart (Kesk-Euroopa siis tegelikult hõlmab ka kogu Ida-Euroopat ja Venemaad. Funktsioon, millest ehk puudust tunneb, on see, et TomTom ei salvesta teekonna logi, st hiljem ei ole võimalik läbitud teekondi ja infot nende kohta vaadata. Muidu tiptop. Soovitan soojalt.

Ka meil on plaanis minna juuli lõpus autodega Horvaatiasse. Külastame Krki saart ja liigume mööda rannikut Dubrovnikuni. Edasi suundume läbi Bosnia (Mostar) Ungarisse 3. augustil toimuvale vormel 1 etapile. Stardime 23. juuli ja Eestisse naaseme 5.august. Kas keegi samal ajal sinnapoole pole minemas, seltsis oleks lõbusam.