Viimased kommentaarid

5.aprill 2009

Alustasime vist alles 11.00, sest pidasime eelneval õhtul reisikaaslase sünnipäeva. Parkisime auto parklasse. Grand Canyoni pargi bussijuht ütles, et alla Colorado jõeni võtab mööda Kabib Trail Route aega 4,5 h ja ta soovitas minna esimese platooni ja tagasi (tema sõnul oleks pidanud alustama hommikul vara). Kuna allaminek sujus kiiresti, otsustasime ikka minna lõpuni. On see ju üks USA tripi eesmärke ja väga elamusterohke ettevõtmine. Et tühi tunne ei jääks, peaks ikka alla minema. 2 h 15 min olime all. Suhelge palju inimestega. Tunnetate, et olete Eestist eemal. Inimesed on rõõmsad, avatud, sõbralikud. Mitte, et seda Eestis ei kohtaks, aga seal oli see väga tajutav. Ilm läks laskudes üha soojemaks ja vähem tuulisemaks. Kilomeeter kilomeetriga vähenesid meie riided lõpuks kuni lühikeste püksteni, kusjuures üleval pakkisime ennast nii soojalt riide, kui keegi seda sai. 11km alla. Rajal oli vist 3 platood, aga ülemised on suht tuulised ja tuul rikub ära vaate nautimise. Aga vaadet on aega nautida ka kõndides ja pildistada jõuab palju palju. Iga 10 min on midagi vapustavat, kiiresti saad aru, et kõike ei jõua pildistada. Kui Eestis hiljem videot ja pilte näitasin, siis sain aru, et emotsioon on see, mis jääb.

All oli juba meeletult soe ja kaevuvees oli hea ennast värskendada. Sõime kaasavõetud burgerid ära ja uurisime kaktuseid. Vesi Colorado jões oli külm, aga tõdesime kõik "now or never" ja riidest lahti ja 1 minutiks vette.

Ülesse tulime Bright Angel Route mööda. 15 km. See rada (eriti algus) on võrreldes eelmisega nagu öö ja päev, rohkem rohelust, mägioja, laugem kuid pikem rada. Ülesse kindlasti mitte tulla sama rada mööda. Tee peal võid kohata oravaid ja ka rattlesnake`i.

Viimane tund oli meil suht tuim kõndimine. Väsimus ja ilma muutus mängis ka rolli. Paned vaikselt riideid selga tagasi ja tuul tõuseb. Aga inimesed on rõõmsad!

Füüsilise võimekuse erinevuse tõttu läksime lahku üksteisest. Ülesse tulid esimesed 3,5 tunniga. Tund peale esimeste jõudsmist hakkas lund sadama. Kõik olis sellest looduse viperusest üllatunud. Viimased meist lõpetasid koos lumega kell 5.

palun jaga minuga ka Hawaii võimalusi roomer494@hotmail.com