Emand

Rändur, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

6 meeldimist
14 postitust
59 kommentaari

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

5 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

 Paar aastat tagasi samuti lendasime juunis Nizzasse odavalt. Elasime  Residence Pierre& Vacances Les Rives de Cannes Mandelieu bungalos BB toiduga.

Rongiga käisime mingis Marinelandis( vee loomade show jm). Rand oli räpane meie kandis, kohe meie kõrval mere ääres "alevis" oli nunnu vana ja väike kindlus lastele näitamiseks.

Canneses tegime 2korruselise bussiga ekskursiooni, kuid lastele oli suht igav seda filmitähtede jura kuulata. Tagasilennul kolasime veits Nizzas ringi.

 Läti ja Leedu on kõik lennud Egiptusesse maha võtnud( oleme ennegi läbi Vilnijuse tagasi lennanud). Meie omad ikka riskivad alustada veebruarist...

Mul mitmel tuttaval on jah peale covidi põdemist kõik juba ok, aga test on ikka positiivne...Tuttavad kuu aega istusid kodus 3korrusel  kahetoalises korteris koos emaga.!

Täna mu Läti turismiagent vastas, et neil alles 7.02 lähevad lennud lahti, eks siis vaatab kuhu maale päikse kätte saab...

 Vaatan , et põnnil hakkab atoopiline termatiit juba "pead tõstma", nii et minek on nagunii. Ilma päikeseta ei lähe see üle!

 Eelmine nädal Viiking Spas 2täis + 8a oli koos õhtusöögiga 95.-! Kuigi rahva hulkade vältimisega Spas oli keerukas...

Olime 2016, veebruari lõpp Hovima Jardin Caleta HB. Seal tuulevaikne sisehoov soojendusega basseiniga( vähemalt lastekas oli, suurt ei olnud põnni kõrvalt aega proovida)...

Veebruari lõpus meeldis just lastele peale ookeanis käimist Costa Adeje hotelli territooriumil soojendusega basseinis mõnuleda...

 Meie transiidina lendasimegi oktoobris Riiast .Vist oli nii, et ööbida ei tohtinud kohapeal, parem eratransporti kasutada ja 24h jooksul.

 QR kood ka muidugi nii sinna, kui tagasi lennujaamas vaatasid. Ma siis kiitsin kähku piirialvurile takka, et autoga sõber väljas juba ootamas .

 Eh olid ajad, kui Wizzairiga sai 2a tagasi kahekesi 130.- eest Riia-Eilat-Riia lennata... Ja sealt üle piiri mega odavalt Egiptuses puhata!

Türgi poole minekul nõutakse ka Corona testi , mis reegel tagasitulekul on ei mäleta. Kuid mingeid turismikäike sinna ei tehta....

 Perele tegin Lätis 59.- tükk ja ingliskeelse vastusega tuleb vähe vaeva näha... Mul endal on aastaringselt kurk haige ja sain perearstilt tasuta testi. See tähendas 2 päeva tulemuse ootamist ja Synlabis kohal käimist, et ingliskeelne sertifikaat saada( seda saab vaid juhul, kui testi tegija on Synlab, mitte aga Medica).

 Tulin täna öösel Larnacast...Küprose näitajad tõusid Limassolis olnud ürituste tõttu( nn. Saaremaa mullifestival). Seal ühel päeval oli isegi 66 haigestumust.

Muidu kõik ok! Kaupluses, receptionis, liftis mask ees. Animatsiooni st. ei olnud ja hinnad ka hotellis soodsamad( meile neljale kokku Al 1428.-, aga Novatoursil samal ajal pakkumine ühele 1500.-!).

 Riia öise lennu( kuupäevalise vahe tõttu) pärast panin testi tegemise hilisemaks, kedagi see erinevus ei huvitanud. Peaasi, et Flight pass oli ette näidata! 

Põnnile unustasin Flight passi teha, sai see siis kohe lennujaamas tehtud ja telefonis ette näidatud.

 Aga kui test ei ole Synlabis tehtud, kuidas seda vastust ingliskeeles ka saab? Neil on ju tasuta võtmisel mingi mu firma ka mängus! Notariaalselt kinnitada inglise keeles eesti.ee? Mul üks tuttav just muretseb sellepärast...

 Kas Larnacasse saabumisel peab uue kontrolliva Covid testi ise kinni maksma? Või on ta tasuta nagu Tallinna lennujaama saabujatele? Mis ta ka maksta võiks?

Küsimused olid Flight Passi kohta...Ootaks sellest nõuannet!

 Ja mida kirjutada sinna "Of someone who can reach you during the next 30 days"? Või sinna toppidagi kõik need minuga kaasas olevad 12aastased  - mees, lapsed ?

to:Kringli  Aga kuhu need teised isikud siis kirjutada? Kõik 3 isikut vajalikku lahtrisse   - algul nimede omasse, siis passiandmed, sünnimaa jne ?

 Kas sertifikaati tuleb ka testi alla laadida? Ja teha täpselt 24h enne sõitu? Nad hiljem mingit kinnitavat koodi ka saadavad või mida ma siis välja pean printima?

 Vabandust lihtsate küsimuste eest ! !

 Kas pean eraldi Flight passid tegema igale üle 12a? Eraldi kontodega? Ja kes on need "Of someone who can reach you during the next 30 days"? Kas sinna panna 7a poeg või teda ei ole kuhugi vaja märkida vanuse tõttu?

 Kas iga 12a vanem isik teeb siis omale eraldi Flight passi? Logib eraldi kontoga sisse ja teeb? Pean siis laste eest ise kontod tegema ....

Ja 7a pisipõnnile ei ole vaja?

 Aga kui hirmsaks peab Eesti indeks olema, et C riikide sekka sattuda? Praegu on juba ju üle 50? Mis C saatus on - sõidukeeld?

  Läti piiri lähedal elades ma ju võin lätist naabrimehe aadressi öelda, kuid telefoni positsioneerimine näitab ikka tõde. Ei tasu vist vassida!

On jah õnneks ja siis nagu ei olek mingit testi vajagi?

 Kui meil Eestis pannakse uus indeks( A, B ) kohta reedeti välja, millal neil Lätis "tibusid loetakse"? Või see on üle Euroopa üks päev ? Tänud teadjamatele...

Me lendame läbi Riia ja vaevalt nad Larnaca lennujaamas passi järgi öösel kell 3.00 aru saavad, kas oleme eestlase või lätlased?

Täpsustaks ka sertifikaadi kohta - kas see võib inglise keelne paber andmetega laboratooriumilt ka olla? Meile oleks odavam Covide test Lätis teha 59.- eest ! Lubasid vastuse inglise keeles...

 See synlabi test + sertifikaat on kokku ühele 93.- ja tervele perele teha läheb jube kalliks.

  Mnjah, peab siis siit lugema, kui kähku WIZZAIR siis raha tagasi kannab. Airbaltiku vauher juba ootab oma aega ja uut peale ka ei tahaks. Samas hilinenud sõidu pärast Wizzairiga Eilatisse sai aasta aega oma 800.- sõidukompensatsiooni oodatud...

 Ma vaatasin juba mitu kuud, et Vilniusest ka lende ei lähe Eilatisse (see veebruar koolivaheajal tulimegi koos paljude eestlastega odavamalt läbi Leedu tagasi).

 Ka kadus Wizzairi lend Riia - Tel Aviv üldse ära,  kuigi varem ka oli...