Emand

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

18 meeldimist
15 postitust
103 kommentaari

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

5 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Saab ju elada villas, apartemendis, bungalow, peretoas jne.  Küprosel on isegi Al, HB toitumisega, miniclubiga, basseiniga selliseid hotelle.

Türgi on selleks ajaks jahedam, kui Küpros. Novembris isegi öine temperatuur Agia Napas alla +15 ei lange, meri soe jne. 

Parem ongi hoida mitte tuulise Paphose, Larnaca kanti, vaid suletud lahtedega Agia Napassse, Protarasse .

Koolivaheajal ( alates 23.10) on kallis lend. Kuid Paphosele on näiteks Ryanair juba 14.nov üks ots 30.-. Tagasi Paphos - Riia 56.99 ! ! Eelmisest aastast mäletan veel soodsamaid hindu...

 Lennukiga trippe saad juba praegu valida erinevate firmade vahel internetis. Selleks ei pea hotellis olema või veel vähem megakalleid Nova, teztouri pakkumisi ootama kohapeal "infotunnis"...

 Hotelli valik sõltub ka ajast millal puhkate. Kas on vaja tuulevarju või vastupidi päikse eest kaitset( oktoobri lõpp). Sama oluline on veel soojendusega bassein. Sest osadel liumägedel võib all oodata ka külm bassein. Teile see sobib?

Mina räägin ilmast siis - Gismetos on ju võimalus vaadat varasemate aastate ilma! Kasutage!

Ööselgi  31.okt on +31, mis veel päevast rääkida....Teil sellist kuumust on vaja?

Taksos naine ees ei istu - juht võib käperdama hakata ka siis, kui laps tagaistmel on. Hiljemgi veel võib oma telefoni anda :(

Mina olen alati ka massaazi hotellis võtnud. Jälle, et ainult naine teeks naisele! Kui ei meeldi( tean ikka erinevaid tehnikaid), olen alati vahetanud teadlikuma tegija vastu ning hinda alati alla kaubelnud. Oli 100.-eur 3korda! Mina sain selle eest algul sauna (jacuuzizt keeldusin) ja hiljem 1h sinu peal istub, venitab, nühib jõuliselt noor, kes inglist mõikab ja mu soove täidab( kõhtu ei luba krutida, pigem jalad, kukal, pea).

 Kauplustes käin kohalikus Metro, Carrefou jm. - vaatan googli järgi. Eelmine aasta kõmpisin googli järgi 2km ja ostsin omale rahulikult vajaliku. Arved olid 16.15 ja 10.16. Ostsin :kohalik kohv on odav, erilised kolmnurkses karbis hambapastad, kreemid,  juustud ilma palmiõlita , oliivid, lukuum ilma keemiata). Ei mingit tüssamist!

 Turistidele pühendatud Old Marked, Naama Bay , Jzoz Gluny EI IIAL!

 Show Laila wa Leilas meile meeldisid; kuigi me vaatasime neid Hurgadas tasuta ja maksumust ei tea .

Eelmine aasta pakkkus Ryanair megaodavaid pileteid novembris Küprosele( vist oli edasi - tagasi kokku 50.-)...Seal on ikka soojem, kui Türgis samal ajal( oktoobri lõpus algavad neil vihmad ja võib pikalt ujutada. Meie olime küll pahurad , kui paketireisil 2 päeva sadas!).

 Maltal on vähe liivarandu.

 Egiptus võib liiga kuum olla( ööselgi on novembris Sharmis juba +24, mis siis päevast rääkida...)

Meie olime perega taskukohasuse tõttu just kõrval asuvas Sharjahis. 

 Ka ei taha puhkuse ajal neid Dubai pilvelõhkujaid vahtida, pigem vastupidi. Saimegi soodsalt kohe oma rannaga hotelli!

 Seal on küll alkoholikeeld jm. kuid meid see ei häirinud nagunii...

 Vali tuulevaikseid lahtesi. Nabq Bay pidi üks tuulisemaid olema...

Mina vaatan alati hotelli hoonet - kas on tuulevarjuks basseinis olemise ajal või tuul tõmbab iga nurga alt. 

Seal osadel randadel saab merre vaid pontoonilt. Mõnesse randa viib buss, sest asuvad 2 või 3 liinil. Loe ise, vaata rahakoti järgi.

Pisemale oleks hea soojendusega bassein, mida ka igas hotellis ei ole!

Minule Naama Bay müügimeeste käperdamine ei meeldi ning ei ole seal kandis kunagi puhanud. Pigem Soho( Sierra meeldis) piirkond või veel edasi( Albatros Palaces olime veebruaris) jne.

Mina ostsin enne tollimaksu kehtestamist KN95 maskid iHerbist.- 10ne pakk pakutakse praegugi mulle 1.73 ( s.o 0.17 tükk)...

 Сampsite Polari, Rovinj. Seal on kõrvuti hotell basseini ja liumäega( iga laskumise korra eest pidi maksma - võtsin siis 5x pileti...) ja kämping uhke basseni alaga( bassein sügavale sukeldumiseks, lastekas kujudega, laste veelinn jm).

 Mõlemis käinud, kuna vahel sai Rovinj vanalinnas 3korruse korterist villand ja siis oli hea hotels. com tasuta öö jälle välja võtta hotellis puhkamiseks...

 Meid ka topiti taha marsruuti ,viimasele kohale ning 5a pidin ka veel sülle võtma. Ees kahesel kohal istus aga paks reisijuht, kes keeldus vaba kohta loovutamast...Vist oli Teztouril!

 Sellest ajast peale valin Side või Beleki hotelle!

 Muidugi arvustusi lugeda. Hakkasin ka vaatama oktoobri koolivaheajaks Türgit.  Hea kvaliteedi tagamiseks on vaja 5tärniseid ja isegi nende seas sobilikumad leidsin alles pika lugemise järel...

 Ikka ei taha marssida kuumuses oma kätterättidega pikalt randa! Või siis hotelli territoorium on maru väike. Aga näiteks Kemeris on kiviklibune rand( mitte liiv) ja päike õhtul kaob kiirelt metsa - mäe varju jne. 

 Mulle on veel tähtis transfeeri pikkus: Antalya lennujaamast kuhugi Alanya külje alla hotelli sõita läbi mitme hotelli peatuse on ikka ränk.

"Magavale kassile ise hiir suhu ei jookse...". 

 Nõus eelnevaga, et midagi soodsat saada on vaja tundide kaupa arvuti taga otsida - klapitada ja otsuse kinnitamiseks ilma, hotelliarvustusi lugeda.

 Vahel on soodsam online osta, sest turismibüroo näeb vahel hoopis teisi  hindu( Novatoursiga on selline kogemus).

 Eestis keegi sulle pakutust paketreisist alla ei võta, Lätist aga( aastaid lennanuna) tuttav reisibüroost teeb alati veel soodust juurde!

Meil Valgas piiri peal keegi enam ei kontrolli, mis Iklas toimub - ei tea...Aga muidugi covidpass.lv tuleb ikka teha ja eks eesti numbrimärgiga auto linnas võib küsimusi tekitada.

On ka saadud tühistatud lendude rahad tagasi: nüüd koroona ajal võtsid nad ju Eilati lennud maha( siiani ei ole taastunud!). Ette ostetud lennu maksumus kätte saadud!

 Hotellis proovi läbi Guest relationi tasuta õnnitlus ja torditükk välja kaubelda...Meie kuskil riigis saime nii tütart õnnitleda - tuled tuppa, aga seal kaunistatud tordike! Mõnes kohas on restoranis õhtusöögil õnnitlemise komme jne. Uuri asja!

 Kui keeled suus tasub alati guest relationi piigadega sooja suhet( kingitused  jm. eestlastele mitte omased shestid) hoida - aitavad kenasti.

 Järjekord( kui teda üldse on) läheb superkiiresti. Veebruaris Egiptusest tulles läks mitmekümnene inimkari väga kiiresti testimisest läbi. Kahju kohe, et Riia lennujaamas analoogi ei ole :(

 Lätis meditsiin + poliitikute korruptsioon lonkab mitut jalga ja ehk st .end nad nii kaitsevatki? Valgas töötavad lätlased on maru õnnelikud, kuid tööandja neid ära vaktsineeris, sest Lätis pidi see keerulisem millegi pärast olema...

 Peipsi ääres on üks puhkekeskus, kus juba 10a käime. 

 Isegi, kui ilma järves sulistamiseks ei ole - saab lauatennist, golfi radadel mängida, jalka väljakul toksida jm. Paljudel on rulluisud kaasas ning sile asfalt  soodustab seal ringe tegema. Õue trenazöörid, liivakast põnnidele + kiiged jm. ronimised lastele. 

Sauna saab eesruumiga üürida ka ning kuidas see järv ikka seal kohiseb nagu meri!

 Mul on tunne, et sinna saab aegu boneerida läbi mingi "filtri", sest mingit lällamist - jauramist, tümpsu ei ole ma seal kunagi kogenud...

 Vaatasin just, et Küprose hotellide kodulehekülgedel on praegu palju soodsam kui booking jm. Pakuvad palju upgraide - võtad BB, kuid hotell annab juurde veel õhtusöögid ka, lisaks veel 15% soodust...Kes otsib, see leiab!

 Tahate mere äärde? Siis on muidugi kallim, kui mägedes...Kiire pilk airbnb näitas veel, et 13 - 20.06 on Agia Napas saada kogu korter 30.- öö eest.

 Mina olen ka nn.mustalt otse omanikuga suheldes hindu odavamaks( ilma maksuteta airbnb - le) saanud. Kuid siis on vaja suhtlus e - maili tasandile saada, mitte läbi ametliku lehe.

 4.mail sain ka lõpuks Valgast Lätti ära käidud. Ei teagi, kui pikalt see tehtud covidpassi luba kestabki? 

 Piiril keegi ei passinud, sai vabalt läbi sõita( tagasi sama). Suurte kaubanduskeskuste juurde veel ei julgenud sõita - politsei armastas seal juba eelmine aasta eesti numbrimärgiga autosid "vahele võtta".

 Jah, meil olid ka "korallikad" kaasas - valus ikka merest välja tulla.

 Tuli veel meelde, et sattusin ka nudistide kämpingute peale bookingust liumäega hotelle otsides...

 Minu jaoks on august Horvaatias liiga palav...No, ei istu mulle üle +30.

 Enamik Euroopa kohalikke armastab ka ise augustis puhata( täpselt  Horvaatia kohta ei oska öelda) ning rahvast seega  randades, hotellis jm. mega palju. 

 Randade kohta tasub jah uurida, sest mind lastega Rovini kandis puhates nudistide omad küll häirisid. Loodan,et selle mõttega kedagi ei solvanud!

 Ma olen ennegi läbi saksamaa saitide majutust soodsamalt saanud, kui booking jm. pakuvad. Et hea hind saada, tuleb alati kõva uurimistöö ära teha...Kõrvutada hindu koduleheküljel, bookingus, saksa, airbnb(vahel on  keegi sinna hotelli omale toa ostnud) jm!

 Rääkimata sellest, et jälle on Riiast sügisvaheajal odavam Türki lennata. Sama niru hotell, kuid hinnavahed Eestiga on üle 500.-