Viimased kommentaarid

Ei ole siin midagi viletsat. Ära usu igat ilmateate lehte. Reaalselt on viimase nädala igal päeval olnud 22-25 kraadi sooja. See leht http://www.tenerife.ee/ilm.php näitab/prognoosib enam-vähem õiget ilma. Vahel on pisut pessimistlikum kui reaalsus.

Nädalavahetus oli tõesti vihmane ja nii peaks ilmateate järgi püsima teisipäeva õhtuni. Eelnevalt oli mitu nädalat väga head ilma - päike ja soe.

Info ilma kohta Las Americas´es: http://www.tenerife.ee/ilm.php Tavaliselt leiavad inimesed lennujaama (Tenerife Sur) ilmateate kuid reeglina on Playa de Las Americases/Los Cristianoses ehk kuurortis palju soojem ning päikeselisem.

Päikest, Marko

Veel eile sai tänasele reisile vaid lennupileti (1 nädal) soodushinnaga 3990.- Praeguse hetke kohta ei tea kas pileteid enam on. Küsige nt. Fixideedest, Annikki või Inga - tel. 6819977

Tegelikult jaotub see 1 lennukitäis rahvast kolme erineva reisikorraldaja vahel, mitte pole 1 korraldaja.

Apartmenthotellides on olemas kööginurgad. Mõningad toiduainete jne. hinnad poes leiad minu kodukalt: http://www.tenerife.ee/hinnad.php

Hola, Täna päeval Las Americases päike paistis ja oli 25-26 kraadi sooja. Hindadest - kõiksugu väikestes ja enamasti turistidele orienteeritud "Supermarket"-tes on hinnad kõrged. SPAR-s on veidi paremad hinnad. Soodsamad hinnad leiad nt. kettidest "Mercadona", "Hiper Trebol" ja "Hiper Dino". Mõned hinnad Tenerifel leiad siit: http://www.tenerife.ee/hinnad.php

Põhimõtteliselt on siin lapsele kõike saada. Kärude rendihinda täpselt ei tea aga ise oleme reisidel oma käruga käinud. Käru kiletamisteenus on olemas nii Tallinna- kui Tenerife Sur lennujaamas ning tavaliselt ei lähe käru kaal pagasi kilode hulka. Seda tasub enne muidugi üle küsida pileti müüjalt või reisiesindajalt. Purgitoite on piisav valik ja mõned hinnad oleme pannud siia ("Beebitarbed"): http://www.tenerife.ee/hinnad.php Ilusat reisi.

Alkohol on odav! Autokütus samuti. Mõned hinnad Tenerife kaubanduskeskusest leiab siit: http://www.tenerife.ee/hinnad.php

Minu ämmal on samasse Udalla Park-i stuudiokorter ostetud ja kui ta seal parasjagu ise sees ei ela siis rendib seda soodsalt välja. Mahutab kuni 4 täiskasvanut ja tv on tasuta :D Preaguse seisuga vabaneb see korter 10.04. Hinnaks küsib alates 170 €/nädalas, sõltumata inimeste arvust (1-4 inimest). Parema meelega annaks ta selle küll pikaajalisele rendile, 450 €/kuu.

Võtmed saab minult, kontaktid kodukalt.

Marko http://www.tenerife.ee

Masca ajalugu on palju rohkem kui vaid legend piraatidest. Masca vallutamine oli hispaanlaste jaoks aeganõudvaim just oma eraldatuse tõttu ja nii oli Masca üks viimaseid guantshide asustusi Tenerifel. Kes ei tea siis guantshid on n.ö. Tenerife pärismaalased, kes on välimuselt sarnased hoopiski põhjamaalastega - tihti siniste silmade ja heledate juustega.

Kogu Tenerife vallutamine võttis hästirelvastatud hispaanlastel aega umbes 100 aastat kuigi vastas olid "kivide ja kaigastega" aborigeenid.

Masca kohal kõrgub monoliitne kalju Roque Tarucho mis oli guantshide jaoks püha. Igal aastal vedasid nad roost punutud köie ümber selle kuna uskusid et muidu kukub see alla ja purustab küla.

Sealsamas Roque Taruchol on guantshide kaljujoonised mida mõned peavad isegi nö. astronoomiliseks kellaks. See koosneb ringist mis on jaotatud kaheksaks sektoriks, kalast ja kivisse süvendatud augukestest vms. Sealsamas on ka hauakoobas. Toomas-Jana, otsige see üles ja juhatage meid Karmeniga suvisel pööripäeval sinna ;)

Üleüldse on Masca org täis koopaid kus guantshid omal ajal elasid ja kuhu nad oma surnuid (tihti mumifitseeritult) matsid.

Nii et Tenerifel minge kindlasti Toomase ja Janaga Mascale ;)

Marko www.tenerife.ee

Hola Ingap, Orcari kontoreid on ka las Americases. Leiad need ilusasti siit kui klikid MAP-l: http://www.tenerife-hire-a-car.com/car_hire/paso_ofic.html

Head puhkust, Marko www.tenerife.ee

Tere,

Lapsevoodi kohta võiks igaks juhuks üle küsida konkreetsest hotellist või reisiesindajalt aga üldiselt pannakse see tuppa valmis. Milline just, seda ei tea. Ise olen näinud reisi-, mitte võrevoodeid aga ilmselt sõltub see hotellist. Meie poolt väljarenditavatesse apartmentidesse pannakse laste jaoks reisivoodid.

Väidetakse et Lõuna-Tenerifel on 300 päeva aastas päikest (mitte 365 ;)) Keegi ei saa garanteerida milline on ilm sinu nädalal-kahel. Talvel on ilmad heitlikumad. Minu ema on käinud 2 aastat järjest esimesel-teisel jaanuari nädalal siin ning need korrad on ilm hea olnud. Kui sind ainult päike huvitab siis Egiptus on natuke lollikindlam variant minu meelest.

..oli päikeseline ja selge! Olime Puerto Coloni rannas, päevitasime, lapsed ujusid, laineid polnud ja kraade oli vähemalt 23. Me elame siin kolmandat aastat ja võib õelda et lõuna Tenerifel (kus on põhilised kuurortid) saab ujuda aastaringselt. Randade kaitseks lainete eest on ehitatud lainemurdjad. Sa vaatasid ilmateadet nähtavasti mingi muu piirkonna kohta. Saare ilm on piirkonniti VÄGA erinev!

Medanos puhkust veeta tasuks vaid siis kui tahad ise kite- või windsurfata sest seal on tunduvalt tuulisem kui Los Cristianose - Las Americase -.. kant. Mu tuttavad surfarid on seal hotellis olnud ja üldiselt rahule jäänud. Ilma El Medano kohta vaata nt. siit: http://www.windfinder.com/forecast/el_medano Võid kirjutada mulle ka otse meilile: info@tenerife.ee Marko

Ma seal just ei ela aga käin Playa de las Americas-s pea igal tööpäeval. pokram@gmail.com

Hola!

Asi polegi nii halb!!! Tenerife "turistikas" on selline pood nagu http://www.mayamania.es/ Asub see paljude lemmikklubi "Tramps"-st (Veronica-s) ca. 250m läände. See on minu jaoks üks vähestest usaldustväärsetest elektroonika ( garantii jne. toimib ) poodidest lõuna Tenerifel. Eriti Nikoni fännid peaksid nüüd küll selle peale "saba liputama" :D

Lisaks on Los Cristianoses 5-6 normaalset IT-poekest suht lähestikku. Asuvad need Hiper Treboli lähedal olevas kaubanduskeskuses.

Kui tahad veel rohkem infot siis minu kontakti leiad siit: http://www.tenerife.ee/ Marko

.. et tihti saab mandri-Hispaania - Tenerife pileteid hea hinnaga: www.rumbo.com Oleme siit korduvalt ostnud ja võib õelda - usaldusväärne :) Samuti www.vueling.com ja www.clickair.com (Iberia odavlennufirma)

Kaaluge ka Ryanair-i nt. Riga-Frank-Tenerife liini. Samuti oli alles soodsalt olemas Flylal-i Tallinn-Vilnius-Madrid-Tenerife lend.

Kui veel infot vaja siis küsige: info@tenerife.ee

Kui oled üksi siis transfeer. Alates kahest inimesest tuleb takso kõvasti odavam.