trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Aitäh, Reymos! Seda bussi mis 08:00 peaks Arlanda lennujaamast väljuma ma uurisin igaksjuhuks Bus4you enda kodukalt enne...ei andnud meie kuupäeval väljumist kahjuks. Ei tea mis anomaalia see võiks olla.

Tänud muretsemast ja nõu andmast! Kõik on hästi :) Lennupiletite rahaline kokkuhoid on märkimisväärne ;) Lend Malagasse ja tagasi koolivaheajal nägu 80€

Lendude vahe on 5h. Kõik on teostatav. Mõtlen, et äkki kellegil on oma kogemus nende kahe lennujaama vahel liiklemisel nii ühistranspordi kui ka tellitud transfeeriga.  

Booking.com transfeer pakub praegu neljale inimesele 170€ hinnaks. Võibolla teab keegi veel Stockholmis asuvaid transfeeri pakkuvaid firmasid?!

Kaks aastat tagasi tühistas AirBaltic oma lennu Rhodose saarelt Riiga ja organiseeris meid ümber Condori lennule läbi Saksamaa ( ei mäletagi mis linn oli ) Aga lend oli igati ok! Ei mäleta ühtegi probleemi :)

Käisin just Ryanairiga Itaalias. Minnes küsiti Tallinna lennujaamas suuliselt, et kas on Itaaliasse sisenemise vorm ja vaktsiinipass. Ütlesime ja :) Itaalias ( Napolis )  jalutasime lennukist tänavale nii, et keegi vahepeal midagi ei küsinud. 

Kuna RyanAir pakib lennuki inimesi täis “helikiirusel”, siis tihti neil ei ole aega ja mahti dokumentatsiooni korralikult kontrollida ja pagasit kaaluda jne. Minu subjektiivne arvamus :)

Eestlased saavad kõige paremini infot ikkagi reisitargalt.ee. Minumeelest kõige parem koht eestlaste jaoks. Seda muudetakse ja hoitakse adekvaatsena koguaeg. Näiteks kui ma teadsin, et Itaalia muutis siseriiklikult covid passi kontrollimist, siis üsna kohe muutis oma infot ka reisitargalt.ee lehekülg. Saad jälgida ka kuupäeva millal infot muudetakse.

Tean, et turistidele avatakse Kreeka 15.05. Samal kuupäeval toimub Aegani esimene otselend Tallinnast Ateenasse.  Aga selle lingi kaudu saab Kreekasse reisimise nõuetel silma peal hoida! 

https://greecehealthfirst.gr/?fbclid=IwAR3yvsC-bP5afc1pn0FpXw4GsmvPApbGiW7GuVO3gyr3NrGSXPolZBmt74Q

Minul on kogemus AirBalticu lennutühistamisega, augusti kuust. Puhkasime perega Rhodosel ja tagasi lend pidi toimuma laupäeval otselennuna Riiga. Päev enne ehk reedeks oli Kreeka näitaja ületanud lennu kriitilise piiri ( 25 ) Reedel saime  meili, et registreerige ennast nüüd lennule, aga kui tahtsime regada, siis süsteem ei lasknud. Samas kuskil lennu tühistamise infot ei olnud. Lugesin airBalticu kodukalt, et kui reedel otsustatakse lennud tühistada, siis kehtima hakkab see esmaspäevast. Seega eriti ei muretsenud, kuid samas proovisime tulutult Kreekas airBalticu kliendituge kätte saada, et uurida miks me homsele lennule ennast regada ei saa. Lõpuks said meie sõbrad Eestis ühendust klienditoega ja selgus, et meie lend oli ikkagi tühistatud! Võiks ütelda, et tegelikult oli lennuni aega jäänud vb 48h, aga meiega polnud keegi ühendust võtnud või meili saatnud, et lend on tühistatud. Õnneks organiseeris airBaltic ise samaks päevaks uued lennud läbi Saksamaa Condoriga. 

Aga point jah....Nad ei andud meile ise teada, et meie lend on tühistatud. Küll, aga saime meili, et rega lennule mida tegelikult ei toimunudki :)

On kellegil kogemus, et mida siis lennujaamas öeldakse-tehakse kui tuled nn “punasest” riigist. Peale ankeedi täitmist on tsaupakaa? Lähen koju ja ootan politsei kõne või külastust

Kas Eesti politsei/piirivalve saab teise riigi lennujaama piirivalvelt teavet meie riigi kodanike kohta, kes nende riigi lennujaama sisenevad? Et nt härra Allar ( nimi muudetud ) vahemaandus karantiini nõudega riigis Austrias või tulles karantiini nõudega riigist, aga maandud nt Riias ja edasi tuled Eesti riiki autoga?!

Käisime ka autoga paaripäevasel puhkusel Varssavis. Restoranid ja kohvikud kõik avatud. Ööbisime apartmendis kus oli “self check in”. Avalikes siseruumides mask kohustuslik. Tänavapeal maski kandma ei pea. Restoranides ka mitte.  Üldine elu-melu suht sarnane tavalisele elu-melule. Rahvas liigub ja puhkajad suvitavad.  Söögikohad on avatud. Samuti kaubanduskeskused jne. Hinnad odavad :)

Annan ka oma 10 punkti - Omiš ja rafting.

Minu lend Aeganiga Ateenasse peaks toimuma 14.mai kuni 22.mai. Ostsin ise piletid viiele inimesele kahel erineval ajal ehk kaks bronni kokku. Lennu tühistamise teade ühele bronnile tuli meilina 21.aprillil. Pakuvad kas vautšerit või ümber registreerimist teisele lennule. Raha tagastust ei pakuta. Momendil näitab ka CheckMyTrip antud lendude tühistamist. Aeganiga olen ühenduses olnud messingeri kaudu. Esimesel korral uurisin kas on võimalik ka raha tagastamine kuna ei ole kindel kas ja millal antud liin veel toimima hakkab. Vastati üsna lühidalt - vali vautšer mida võid kasutada 18 kuu jooksul. Kui selle aja lõpuks ei ole vautšerit kasutanud või oled seda kasutanud osaliselt saad raha tagastuse. Uurisin uuesti läbi messingeri, et millal antud liin Tallinn-Ateena-Tallinn neil uuesti toimima hakkab. Vastuseks sain lingi kust saan uut lendu broneerida ehk vaadake meie lennuplaane ja kui soovite oma lendu muuta, siis võtke ühendust meie kõnekeskusega kes uurib ja annab vastuse. Ei ühtegi kindlat vastust kas ja millal antud liin uuesti toimib ja ise nt augustis ja septembris otsides mingeid kuupäevi...ei leidnud antud lendu.

Kuna olen ostnud kõik lennupiletid ise, siis vaidlustasin oma pangakaardi tehingud. Pangast sain vastuse, et kui lennufirma pakub kliendile lahendust, siis selle alusel ei sa algatada tagasinõuet välispangas, kuna kaupmees lükkab vaide tagasi põhjusega, et on pakkunud kompensatsiooni vautšerina. Tehingute vaidlustamiseks välispangas on üheks tingimuseks, et klient proovib ise olukord lahendada ning on suhelnud sel teemal kaupmehega, kuid tulemuseta. 

Momendil näengi, et Aegan käitub kavalalt, et pakub tegelikult ju ka raha tagastamise võimalust  juhul kui ma ei ole 18kuu möödudes oma vautšerit ära kasutanud või olen kasutanud osaliselt.

Ma olen väga suur Kreeka fänn ja suurim soov oleks sinna ikkagi jõuda kasvõi nende vautšeritega, aga minus küsimus on, et millal Tallinn-Ateena-Tallinn lennud taastatakse? Või pean oma vautšeriga lende leidma lõpuks algusega nt Londonist vms...

Dao rannas on kohe ranna ääres Lanta Summer House. Majutusel on majakesed ja üks suurem maja kus numbritoad. Meie jäime super rahule. Olime lastega ja see, et kõik oli käe-jala juures meile väga sobis. Hotellil oma massöörid ja hommikusöök oli ka hinnas. Keskus ja turg on hotellile väga lähedal. 100 bahtiga saime tuktukiga sõita turule. Tuktukid ootavad hotelli väravas.  Kui tagasi lähen, siis võtaksin kindlasti sama majutuse.

Käisime eelmine aasta septembris. Sõitsime ringi rendiautoga ja iga öö veetsime erinevas kohas. Eelmine õhtu otsustasime mida näha tahame ja järgmine päev vurasime kuhugi poole. Eelnevalt olime teinud niipalju eeltööd, et meid huvitavad vaatamisväärsused olid üles kirjutatud. Lõunapausidel vaatasime mis pakkumised bookingus on, et majutus broneerida. Noja nii me sattusime suvalistesse veinimajadesse ja väikesesse oliiviistandusse tee ääres kus oldi nii rõõmsad, et viitsisime läbi astuda ja maailma parimasse hotelli poolel teel kuhugi. Hotell oli maalilise vaatega mere kaldal ja väga taskukohane. Peloponnese poolsaarde on väga lihtne armuda. Seega minu soovitus on kulgeda spontaanselt ja avastada lisaks suurematele vaatamisväärsustele ka lihtsalt teepeal olevaid väikesed imesid.

Veetsime eelmine aasta jaanuari kuu Tais. Olime 2 nädalat Phuketil ja 2 nädalat Koh Lantal. Kirjutasin tookord mõned hinnad üles :)

  • 2018a jaanuar ( 100b = 2.5€ ) - thai massaaz ja õlimassaaz 300 bahti, korralik söök ja jook restoranis neljale 1000bahti, saab ka 600ga. Lühemad tuktuk otsad 100b, suur Lego lastele 600-650b, supi hind norm 150-180bahti, seljakotid 600bahti, meeste bokserid 80-100bahti, päevane tripp kiirpaadiga merel snorgeldamisega neljale kuskil 3600bahti ( kui lapsed tegi tasuta, siis saime 2600b )  rolleri rent odavaim Lantal 120-150b, lapsele jalkakostuumid 350b, ise pesu pesemine tänavapeal masinates 30b

Natuke eemal ehk Little Itali ja Chinatowni kandis on Manhattani suhtes  juba soodsamad hotellid, kuid väga korralikud ja hommikusöögiga. Vaatasin, et hotell kus meie ööbisime on septembris 5 ööd 1046€ http://www.booking.com/Share-tZMlaU

Kui lennud kõik ühel piletil, siis üldiselt ikka kohvrid jõuavad ka lõpp-punkti. Erandiks on muidugi lendude hilinemine vm faktorid mida ette ei oska aimata. Kui kõik lendudega ok, siis saad kohvrid ilusasti Tallinnas kätte! Meie saime küll 

Saan aru, et sul ühe pileti peal Stockholm- Doha - Denpasar ja sama tagasi Stockholmi ja eraldi vaatad nüüd Stockholm - Tallinn jh? Meie tulime ka Phuketilt läbi Doha sama lennuga ja oli ostetud sama LOT pilet Stockholm-Tallinn. Sain Phuketi lennujaamas ära rääkida, et nad teeksid checkin kuni Tallinnani kohvritele. Näitasin LOTi lennupileteid ja saimegi kohvrid Tallinnani chekkida. 1h40m oli väga piisav aeg! Lennujaam oli selles tiivas inimtühi ja ma mõtlesin, et kui poleks saanud kohvreid lõpuni chekkida, siis oleks ka vabalt jõudnud! Aga jh. Osta ära ja proovi tagasi tulles Balil kohe lennujaamas kohvrid Tallinnani saata! 

Mina pikendan tihti suve Euroopa riikides. Ja minulegi on oluline, et saaks lõpuks suvel ka ujuda . Tavaliselt puhkame  septembri lõpp - oktoobri algus. Sitsiilias, kõik päevad olid pea 30c. Kreekas Lefkada saarel, ilmad ilusad, mitte kuumad ja paaril päeval oli ka sadu. Sardiinias oli ilus päikesepaisteline ilm esimene ja viimane päev. Horvaatias saime ka tunda nii kuuma kui vihma ja tormi. Põhja Hispaanias samamoodi. Soe on ikkagi iga pool olnud ja vesi ujumiseks super! Seega minu ettepanek on, et vaata septembris natuke ilmaprognoose ja osta reisibüroo viimasehetke pakkumistega kasvõi ainult lennupiletid. Võid saada väga soodsalt.  Olen ise kasutanud mitu korda seda varianti, et Aurinkolt ostnud viimasel minutil ainult lennupiletid.

Teemaalgatajale! Olime terve jaanuari Phuketil ja Lantal perega ( lapsed 6a, 8a ). Nautisime täiel rinnal oma puhkust ja üks osa puhkuse nautimisel oli just see, et seal riigis on lastega nii lihtne ja mugav olla! Taid väga armastavad lapsi ja meile nt tundus, et saime palju paremaid tingimusi jne just tänu oma nooremale pojale kes igal sammul kohalikke võlus. Lastega tegeletakse ja pööratakse erilist tähelepanu. Paljudes kohtades on ekstra lastele mõeldud tegevused. Nt restoranid, kohvikud, hotellid jne. Mänguasjad, lastenurgad, mänguväljakud, televiisorid kust näidatakse multikaid. Kui on hotell basseiniga, siis tihti ka lastele mõeldud madalama osaga jne. Mine ja lihtsalt naudi puhkust koos lastega! Hirmsaid asju juhtub maailmas iga jumala päev. Meie igatahes plaanime juba järgmise aasta perepuhkust Tais. Ilma hirmuta

Maksime mitmes kohas kaardiga ja mingit probleemi ei olnud.
Lihtsalt teadmiseks, et toidud on Doha lennujaama söögikohtades väga mõistliku hinnaga.

Suur tänu vastajatele! Saime Phuketi lennujaamas ilusasti kuni Tallinnani chek in’i kohvritele. Olid väga abivalmis ja ei pidanud üldse pikka juttu pidama. Veel tähelepanek Phuketi lennujaama Qatari Chekinni kohta! Saba oli väga pikk milles seisime ja poole seismise pealt avastasime, et põhimõtteliselt olematu saba oli internetis Chek in’i ära teinud inimestele. Kuna rahvast oli nii palju, siis alguses selle kohast silti ei näinudki, läbi rahvamassi. Kui märkasime, siis saime 5 minutiga kohvrid antud!

Meie oleme Lanta Summer House. Siin on majakesed ja üks suurem mitme numbritoaga maja. Meie oleme majakeses. Toas on kaks voodit - 1 lai ja 1 tavaline. Meid on ka 4, seega laias magavad kaks last ja 1 täiskasvanu ja üheses voodis üks täiskasvanu. Väga hästi mahume nii magama. Tuba on üsna suur, kuid eraldi kööginurka ei ole. Külmkapp on olemas. Hommikusöök on majutuse poolt ja korra päevas, vahest ka kaks, sööme väljas. Lähedal on 7/11 kust oleme mõnikord sügavkülmutatud valmistoitu võtnud ja seal samas soojaks lasknud teha. Saab toas süüa. Võtsime alguses majutuse nädalaks, kuid pikendasime veel nädalaks. Eelnevalt käisime ka kõrval hotelle uurimas ja enamus tundub, et on juba kinni. Meie uurisime just neid majutusi mis rannaribal. Kui see oluline ei ole, siis valik kindlasti suurem. Õnneks saime enda praeguses majutuses nädala juurde. Peame lihtsat vahepeal maja vahetama. Aga Dao rand on minumeelest väga mõnus! Siin väga paju lastega peresid

Olime Phuketil Kamala rannas lastega. Väga meeldis. Kui saad randa majutuse, siis kõik vajalik jalutuskäigu kaugusel. Rannas on nn promenaad mille ääres restoranid ja lastele mänguasjad liival mängimiseks. Käisime ka Katal ja Nay Harni rannas. Kamala oli kõige rahulikum. Kata oli kohe väga ülerahvastatud ja Nay Harnis ei meeldinud meile, et söömiskohad olid rannast kaugemal ja vaja omajagu lastega sinna jalutada. Seega meile meeldis kõige rohkem Kamala. Rollerit polnud vaja. Nüüd oleme Lantal ja siin meeldib kohe nii väga, et pikendasime oma majutuse kuni reisi lõpuni siia. Samuti elame otse rannaribal olevas majutuses ( öö 40€ ) Kõik toimetamised saab ilma rolluta ära tehtud, sest siin Dao rannas on samuti terve rannariba restorane täis ja väikese jalutuskäigu kaugusel on ka muud poed ja apteegid jne suurema tee ääres. Rollerid võtsime, et saarel ringi kolada kuna siin oleme nüüd kaks nädalat. Aga väga palju on nn taksosid igalpool, et kui ringi soovite sõita, siis sellega pole probleemi.

Mis siis saab kui üldse lubasid näidata ei ole ( koju jäid ) ? Trahv sama mis kategooria puudumisel?