Viimased kommentaarid

Meie lendasime Delhist kohalike odavlennuga Chennaisse ja sealt sõitsime öörongiga Thiruvananthapurami rongijaama, kust võtsime riksa ja sõitsime Kovalami randa. Kovalami rannas kauplesime odavalt promenaadi äärde otse randa toa mis oli tegelikult miljonivaatega ☺️ Iga hommik ärkasime kalameeste hõigete peale kui nad karjas võrkusid välja sikutasid. Kovalami rand on suht väike kuid samas on kõik olemas - kohvikud, restoranid, massaažid, joogatunnid jne. Kerala piirkond on tuntud ka oma nn tagaveede poolest kuhu saab paatmajadega ööpäevased trippe teha! Tervelt suur paatmaja on ainult sinu seltskonna ja paadimeeste päralt kes sulle kaks päeva või rohkem tagavetel tuure teeb. Paadil on magamistuba ja kõik muu eluks vajalik olemas. Süüa teeb ka meeskond paadil ise teile. Äge kogemus! Googelda ☺️
Tagasi sõitsime jällegi lennukitega ( kohalike odavlendudega ). Bussiga oleks ka saanud Chennaisse, aga Me jätsime nii viimasele minutile rongi ja bussipiletite ostmise, et kõik oli välja müüdud . Seega ostsime päev varem lennupiletid ja ei olnud hirmus kallid.

Mine www.qatarairways.com enda kodukale, vali my trips ja sisesta oma perekonna nimi ja broneeringu nr ja sealt saad kõik need eelpool mainitud toimingud ära teha.

Otsin Skyscanneriga ja ei leia. Asi kuupäevades vist ka! Meil lennud Jaan algus ja tagasi veebr algus

Ja ma omalt poolt lisan, et saad eelnevalt valida ka tasuta erimenüüd ja nt lastele üldse eraldi söögi ( söögikarp jne lastepärane )
Kui nt on mingi talumatus, siis sealt saab kohe ilusasti valida endale erimenüüst sobiva söögi

Olemas QA piletid Stockholm-Phuket-Stockholm, jaanuari kuuks. Hind kokku läks kahele täiskasvanule ja kahele lapsele 1500€
Kuidas Stockholmi jõuda, pole veel otsustanud. Lennupiletid tunduvad praegu kallid tervele perele. Vb laevaga.
Aga QA valik tundus ainuõige. Eriti lastega reisides. Erimenüüd ettetellides tasuta. Lastele on oma menüüd ja tegevused/kingitused. Samuti sümpatiseeris 6h+6h lennud, vahemaandumisega Dohas.

Kyllike! Ma uurin hoopis teist asja, et kas te stardite Stockholmi lennujaamast? Meil ka ostetud piletid Taisse, algusega Stockholmi lennujaamast. Pole veel otsustanud, et kuidas Eestist sinna peaks saama. Lennupiletid suht kirved... Laevaga?!
Mina tegin aastase reisikindlustuse ja kehtib igatepidi, ukstaspuha kust reisi alustada

Meie pere on paar korda Splitist edasi Dubrovniku poole Omiši linnas elanud. Mõlemal korral kasutasime kämpingut mis kohe mere kaldal. Vanalinna lühike jalutuskäik!

Juhus aastast 2008 kui Phuketi Patongi ranna promenaadi äärses hotellis ööbisime ja lukustatud seifist avastasime ükspäev, et dollarite kinnisest pakist on raha välja rullitud. Hotelli töötajad kehitasid õlgu ja põhimõtteliselt polnud meil seal enam midagi teha. Vahetasime hotelli ja hoidsime ülejäänud reisi raha enda juures :D

Kujutan ette, et nii olekski kõige õigem. Aga meil on punt nii suur ja lapsi ka omajagu. Tahaksime midagi kindlat enne paika panna, vähemalt nädalaks vms

Eilsele lennule Santorinile ( 05.09 )müüdi väga soodsalt loteriimajutust. Huvitab millisesse hotelli loteriiga majutati?

Oleneb ikka reisi tüübist ka. Kui üksi mütata või ühe kaaslasega, siis uuriks ka suurlinnasid jne. Kuid kui tegemist on perepuhkusega, siis minu mainitud sihtkohad olid küll väga mõnusad kogeda ( kaks last oli kaasas ). Minu viga, et enne ei maininud, et lastega käisime.
Me isegi sõitsime punase turistibussiga Taorminas! Ma ei ole elusees sellega sõitnud ja olen ausalt isegi kõõrdi vaadanud selle bussi poole :) Aga seekordne bussikogemus Taorminas oli küll ülivägev, lastele ka.
See pool-lagunenud teater on lihtsalt nii vana ja pole uuesti vb üles ehitatud ja seega ehedam äkki :P Asukoht on tõesti teatril suurepärane! Ja ikkagi meeldisid mulle ka Taormina rannad Isola Bella ( see on tegelikult vist selle väikese kaljusaare nimi ) jne. Vanalinn, see oli ikka hullult pikk tänav mida mööda jalutatud sai.
Ma ei nimetaks seda haipimiseks, sest see on ikkagi inimeste enda kogemus mida nad on ise vahetult tundnud ja kogenud reisil. Ma ei aja siin mingit reklaamijuttu vaid kirjutan siiralt läbi elatud elamustest :)

Päikest!

triplekix, kui sa Catania kandis käisid, siis kas sa Taorminat ja nt Giardini-Naxost ei külastanud. Catania on tõesti suurlinn ja üsna must tundus ja väldiks isegi, kuid natuke eemal on juba tegevust ja vaatamist küll sealkandis. Need on küll nn turistikad ( Eesti reisibürood müüvad ka sinna lende-hotelle ), kuid sept lõpp ja okt algus oli väga lahe seal olla. Taorminas on väga nunnud rannad :) ja vana kreeka-rooma teater. Samuti saab seal kandis nn "Ristiisa" jälgedes käia. See kirik kus Don Corleone poeg abiellus on väga ägedas mägikülas - Savoca. Samas on ka godfatheri baar jne.
Minule see kant meeldis. Muidugi lisaks veel Etna mis on samas.
Giardini-Naxose rand on mõnus ja pika promenaadiga. Õhtul restoranis süües on maagiline vaade Taormina tuledele mäe jalamil.
2012 septembri lõpp ja oktoobri algus oli seal väga soe. Kordagi ei pidanud ( ka öösel ) pikkade varrukatega riideid kasutama. Auto rentisime läbi hotelli ja saime väga ok hinnaga. Autosse lisatud TomTom ajas küll kohati pada, juhatades meid otse "hukatusse" :) ehk teele "mis kunagi viis sinna kuhu sul vaja minna" ühesõnaga kaljusein oli ees :)

Meie nt sõitsime päris palju laevade ja kaatritega ringi, olime Kos linnas. Sa võid sealt isegi Türki minna :)
Mind huvitab mis hinnaga ja mis lennuga sa Kosi saarele lähed? Kas müüakse odavalt pileteid?

Meie pere lapsed on see sügis-talv siin Eesti oludes haiguste poolt nii ära väntsutatud, et võtsime ka abikaasaga vastu otsuse, et külastame seekord koos lastega Egiptust. Saab päikest ja sooja ja seda 5h lennuga.
Lapsed 1a ja 3a.
Turismimessilt sai broneeritud Sinbadi hotell( UAI ), minek 05.03.13. Kinnitust ootan siiani meilile :) Eks neil ole pragu messiga kiire ja peale messi hakkavad saatma. Aga kuna see broneerimine jne käis seal kõik nii püstijalapeal kiiresti jne, siis ma ei mäleta isegi seda millisesse kompleksi mulle pakkumine tehti :)
Enivei. Kas samal ajal on veel minejaid lastega? Oleks tore meie 3aastasele mängukaaslane leida :)
Samuti tahan uurida, et kas hotellis saab kasutada meie elekti stuffi. Nt plaanin kaasa võtta väiksema poja tarbeks vee keetmiseks midagi jne

Tere! Meie pere on käinud 2x Horvaatias. Esimene kord autoga ja eelmine aasta käisime autosuvilaga. Minu lemmik on Omiš. See on Spliti lähedal. Kämpimise võimalus on Omišist jalutuskäigu kaugusel. Kuid seal on ka kodumajutust jne. Uuri. Omiš ise on armsa vanalinnaga (kohvikud-poekesed) linn kus on nii meri kui jõgi. Hästi ilus. Asub mäe jalamil. Googelda ja näed pilte jne.
Sinna sõitsime läbi Slovakia ja Ungari. Niiet sisenesime Horvaatiasse päris ülevalt, kuna tahtsime ka Pulast läbi minna ja amfiteatrit vaadata. Põhja Horvaatias olid ka ilusad rannad - Rijekast Pula poole sõites mööda rannikut nägime ikka väga maalilisi randasid. Ühes rannas olid baldahiinvooditega puhkealad jne. Kaunid rannad on seal vist jah igal pool. Need siis minu soovitused oma kogemuste põhjal :)
Kui on küsimusi, siis küsi veel!

Meil eelmine aasta läbitud 6000km ring Euroopas. Samamoodi ei mäleta, et kaardimaksetega oleks kuskil probleeme olnud. Ei läinud krediitkaarti vaja.
Miks sa reedel-laupäeval reisi ei taha alustada? Laupäeva õhtul alustades saad Poolat ka mõnusamalt läbida, kuna pühapäeviti seal rekkad eriti ei sõida.
Meie alustasime laupäeva õhtul kell 18:00 Pärnust ja pühapäeva lõunaks olime Krakowis. Ja siis natuke veel ja olime Slovakkias Orava kindlust vaatamas - väga lahe! Ja esimese ööbimise tegimegi pühapäeval Slovakkia alpides mõnusas kämpas järve kaldal. Edasi läksime Ungarisse ja sealt sulle soovitus - osta veini ja süüa! Mega odav! Annavad kõik pool muidu ära :) Päriselt! Eriti kui oled autoga ja ruumi jätkub pudelite tarbeks, siis aja aga kotid täis. Õlu ja vein on vee hinnaga ja väga maitsvad!
Omalt poolt soovitan veel mitte kõik 14 päeva ratastel veeta. Olge 2-3 päeva kuskil kohapeal ja nautiga puhkust!

Soovime rentida 6e kohalist matkaautot 21.augusti õhtust 15 päeva. Olen uurinud internetist igasugu pakkumisi ja pagan küll, ma ei saa paljudest aru. Mõndadel on öeldud, et auto 6 magamiskohaga, aga istekohti või siis turvavööga istekohti on vähem. Kas nendes bussides võib siis sõita ilma turvavööta? Meil on täpselt 6 inimest.
Siis on paljudel nn “varjatud” kulutused. Vaatan päevahinna ära, aga pärast lepingut lugedes tuleb välja, et peab maksma veel selle ja tolla jne eest. Paljudel on omavastutus suur. Kas neil bussidel ei ole siis kasko kindlustust!?
Novott… ma nüüd uuriksin siit tripist, et vb on kellegil oma bussi rentida selleks perioodiks? Või on kogemuste põhjal kellegil soovitada head rentijat?
Päeva eest üle 1000.- maksta ei soovi :)