Viimased kommentaarid

Meie oleme Lanta Summer House. Siin on majakesed ja üks suurem mitme numbritoaga maja. Meie oleme majakeses. Toas on kaks voodit - 1 lai ja 1 tavaline. Meid on ka 4, seega laias magavad kaks last ja 1 täiskasvanu ja üheses voodis üks täiskasvanu. Väga hästi mahume nii magama. Tuba on üsna suur, kuid eraldi kööginurka ei ole. Külmkapp on olemas. Hommikusöök on majutuse poolt ja korra päevas, vahest ka kaks, sööme väljas. Lähedal on 7/11 kust oleme mõnikord sügavkülmutatud valmistoitu võtnud ja seal samas soojaks lasknud teha. Saab toas süüa.
Võtsime alguses majutuse nädalaks, kuid pikendasime veel nädalaks. Eelnevalt käisime ka kõrval hotelle uurimas ja enamus tundub, et on juba kinni. Meie uurisime just neid majutusi mis rannaribal. Kui see oluline ei ole, siis valik kindlasti suurem. Õnneks saime enda praeguses majutuses nädala juurde. Peame lihtsat vahepeal maja vahetama. Aga Dao rand on minumeelest väga mõnus! Siin väga paju lastega peresid

Olime Phuketil Kamala rannas lastega. Väga meeldis. Kui saad randa majutuse, siis kõik vajalik jalutuskäigu kaugusel. Rannas on nn promenaad mille ääres restoranid ja lastele mänguasjad liival mängimiseks. Käisime ka Katal ja Nay Harni rannas. Kamala oli kõige rahulikum. Kata oli kohe väga ülerahvastatud ja Nay Harnis ei meeldinud meile, et söömiskohad olid rannast kaugemal ja vaja omajagu lastega sinna jalutada. Seega meile meeldis kõige rohkem Kamala. Rollerit polnud vaja. Nüüd oleme Lantal ja siin meeldib kohe nii väga, et pikendasime oma majutuse kuni reisi lõpuni siia. Samuti elame otse rannaribal olevas majutuses ( öö 40€ ) Kõik toimetamised saab ilma rolluta ära tehtud, sest siin Dao rannas on samuti terve rannariba restorane täis ja väikese jalutuskäigu kaugusel on ka muud poed ja apteegid jne suurema tee ääres. Rollerid võtsime, et saarel ringi kolada kuna siin oleme nüüd kaks nädalat. Aga väga palju on nn taksosid igalpool, et kui ringi soovite sõita, siis sellega pole probleemi.

Mis siis saab kui üldse lubasid näidata ei ole ( koju jäid ) ? Trahv sama mis kategooria puudumisel?

Oleme teist nädalat kahe lapsega Tais ( 6a ja 8a ) Enne reisi hakkasime sööma piimhappebaktereid ja 1 sipelgaapuukoore kapsel päevas. Piimhappebakterid said esimese nädala lõpus Tais otsa ja teise nädala lõpus jätsime kõik ka sipelgapuukoore söömise. Vaktsineeritud ei ole meist keegi ja jube korralikud hügieenitsejad ka mitte ( kui meelde tuleb, siis puhatame antiseptikuga käsi ) Sööme nii restoranis kui tänavapeal pakutavat toitu. Kõigil meil on olnud ühe päevane kõhulahtisus esimesel reisinädalal. Ilma kaasnevate muude probleemideta.
Pikka juttu kokku võttes arvan, et kas meil on lihtsalt vedanud või on asi imerohus - sipelgapuukoor

Tulime nädal tagasi kahe väikelapsega Qatariga Phuketile. Dohas ümberistumise aeg 1h10minutit. Sain samasuguse vastuse Qatarilt nagu batoon sai, et miinimum aeg on 45minutit ja muretsemiseks pole põhjust. Meil olid lennud graafikus ja jõudsime ilusasti omal jõul teisele lennule. Aega oli veel mahagi istumiseks. Ja Dohas lastakse lastega reisijad eelisjärjekorras lennukile! Stockholmis seda ei täheldanud.

Oleme momendil Rawail ja täna käisime sadamas, et osta pilet Lantale. Sadamas näidati flaierit ja öeldi sama hind mis flaieril ja ei teinud meile mingit pakkumist, kuigi ütlesime, et ok ei soovi. Jalutasime edasi mööda tänavat ja suvalises müügipunktis hinda uurides hakkas neiu kohe soodsamat hinda pakkuma. Flaieri järgi oli meie perele hind 3600 bahti. Selles kohas pakuti lõpuks 2800 bahti. Liikusime edasi ja kolmandas kohas oli hind meie perele juba 2500 bahti. Ostsime! Moraal on see jh, et ära osta netist või sadamast vaid kauple tänavapeal olevates müügikohtades.
Ja lihtsalt infoks, et kuna meie oleme sellises kohas praegu kus vaja liikumiseks transporti ( randa, vaatamisväärsused jne ) siis meie nt avastasime sellise mooduse siin, et sama kohalik mees kes meile laevapiletid müüs, teeb meile nüüd ka poole soodsamalt, kui takso või tuktuk, oma autoga muid väljasõite ( mis on tegelikult siin keelatud eraisikutel )

Oleme Riia lennujaamas ja siin võeti kohe teadlikult walletist skänneriga QR. Probleemi polnud. Nüüd veel Stockholm ees. Kas Stockholmis tuleb ainult lennu väravas pardakaarti näidata?! Meil ainult käsipagas ja nii maandumine kui uue lennu väljumine on terminalis 5 . Või on kuskil vahepeal veel passikontroll vms

Meil esimene reis Riia-Stockholm ( SAS, opereerib flybe ) ja teine Stockholm-Doha-Phuket ( Qatar )
Mõlemal on Chek in tehtud ja mõlemal väljastati kohe pardakaart QR ruuduga ja võimalusega salvestada walletisse. Igatahes oleme teel lennujaama ja eks ma siis annan teada. Paberi kujul meil ainult e piletid kaasas

Edasilend on Qatariga. Lendame ainult käsipagasiga.

Oleme alati tänavalt otsinud kõige odavama variandi. Käime edasi-tagasi ja võrdleme hindasid. Pole petta saanud ja kõik on ok olnud. Kahjuks ei mäleta mis firmaga tegemist on olnud. Kindlasti mitte mingi tuntud ehk suure firmaga, vaid kohalike väikefirmaga.

Meie lendasime Delhist kohalike odavlennuga Chennaisse ja sealt sõitsime öörongiga Thiruvananthapurami rongijaama, kust võtsime riksa ja sõitsime Kovalami randa. Kovalami rannas kauplesime odavalt promenaadi äärde otse randa toa mis oli tegelikult miljonivaatega ☺️ Iga hommik ärkasime kalameeste hõigete peale kui nad karjas võrkusid välja sikutasid. Kovalami rand on suht väike kuid samas on kõik olemas - kohvikud, restoranid, massaažid, joogatunnid jne. Kerala piirkond on tuntud ka oma nn tagaveede poolest kuhu saab paatmajadega ööpäevased trippe teha! Tervelt suur paatmaja on ainult sinu seltskonna ja paadimeeste päralt kes sulle kaks päeva või rohkem tagavetel tuure teeb. Paadil on magamistuba ja kõik muu eluks vajalik olemas. Süüa teeb ka meeskond paadil ise teile. Äge kogemus! Googelda ☺️
Tagasi sõitsime jällegi lennukitega ( kohalike odavlendudega ). Bussiga oleks ka saanud Chennaisse, aga Me jätsime nii viimasele minutile rongi ja bussipiletite ostmise, et kõik oli välja müüdud . Seega ostsime päev varem lennupiletid ja ei olnud hirmus kallid.

Mine www.qatarairways.com enda kodukale, vali my trips ja sisesta oma perekonna nimi ja broneeringu nr ja sealt saad kõik need eelpool mainitud toimingud ära teha.

Otsin Skyscanneriga ja ei leia. Asi kuupäevades vist ka! Meil lennud Jaan algus ja tagasi veebr algus

Ja ma omalt poolt lisan, et saad eelnevalt valida ka tasuta erimenüüd ja nt lastele üldse eraldi söögi ( söögikarp jne lastepärane )
Kui nt on mingi talumatus, siis sealt saab kohe ilusasti valida endale erimenüüst sobiva söögi

Olemas QA piletid Stockholm-Phuket-Stockholm, jaanuari kuuks. Hind kokku läks kahele täiskasvanule ja kahele lapsele 1500€
Kuidas Stockholmi jõuda, pole veel otsustanud. Lennupiletid tunduvad praegu kallid tervele perele. Vb laevaga.
Aga QA valik tundus ainuõige. Eriti lastega reisides. Erimenüüd ettetellides tasuta. Lastele on oma menüüd ja tegevused/kingitused. Samuti sümpatiseeris 6h+6h lennud, vahemaandumisega Dohas.

Kyllike! Ma uurin hoopis teist asja, et kas te stardite Stockholmi lennujaamast? Meil ka ostetud piletid Taisse, algusega Stockholmi lennujaamast. Pole veel otsustanud, et kuidas Eestist sinna peaks saama. Lennupiletid suht kirved... Laevaga?!
Mina tegin aastase reisikindlustuse ja kehtib igatepidi, ukstaspuha kust reisi alustada

Meie pere on paar korda Splitist edasi Dubrovniku poole Omiši linnas elanud. Mõlemal korral kasutasime kämpingut mis kohe mere kaldal. Vanalinna lühike jalutuskäik!

Juhus aastast 2008 kui Phuketi Patongi ranna promenaadi äärses hotellis ööbisime ja lukustatud seifist avastasime ükspäev, et dollarite kinnisest pakist on raha välja rullitud. Hotelli töötajad kehitasid õlgu ja põhimõtteliselt polnud meil seal enam midagi teha. Vahetasime hotelli ja hoidsime ülejäänud reisi raha enda juures :D

Kujutan ette, et nii olekski kõige õigem. Aga meil on punt nii suur ja lapsi ka omajagu. Tahaksime midagi kindlat enne paika panna, vähemalt nädalaks vms

Eilsele lennule Santorinile ( 05.09 )müüdi väga soodsalt loteriimajutust. Huvitab millisesse hotelli loteriiga majutati?

Oleneb ikka reisi tüübist ka. Kui üksi mütata või ühe kaaslasega, siis uuriks ka suurlinnasid jne. Kuid kui tegemist on perepuhkusega, siis minu mainitud sihtkohad olid küll väga mõnusad kogeda ( kaks last oli kaasas ). Minu viga, et enne ei maininud, et lastega käisime.
Me isegi sõitsime punase turistibussiga Taorminas! Ma ei ole elusees sellega sõitnud ja olen ausalt isegi kõõrdi vaadanud selle bussi poole :) Aga seekordne bussikogemus Taorminas oli küll ülivägev, lastele ka.
See pool-lagunenud teater on lihtsalt nii vana ja pole uuesti vb üles ehitatud ja seega ehedam äkki :P Asukoht on tõesti teatril suurepärane! Ja ikkagi meeldisid mulle ka Taormina rannad Isola Bella ( see on tegelikult vist selle väikese kaljusaare nimi ) jne. Vanalinn, see oli ikka hullult pikk tänav mida mööda jalutatud sai.
Ma ei nimetaks seda haipimiseks, sest see on ikkagi inimeste enda kogemus mida nad on ise vahetult tundnud ja kogenud reisil. Ma ei aja siin mingit reklaamijuttu vaid kirjutan siiralt läbi elatud elamustest :)

Päikest!

triplekix, kui sa Catania kandis käisid, siis kas sa Taorminat ja nt Giardini-Naxost ei külastanud. Catania on tõesti suurlinn ja üsna must tundus ja väldiks isegi, kuid natuke eemal on juba tegevust ja vaatamist küll sealkandis. Need on küll nn turistikad ( Eesti reisibürood müüvad ka sinna lende-hotelle ), kuid sept lõpp ja okt algus oli väga lahe seal olla. Taorminas on väga nunnud rannad :) ja vana kreeka-rooma teater. Samuti saab seal kandis nn "Ristiisa" jälgedes käia. See kirik kus Don Corleone poeg abiellus on väga ägedas mägikülas - Savoca. Samas on ka godfatheri baar jne.
Minule see kant meeldis. Muidugi lisaks veel Etna mis on samas.
Giardini-Naxose rand on mõnus ja pika promenaadiga. Õhtul restoranis süües on maagiline vaade Taormina tuledele mäe jalamil.
2012 septembri lõpp ja oktoobri algus oli seal väga soe. Kordagi ei pidanud ( ka öösel ) pikkade varrukatega riideid kasutama. Auto rentisime läbi hotelli ja saime väga ok hinnaga. Autosse lisatud TomTom ajas küll kohati pada, juhatades meid otse "hukatusse" :) ehk teele "mis kunagi viis sinna kuhu sul vaja minna" ühesõnaga kaljusein oli ees :)

Meie nt sõitsime päris palju laevade ja kaatritega ringi, olime Kos linnas. Sa võid sealt isegi Türki minna :)
Mind huvitab mis hinnaga ja mis lennuga sa Kosi saarele lähed? Kas müüakse odavalt pileteid?

Meie pere lapsed on see sügis-talv siin Eesti oludes haiguste poolt nii ära väntsutatud, et võtsime ka abikaasaga vastu otsuse, et külastame seekord koos lastega Egiptust. Saab päikest ja sooja ja seda 5h lennuga.
Lapsed 1a ja 3a.
Turismimessilt sai broneeritud Sinbadi hotell( UAI ), minek 05.03.13. Kinnitust ootan siiani meilile :) Eks neil ole pragu messiga kiire ja peale messi hakkavad saatma. Aga kuna see broneerimine jne käis seal kõik nii püstijalapeal kiiresti jne, siis ma ei mäleta isegi seda millisesse kompleksi mulle pakkumine tehti :)
Enivei. Kas samal ajal on veel minejaid lastega? Oleks tore meie 3aastasele mängukaaslane leida :)
Samuti tahan uurida, et kas hotellis saab kasutada meie elekti stuffi. Nt plaanin kaasa võtta väiksema poja tarbeks vee keetmiseks midagi jne