trip-krainetrip-ukraine-dark

Huviline

Rändur, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

9 meeldimist
7 postitust
112 kommentaari
 

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Split ei olegi nii kaunis kui Trogir. Trogiri lähedal on lennujaam. Ise kyll ei läheks ylerahvastatud Dubrovnikusse. Palju rahulikum oli sept. kuus. Head reisi!

Osuuspangal on hooldustasu yle 5 euro kuus, isegi penskaritel.

Soome kontodel hooldamiskulud, ka siis kui raha liikumist ei esine.

Aastaid tagasi oli vöimalik söita alla liinibussiga. Sealt läks väike laev koskede juurde. Vöimalik ka jalgsi matkata, vähemalt all olles.

Lahkuma Eestist...aga kuhu. Soome (info yle.uutiset.fi)majandus on nii maas, et varsti vajab euroabi. "Motiivi" JHL lehti-lk.6 -Suomea ajetaan kehitysmaaksi...

Karavani-parki, seal kuumaks. Lisaks yldkasutatavad ruumid (wc, dush, köök) Cabin parks.

Hong Kong i kauplus on väljaspool linnu. Asub Nummela lähedal, umbes 50km Helsingist Lääne-Uusimaal, Soomes.

Kas Studenttour märkis ka ära, et nad organiseerivad seal, et saate mingit tööotsa teha? Kui nii, siis septembrikuus tagasitulnud grupp seda kyll teha ei saanud. Sugulase tytar pinnis isalt lisaraha, kuna lubadustest ei peetud kinni st. lepingu rikkumine.

Euroopast vöib saada mötte, kuhu edasi liikuda st. möni vabatahtlik koht annab vöi suunab meeldima hakanud haridusteele. Aafrikast vöib ka möne nakkuse saada. Jah, kunagi oli ka Eestis vöimalus öppida ettevötte stipendiaadina. Ise olin. Nûûd vist öeldakse, et tasuta löunaid ei ole. Vöibolla, siiski on?

Paldiski kaudu Hango praegu ei saa. Momendil laev remondis. Samas ei vastatud, kunas saab.

Olen elanud Soomes juba 20 aastat, siis siinsetel ei ole paljudel ID-kaarti. Kasutatakse just autojuhiluba, isegi postkontorist pakkide väljastamisel, kuna sinna on ju sisse kantud isikukood.(sotu)

Kui just erilise kontrolli alla ei satu, siis OK. Meil siin liikluses kaamerad väljas ja parkimiskontrollid töötavad ka hästi.

ETV uudistes teatati ja näidati videot Eesti Halduskohtu istungilt, kus vaadati läbi välismaal eesti kodanike poolt pöhjustatud liiklustrahve. Istungil viibis ka advokaat ja kuna trahvisaajale on väljastatud kohtukutse, siis on täielikult öigus trahve pöörata täitmisele. Igasugune mittemaksmine liidab esialgsele trahvile ka viivise ja kohtutäiturikulud.

Kûprosel on soolajärv ja Iisraelis.

Ka Soomes tehtud trahvid edastatakse Eestile, sama Itaalia puhul. Need trahvid määratakse Eestis halduskohtu poolt. Loe paberilt. Teed kirjalikult vaide ehk pretensiooni ja lisad pangast saadud krediitkaardi makse kinnitatud ärakirja.

Vahetult enne iseseisvumist olin Lääne-Saksamaal peres ja kogesin väljaspool peret samuti halba suhtumist ja pölgust, mida Berliner (2.jaan.2012) kirjutab Suurbritannia kohta.

Minemisega välismaale, löikad paratamatult tagasipöördumise tee katki. Ega see Eestisse minek ajade möödudes nii lihtne olegi, mötled vaid ise, et köik on endine, kuid ei ole. Kui oled Eestis läbinud körgkooli, seda enam on raskem leida välismaal tööd. Kes tahab endast targemat tööle vötta, juhul kui tahadki madalamat töökohta. Igal töökohal on asjaolusid, millest saab kinni vötta ja hakata nöudma. Ega siingi asjad teistmoodi käi Eestis, ikka tutvused on esimene liin. Pöhjamaades on inimese elu liigagi ära reguleeritud ja ei ole niiväga seda vaba valikut. Ilmselt sellepärast läks mu poeg tagasi Eestisse, peale erialalist koolitust.

Mina kasutan skype out-i, see tähendab, et ostan köneaega(pakette ei kasuta)10 euro eest ja koos käibemaksuga 11,50 eurot. Siiski lobiseda saab ainult lauatelefonile helistades, mobiilile helistades neelab kiiresti ära 10 eurot. Pidi ju ka olema sama hind, mis Eestis olles.

Kas EMT internetköned on odavamad mobiilile helistades kui skype out-s.

Soome pangakaart sobib hästi deebet -makseteks Eesti kauplustes. Ei ole vahet, kas on Eesti pangakaart.

Mine aga julgesti //triibu-liine.blogspot.com on eestlane ja korraldab ekskursioone.

Triibu-liine on olemas ja tegeleb turismigruppidega Assooridel.

Soomes vist ikka rohkem armastatakse koduloomi. Meie naaber 30 aastane naine vöttis 8 kuulisele töö-komandeeeringule Prantsusmaale kaasa oma 12 a. kassi. Tal on pensionärist ema ja isa siin samas linnas, kuid ta ei suutnud oma Elmost eemal olla. Asi oma sûgavas kiindumuses oma pereliikme(kass Elmo) vastu.

Nii pikk lend ka ees, mina vötaksin hotellitoa Vantaa lennujaamas.