trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Ja et Sa endale seda võltstemplit seal "müürimuuseumis" ei lase passi panna. Sellise "joonistusega" kaotab Su pass kehtivuse. Nii vähemalt meile öeldi.

Kas sõbranna ei saa näiteks autot maja eest kuhugi suuremale maanteele välja sõite? Seal harjutad ja hakkate koos tasipisi linna poole tagasi sõitma. Eeldan, et tegu on Tallinn või mõne päris suurlinna liiklusega? Alguses proovi mujal.

Teine asi on veel see, et proovi suurlinnas sõita kindlaid marsruute pidi. Isegi kui alguses pikem tee on. Nii on liiklus tuttav ja loogiline ning saad keskenduda kaasliiklejate tegemistele.

Ja kolmandaks - alati saab ringiga tagasi sõita. Mul oli alguses komme rahmeldada- oi ma pidin siit keerama ja siis kiirustades hakkasin vigu tegema. Aga alati on ju teine tänav.

Loodan, et keegi lugejatest saab aidata. Sõiduõpetajast isiklikus autos kasu ei ole. Esiteks pole varupidureid ja teiseks oleks nii või naa vastutus Sinul. Ära sellist vastutust karda.

P.

Ühe otsa piletiga saad küll. Kuid pea meeles, et siis on risk suurem, et nad sinu 5000AUD olemasolu kontrollivad. ... Ja niisama sinisilmselt neile öeldes, et jah on küll raha olemas nad ei kipu uskuma. Laena raha oma vanematelt ja sõpradelt, tee väljavõte (lõppsummaga) oma pangakontolt ja prindi see välja. Siis kanna raha mille nad sulle laenasid tagasi. Nemad õnnelikud ja sina turvaline. ;)

Üldiselt ka kohalikud kannavad kaasas sularaha. Automaadist või poes/tanklas (siin saab ka poes kaardiga makstes sularaha välja võtta) kaardiga makstes läheb ikka päris kopsakas summa nii neil kui Eesti kaardiga makstes. Minul nii rõõmsat kogemust raha välja võttes ei olnud, kui Blazzul. Aga kogemus on vist sama, et mida rohkem raha korraga välja võtad siinpool, seda vähem sa lõppkokkuvõttes makse maksad. Välja võtsin 1845 eesti kroonide eest AUD. Teenustasu (Eesti pool) 90 EEK Teenustasu (AUS pool) 76 EEK Hiljuti maksin poes selle raha eest ja nüüd ootan kolmandat päeva kuidas see mu kaardil kajastub. Nood pangad teostavad ülekandeteenuseid nii, et kaks päeva läheb Austraalia siseselt aega enne kui kohale jõuab. Ei taha kohe mõeldagi millal siis minu arvelt maha arvatakse mingi summa. ... Kui otse Aussi oleks tulnud, oleksin ka umbes 500-600 AUD cashi kaasa võtnud. Aga seda juhul kui reisin koos kellegiga. Sunlee, aga jäta ikka pool rahast pangakaardile ka. Muidu oled suht jamas kui tõepoolest midagi juhtub sinu rahaga. Mida mina tegin oli, et tegin endale ka Gold krediitkaardi. Seda ja passi hoian ühes kohas ja ID, lube ning tavalist pangakaarti teises kohas. Nii et kui midagi juhtub, siis on alati dokument olemas ja krediidilt võimalik miinusesse lasta. ... Pole küll enam 1990ndad, kuid Austraalia IT ja kõik muu sellega kaasas käiv ei ole küll väga arenenud. Maapiirkondades kasutatakse endiselt tavatelefone, sest mobiililevi lihtsalt puudub. Nii et ütle oma vanematele, et nad ei põeks, kui maapiirkonda farmi tööle lähed ja nad sind kätte ei saa. ... Reaper: Eurosid ei ole mingit mõtet kaasa võtta: vahetad raha ju eesti rahast-> euroks-> AUDiks. Ehk siis vaheta juba kohe kas eesti rahast dollariks või võta kaasa pangakaart. ... Ühe nädala elamine arvuta nagu keskmiselt turist olles Euroopas. Ka Soome järgi arvutades saad umbes sama summa. 1000 EEK nädal kindlasti, kui elamise ja muu eest ise maksma pead. Alkoholi, sigarette ja kohvikus pisikesi saiakesi või kohvi ei osta, saad päris normaalselt hakkama. Need on kallimad, kui Eestis. ... Tantramantra: Keegi seda 5000 AUD ei kontrolli igalt inimeselt. Küll aga teevad nad seda pisteliselt. Kuna minul tagasisõidupiletit ei olnud, olin natukene riskantsemas seisus. Niisiis kuna nii palju raha on lennupiletite alla pandud juba, printisin välja oma kontoväljavõte enne kui tulema hakkasin. Nipp oleks aga, et lased oma vanematel või mõnel heal sõbral sinna enne veel lisaks midagi üle kanda. Pärast printimist saad kohe hakata tagasi kandma raha neile. Aga vaata ette, pangast kandes on vist 5000 limiit. Nii et võtab aega tubli nädal, enne kui kõik raha kantud saad. :) ... PS. Austraalia dollar on praegu tsipases languses, nii et võibolla on hetkel soodsam vahetada, aga uuri see järgi.