trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Sai lennatud selle firmaga Villahermosast Mexico Citysse. Mingeid probleeme ei esinenud. Lennuk oli ca 100-kohaline, puhas, teenindus meeldiv, ca tunniajasel lennul pakuti ka jooke ja snäkke. Lend toimus graafikupäraselt. Lennujaamad puhtad, puhtamad kui nt Londonis.

Kaasa tasub võtta US dollareid ja need siis lennujaamas ära vahetada, seal kurss kõige parem. Automaate on ka piisavalt ning raha kättesaamisega probleeme pole. Kuna tänu gripile ja muidu suurema turismihooaja lõpule on Mehhikos hetkel turiste väga vähe ning hotellid tühjad, siis võib vabalt saada öömaja igast hotellist ning hinnad on odavad ja ka kaubeldavad. Nt Mexico Citys katedraali taga olevas Hotel Catedralis www.hotelcatedral.com (korralik, puhas hotell keset vanalinna)on võimalik öö kahele saada 500 peeso (ca 450 eek) eest (saime sellise hinna kuna olime seal 2 ööd). Hotellides saab enamasti igal pool kaardiga maksta, kuid sulas makstes on hind 10% odavam. Seega 400-600 peeso eest 2 in saab igati korraliku hotelli igal pool hetkel. Metrooga on MC-s lihtne ja loogiline seigelda. Lennujaamast kesklinna kulub ca 45 minutit. Toidu peale kulub sõltuvalt inimeset. Tänavakaupmeestelt sööki ostma eriti ei kutsu, kuigi kohalikud ise seda aktiivselt kasutavad ja saavad kõhu täis ehk 10-20 peeso eest. Restoranis saab korralikult söönuks 100 peesoga. Mõni sõna gripist. Mehhikos hoitakse hetkel avalikes kohtades väga suurt puhtust. Bussijaamades, lennujaamades, söögikohtades pestakse pidevalt põrandaid, aknaid ning desinfitseeritakse pinke, ukselinke ja inimeste käsi. Oli tavaline, et söögikohta sisenedes valati uksel pihku destainet. Söögikohtades ja bussi-, lennujaama teenindajatel olid enamasti maskid ees. Bussi- ja lennujaamades mõõdeti inimeste temperatuuri, ilma selleta ei pääsenud bussi ega lennukisse. Kahe nädala jooksul ei kohanud ühtegi haiget inimest seal. Lausa imelik oli tagasi tulles Londonis, kus lennujaamas võis igast nurgast kuulda köhivaid, aevastavaid ja tatistavaid inimesi ning mingit kontrolli seal enam polnud ja ka puhtus võrreldes Mehhiko jaamadega andis soovida.

Tänan sind ülevaate eest. Ehk paneksid paari sõnaga pikemalt kirja oma teekonna Mehhikos, mis transpordivahendeid eri kohtade vahel kasutasid ja kui hull on 18h bussisõit (bussi miinused/plussid).