berlyka

Rändur, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

10 meeldimist
1 postitust
48 kommentaari

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

4 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Mytrip pole nüüd küll see firma keda uskuda.Meil oli enne coronat võetud Mytripi kaudu  Turkishi piletid.Lend tühistati ja Mytrip keeldus meile raha tagastamast ka väitega,e lennufirma pole tasunud.See oli vale.Saime raha tagasi peale pikka kirjavahetust ja Turkishi Tallinna esinduse abile.Nad kirjutasid ise Mytripile,et raha on neile tagastatud ja nad on kohustatud meile tegema tagasimakse.

Seekord võtsime piletid otse Turkishi lehelt.Pileteid saime omada kuu aega ,siis tühistati,sest Tallinn-Istanbul suunal lende ei toimu.Raha tagastati paari päeva jooksul.

Meil olid LOT-i piletid 15.08-29.08  ostetud läbi  Budgetairi.Praegu peaksingi olema reisil.Tühistamise teade tuli jaanipäeva paiku ja augusti alguses saime raha tagasi.Tundub,et otse lennufirmast ostes ,ei ole lootust raha tagasi saada kuidagi suurem.

Meil läks enne eriolukorda 3 kuud aega,et raha tagasi saada.Kõvasti kirjutamist ja kaotatud närve.

Mõlemal oma plussid ja miinused.Surin kallim ööbimine,aga randa minekuks pole transporti vaja.Rawai odav,aga ujuda seal ei saa.Tuleb sõita Nai Harni näiteks.Ma olen ööbinud mõlemas ja meile meeldis Surin rohkem.Söögikohti on mõlemas piisavalt. 

Manila lennujaama kurss 02.03 oli 1 EUR/66PHP.

Lisan veel ühe lehekülje kus vene keelt oskavad inimesed saavad kõigile autorenti puudutavatele küsimustele vastuse. http://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=104&t=60814

Pole ühtegi paha sõna öelda Kuuba politsei kohta.Vastupidi ,näiteks rannas tulid juurde ja ütlesid,et me ei pea kordamööda ujumas käima,sest nad valvavad me asju.Kohalikud kardavad politseid,aga turistid ei pea küll muretsema.Autot ka ei peatatud politsei poolt kordagi kinni.Tüütud olid ainult kohalikud parkimisraha nöörijad.Küsiti 2CUC parkimise ja asjade valve eest.Reeglina me seda ei maksnud. Hääletamine on täiesti tavaline nähtus ja keegi ei käse hääletajaid peale võtta.Auto ette nad ei hüpata ja vihaseks ka ei saada.Kuubal on ühistransport väga kehv ja inimesed kasutavadki seetõttu hääletamist.Meie Varadero majutuse peremees rääkis,et kohalikud ei jäta kunagi tee äärde hääletama rasedat või lapsega naist. Meie autorent oli 65 EUR päev koos kindlustusega

Me broneerisime auto ära 2 kuud varem.Nii soovitati ,sest kõrghoojal võib tekkida raskusi auto leidmisega.Vaatamata sellele,et rendihinnad on päris krõbedad.Pandiks ei tahetud midagi ja rahvusvahelised juhiload ei ole vajalikud. Broneerimisel on oluline meeles pidada,et isik kelle krediitkaarti kasutati ,selle nimi läheb ka rendilepingusse juhina kirja.Tühja paagiga tagastamine on reegel.Vahet pole millisest rendifirmast rendid,sest niikuinii kuuluvad need kõik riigile.Rentimisel tuleb osta ka kindlustus.Meil oli autokindlustus hinna sees. Havanna-Varadero maantee on politseiautosi täis .Kiiruse ületamise eest pidi trahv olema 50 CUC.Trahv makstakse ära autot tagastades.Teistes piirkondades politseid väljas me ei näinudki . Meie sõitsime Varadero-Colon-Santa Clara,ehk pool teed Varaderost Cienfuegosse.Tee on normaalne,aga arvatavasti läheb üle 3 tunni.Kuubal sõites tuleb arvestada sellega,et sa liigud autoga hobuste vahel ja otsid võimalust möödasõiduks.Autosi on vähe,aga nn. hobutaksosi kõik kohad täis.

Meie rentisime Varaderos auto ja julgen soovitada teistelegi.Auto tuleks bronnida ette,et saada soovitud mudel ja norm. hinnaga.Üheks päevaks ei tahata rentida.Auto renditakse täispaagiga ja tagastatakse tühjalt. Kasutasime Sygic gps-i ja töötas üle ootuste hästi.Kordagi ei eksinud ära.Sõitsime Varadero-Santa Clara-Trinidad-Cienfuegos-Havanna.Auto tagastasime Havannas. Varadero lähedal käisime Saturno koopas.See on selline turistikas,et polnud külastust väärt. Varadero läheduse tõttu oli see ülerahvastatud ja põgenesime sealt kähku Santa Clara suunas.Ega seal Varaderos midagi erilist vaadata olegi.Rand on põhjus miks sinna minna.Valge liiv,sinine vesi ja vähe rahvast,kui just ei ööbi poolsaare lõpus asuvates rannahotellides. Mulle väga meeldis Trinidadi lähedal El Cubano Natural Park ja Cinfuegoses olles käisime El Nicho juga vaatamas.Neid kahte kohta julgen teistelegi soovitada.

Meil oli vastupidine olukord.Lennujaamas oli järjekorras lennukitäis rahvast,aga Varaderos,Trinidadis,Playa Largas kas polnudki järjekorda või oli paar inimest seismas.Aega läks rahavahetusel ikka,sest raha loeti üle 3 korda ja rahulikus tempos. Mitte keegi ei kontrollinud kas viid raha Kuubast välja või jätad endale. Meil müüa 60 CUC ja mõned CUP kingituseks peale :)

CUC tuleb vahetada pangas CUP-ks. Once you’ve got your CUC, you can exchange them for CUP at any bank and at most non-resort and non-airport CADECAs (more on these later).

Lendasime vist sama lennuga 2 aastat tagasi,kui teil on Hong Kong-Phuket DragonAir -ga.Pagas läks lõppsihtkohta ja ajast jätkub.

Olen päris palju uurinud autorendi kohta,aga suvaliselt trahvimisest pole varem lugenud. Kallis või mitte,see oleneb ka seltskonna suurusest.Neljakesi või auto odavamad olla,kui bussiga liikuda.

Meie ostsime Krabis Phuketi minekuks praamipiletid.Buss tuli hotelli järgi ja viis sadamasse.Seal uuriti Phuketi majutuse kohta ja saime uhke värvilise kleepsu rinda.Selle kleepsu järgi jaotati Phuketi sadamas meid bussidesse ja veeti hotellidesse laiali.Väga hästi oli kõik organiseeritud ja soovitan julgelt praami kasutada.

WIFI ametlik hind 2 CUC.Vahendajate kaudu 3-5 CUC.Osades hotellides on odavam hind majutusega külalistele ,aga tänavalt tulijatele kallim.Mõned hotellid müüvad Wifit ETECSA kaardi alusel,siis saab seda kasutada ka teistes kohtades.,osad jälle kirjutavad parooli paberile ja siis kasutatav ainult ühes kohas. http://www.etecsa.cu/internet_conectividad/internet/

Meie rendime auto 5 päevaks .Kallis ta on,aga nii on meie jaoks mugavam.Oluline on auto varakult ära broneerida,sest autosi on vähe vaatamata kallile rendihinnale.

Kas keegi on sel aastal CHRYSALIS HOTEL peatunud?Eelmine aasta oli vene lehtedel väga head kommentaarid,aga see aasta täiesti vastupidised.Pidavat täielik söögipuudus olema.

Meie oleks saanud Tallinnast mõned eurod odavamalt,aga Moskvas oleks ooteaeg olnud 7 või 8 tundi.Ostsin piletid aprilli alguses.Mugavam oleks olnud Tallinnast,aga see ei oleks olnud väärt ootamist terve öö Moskva lennujaamas.

.

Aeroflot pakub vist hetkel kõige soodsamalt pileteid.Ise sõidame täpselt sama marsuuti pidi mida AndresR,eks siis Riia-Moskva-Havanna.Tänu heale lennuajale ja hinnale saigi piletid nii ära ostetud,et majutuse hindasi hakkasim alles hiljem uurima.Hotellide kõrge hinnatase oli ebameeldiv üllatus,aga nüüd on isegi hea meel,et sai kodumajutuse kasuks otsustatud.Olen kunagi Krimmis seda katsetanud ja see oli väga tore kogemus. Võrreldes Aasiaga on Kuuba vähemalt esmapilgul ikka kallis maa,aga millal siis veel sinna minna,kui mitte praegu.Loodan ainult,et oma reisiga liiga hiljaks ei jää ja näen veel seda ehedat Kuubat :)
Majutuse hinnad tunduvad Varaderos olevat kõige kallimad.Meie reisime kolmekesi ja seal alla 40 CUC naljalt ei leia tuba kolmele.Trinidadis on ka 25-30 CUC pakkumisi,hommikusöögid odavamad ja broneerides otse,siis pakub nii mõnigi majutus alla 12 aastastele tasuta hommikusööki.

Tere, Soovitatakse broneerida lehtedelt: http://www.cuba-junky.com/matanzas/varadero_casa_particular.html http://www.cubaccommodation.com/default.asp https://www.mycasaparticular.com/en/ Trinidadi jaoks on väga hea leht http://www.trinihostal.com/home.html Endal broneeritud veebruariks Varadero majutus,sest meie esimene valik oli juba kinni.Kanadakad kes enne ööbisid hotellides on kodumajutuse avastanud ja parimad casad broneeritakse väga varakult ära.Päris paljudel on olemas ka oma kodulehed.Eriti palju just Trinidadi ööbimiskohtadel.

Tere, Meie sõidame perega Kuubale veebruaris ja suht samad küsimused on tekkinud.Olen päris põhjalikult tutvunud venelaste foorumiga ja saanud sealt mõnele küsimusele vastuse.Kuskilt sealt ma lugesin,või oli see mõni teine foorum,et buss teeb soovikorral peatuse Playa Largal.100% kindel ei ole,sest ise saabume sinna Trinidad-Cienfuegos-Playa Larga Rendime Trinidadist auto ja katsetame seda variant.Plaan on võtta linnuvaatluse trip(flamingod),laps tahab kindlasti krokodillifarmi.Indiaaniküla jääb vist välja,sest see olevat potjomkinlik küla.PlayaLarga piirkond pidi olema väga hea koht snorgeldamiseks ja sukeldumiseks.Sukeldumise hinnad on ka päris head.Vaadata saab uppunud USA sõjalaeva. http://forum.awd.ru/viewforum.php?f=115

Meie kasutasime Phuketil https://www.phuketshuttle.com/ Kõik toimis hästi.Auto oli ilusti lennujaamas vastas ja minnes ka oli minutipealt kohal.

Meil küll õnnestus eelmine aasta Kata piirkonnas kohe esimeses kohas roller rentida ainult passi koopia rendifirmasse jättes.Isegi ei küsitud originaali näha.Sai rollerile møned kriimud ka tehtud,aga sellest ka ei tehtud probleemi.See oli ikka väga tore üllatus.Me olime jüba valmis,et kogu tagatisraha ja mingi trahv tuleb maksta.

Väga palju ostetakse kingituseks maitseaineid,seepe,kosmeetikat,sealset hambapastat jne.