berlyka

Rändur, liitus Tripiga 8 aastat tagasi
9 meeldimist
4 postitust / 39 kommentaari
17 (2.7%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Meil oli vastupidine olukord.Lennujaamas oli järjekorras lennukitäis rahvast,aga Varaderos,Trinidadis,Playa Largas kas polnudki järjekorda või oli paar inimest seismas.Aega läks rahavahetusel ikka,sest raha loeti üle 3 korda ja rahulikus tempos.
Mitte keegi ei kontrollinud kas viid raha Kuubast välja või jätad endale. Meil müüa 60 CUC ja mõned CUP kingituseks peale :)

CUC tuleb vahetada pangas CUP-ks.
Once you’ve got your CUC, you can exchange them for CUP at any bank and at most non-resort and non-airport CADECAs (more on these later).

Lendasime vist sama lennuga 2 aastat tagasi,kui teil on Hong Kong-Phuket DragonAir -ga.Pagas läks lõppsihtkohta ja ajast jätkub.

Olen päris palju uurinud autorendi kohta,aga suvaliselt trahvimisest pole varem lugenud.
Kallis või mitte,see oleneb ka seltskonna suurusest.Neljakesi või auto odavamad olla,kui bussiga liikuda.

Meie ostsime Krabis Phuketi minekuks praamipiletid.Buss tuli hotelli järgi ja viis sadamasse.Seal uuriti Phuketi majutuse kohta ja saime uhke värvilise kleepsu rinda.Selle kleepsu järgi jaotati Phuketi sadamas meid bussidesse ja veeti hotellidesse laiali.Väga hästi oli kõik organiseeritud ja soovitan julgelt praami kasutada.

WIFI ametlik hind 2 CUC.Vahendajate kaudu 3-5 CUC.Osades hotellides on odavam hind majutusega külalistele ,aga tänavalt tulijatele kallim.Mõned hotellid müüvad Wifit ETECSA kaardi alusel,siis saab seda kasutada ka teistes kohtades.,osad jälle kirjutavad parooli paberile ja siis kasutatav ainult ühes kohas.
http://www.etecsa.cu/internet_conectividad/internet/

Meie rendime auto 5 päevaks .Kallis ta on,aga nii on meie jaoks mugavam.Oluline on auto varakult ära broneerida,sest autosi on vähe vaatamata kallile rendihinnale.

Kas keegi on sel aastal CHRYSALIS HOTEL peatunud?Eelmine aasta oli vene lehtedel väga head kommentaarid,aga see aasta täiesti vastupidised.Pidavat täielik söögipuudus olema.

Meie oleks saanud Tallinnast mõned eurod odavamalt,aga Moskvas oleks ooteaeg olnud 7 või 8 tundi.Ostsin piletid aprilli alguses.Mugavam oleks olnud Tallinnast,aga see ei oleks olnud väärt ootamist terve öö Moskva lennujaamas.

.

Aeroflot pakub vist hetkel kõige soodsamalt pileteid.Ise sõidame täpselt sama marsuuti pidi mida AndresR,eks siis Riia-Moskva-Havanna.Tänu heale lennuajale ja hinnale saigi piletid nii ära ostetud,et majutuse hindasi hakkasim alles hiljem uurima.Hotellide kõrge hinnatase oli ebameeldiv üllatus,aga nüüd on isegi hea meel,et sai kodumajutuse kasuks otsustatud.Olen kunagi Krimmis seda katsetanud ja see oli väga tore kogemus.
Võrreldes Aasiaga on Kuuba vähemalt esmapilgul ikka kallis maa,aga millal siis veel sinna minna,kui mitte praegu.Loodan ainult,et oma reisiga liiga hiljaks ei jää ja näen veel seda ehedat Kuubat :)
Majutuse hinnad tunduvad Varaderos olevat kõige kallimad.Meie reisime kolmekesi ja seal alla 40 CUC naljalt ei leia tuba kolmele.Trinidadis on ka 25-30 CUC pakkumisi,hommikusöögid odavamad ja broneerides otse,siis pakub nii mõnigi majutus alla 12 aastastele tasuta hommikusööki.

Tere,
Soovitatakse broneerida lehtedelt:
http://www.cuba-junky.com/matanzas/varadero_casa_particular.html
http://www.cubaccommodation.com/default.asp
https://www.mycasaparticular.com/en/
Trinidadi jaoks on väga hea leht
http://www.trinihostal.com/home.html
Endal broneeritud veebruariks Varadero majutus,sest meie esimene valik oli juba kinni.Kanadakad kes enne ööbisid hotellides on kodumajutuse avastanud ja parimad casad broneeritakse väga varakult ära.Päris paljudel on olemas ka oma kodulehed.Eriti palju just Trinidadi ööbimiskohtadel.

Tere,
Meie sõidame perega Kuubale veebruaris ja suht samad küsimused on tekkinud.Olen päris põhjalikult tutvunud venelaste foorumiga ja saanud sealt mõnele küsimusele vastuse.Kuskilt sealt ma lugesin,või oli see mõni teine foorum,et buss teeb soovikorral peatuse Playa Largal.100% kindel ei ole,sest ise saabume sinna Trinidad-Cienfuegos-Playa Larga
Rendime Trinidadist auto ja katsetame seda variant.Plaan on võtta linnuvaatluse trip(flamingod),laps tahab kindlasti krokodillifarmi.Indiaaniküla jääb vist välja,sest see olevat potjomkinlik küla.PlayaLarga piirkond pidi olema väga hea koht snorgeldamiseks ja sukeldumiseks.Sukeldumise hinnad on ka päris head.Vaadata saab uppunud USA sõjalaeva.
http://forum.awd.ru/viewforum.php?f=115

Meie kasutasime Phuketil https://www.phuketshuttle.com/
Kõik toimis hästi.Auto oli ilusti lennujaamas vastas ja minnes ka oli minutipealt kohal.

Meil küll õnnestus eelmine aasta Kata piirkonnas kohe esimeses kohas roller rentida ainult passi koopia rendifirmasse jättes.Isegi ei küsitud originaali näha.Sai rollerile møned kriimud ka tehtud,aga sellest ka ei tehtud probleemi.See oli ikka väga tore üllatus.Me olime jüba valmis,et kogu tagatisraha ja mingi trahv tuleb maksta.

Väga palju ostetakse kingituseks maitseaineid,seepe,kosmeetikat,sealset hambapastat jne.

Goadventure juba teatas,et tühistab reisid .Läheb lahti.

Esmalt peaks endale selgeks tegema kas on soov vahepeal asju kokku ja lahti pakkida,et hotelli vahetada.Paljud seda ei soovi teha.
Meie olime 15 ööd ühes hotellis,sest liikusime rolleriga ringi ja ei näinud vajadust hotelli vahetuseks.
Seekord jällegi tuleb teistmoodi reis ja vahetame hotelle.

Sunny Beach on nagu suur turg.Müüakse Türgist toodud replica tooteid.Burgases on mitu ostukeskust kus saab osta ka kvaliteetset kaupa.Riided pole vast eriti meie maitse,aga jalatsivalik on väga hea.Hulga odavamad ka,kui Eestis.

Tere,

  1. Raha soovitan vahetada seal.Hästi palju on rahavahetus punkte.Kui minek on tšarterlennuga ,siis turismifirma esindaja ka räägib millistes punktides seda teha.
    2.Hinnad on odavamad,kui Eestis.Rannas lamamistoolide ja varjude hinnad on aga kallid .Eriti arvestades üldis hinnataset.Hästi paljud ostavad endale oma päiksevarjud ja peesitavad tasuta rannaalal.
    3.Tänaval müüdi reise küll,aga vähemalt meie ei näinud sellist märkimisväärset hinnavõitu võrreldes Novatoursi poolt pakutud hinnaga.Kõige olulisem on ikkagi giid kes ekskursiooni saadab.Me ostsime eelmine aasta ühe ekskursiooni Novatoursist ja giidiks trehvas kohalik meesõpetaja.Super huvitav oli.Kui võtta veel mõni ekskursioon seal,siis ainult siis,kui tema on bussis :)

Bel Air Azur ja Bel Air Arabella hotellist käib õhtuti tasuta buss Marinasse.Meie ise käisime seda maad aga jalgsi.Kuskil 1.5-2 km.
Arabella on mere ääres,Azurist tuleb mereni jalutada läbi Arabella territooriumi. Ei mõõtnud,aga kuskil 500 meetrit vast on see maa.Oleneb muidugi millist randa tahta.Laguun,ehk liivarand on lähemal,kui snorgeldamiskohad.
Laguunis on vetteminek tasane.Sobib väkelastele ja muidugi ka täiskasvanutele.Meri nagi meri ikka.
Arabellal ja Azuril on ühtne territoorium.Ainult hommiku- ja õhtusööki tuleb omas hotellis süüa.Lõunastada võib mõlema hotelli alal.
Kui on veel küsimusi,siis vastan meeleldi.Eestlasi on seal vähe käinud.

Hurghadas võin soovitada Bel Air Azur hotelli.Üks väheseid Hurghada hotelle kus on elusate korallidega rand.Hotell ise ka igati viisakas.Enamus külastajad on sakslased ja seetõttu õhtuprogrammid on tavaliselt saksa keeles.Kes saksa keelt ei mõista võivad tasuta hotelli transpordiga õhtul sõita Marinasse.

Olen käinud seal veepargis 2 korda .Väikelastele on seal eraldi atraktsioonid mis on suurtele mõeldud liumägedest eemal.Soovitan soojalt,sest see veepark on Egiptuses pakutavatest veeparkidest parim.Hurghada oma on Sharmi omast ka etem.

Eelmine aasta maikuus sadas meie 8 päevasest reisist 3 päeva vihma.Hommikust õhtuni.