trip-krainetrip-ukraine-dark

Artemis

Reisisell, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
8 kommentaari
 

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

7 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid
  1. aastal oli Santorini ekskursioon Rethymnost ostes 75 eurot. Tol ajal oli linnahinna ja reisiesindaja hinna vahe umbes 12 eurot. Ja ainult praamipileti (Heraklionist) sai kuskil 57 euroga. Uusi andmeid ei oma, aga kallim muidugi.

Kui uskuda juuresolevat infi, mis lingile klikkides avaneb, maksab praegu Hellenic Seaways firma praamipilet Heraklion-Santorini kuskil 62-67 eurot (üks ots 31-33.50). http://www.ferries.gr/hfd/

Vabandust, ei suutnud suud pidada. Mai lõpus on vesi ujumiseks piisavalt soe (ka aprillis on põhimõtteliselt võimalik ujuda), aga mõjub siiski veel värskendavalt. Kui päike paistab, on palav, aga mai lõpus tuleb ette ka pilves ilma, põgusalt võib kerget vihmagi sabistada. Siis on lihtsalt mõnus soe.

Arvan ka, et mugavam Samaria jaoks mõnest kohalikust büroost ekskursioon osta - vähemalt siis, kui tahad sama päeva õhtuks oma majutuskohta tagasi jõuda. (Aga ei pruugi ju tingimata...) Knossose palee oli mu meelest avatud 8.00-17.00, aga praegu leidsin internetist ühe koha, kus oli kirjas 8.00-15.00 (mida siiski raske uskuda). Phaistose puhul peaks samade aegadega arvestama. Samariaga on ka nii, et kindlast kellaajast (vist 7.00? 8.00?) kindla kellaajani.

Muuseumide kohta selline link http://www.ellada.net/crete-info/museums/

Eelpool pidasin hotellipaketi all silmas muidugi neid odavaid viimase hetke pakkumiste pakette. sry.

Kui majutus kohapeal olemas ning reisid üksi, on hotellipakett nöök, sest raha, mille muidu säästaksid, paned "üksioleku trahvina" hakkama toa eest, kus niikuinii ei viibi ja enamasti annab see kokku enam-vähem tšarterlennu hinna. Võib muidugi üritada kaasa saada tuttavat, keda ei häiri, et ta tegelikult peab ikkagi üksi olema. Võib hõigata tripi kaudu, et kas on inimest, kes tahaks koopereeruda, aga see ainus kord, kui proovisin, ei leidnud küll kedagi. Nii tuleb ikka valida, kas mugavus ja tšarterlend (või kogu pakett+üksioleku trahv) või tüütum ja odavam lendude/laevade kombineerimine.

Kui ei lähe enne suuri pühi või juuli ja augusti esimestel päevadel, pole praamipiletit kindlasti internetist broneerida vaja. Pilet Kreetale nüüd pigem 30 euro kandis. Lennujaamast läheb ekspressbuss (loodetavasti endiselt number X96) sadamasse. Sadam on suur, kai enam-vähem hobuseraua kujuline, Kreetale lähevad laevad hobuseraua parempoolse (kui näoga mere poole seisad) haru kaugemast osast. Samas ka piletiputka. Enamasti võib kindel olla, et praamid lähevad (olenevalt linnast) kaheksa, pool üheksa või üheksa. Sõiduplaan: http://www.athensguide.com/greek-island-ferry-schedules/index.htm Aga Kreeka puhul ei saa internetis olevat infi lõpuni usaldada. Söömisvõimalused laeval võrdlemisi kehvad, mõnest sadamaümbruse pirukapoest võiks midagi kaasa osta. Tekipiletiga tuleb alguses kuskil viisakalt istuda või väljas meretuult nautida. Kui söögikohad suletakse, võib ennast peaaegu igas suvalises kohas põrandale sättida ja magada (mugav, kui mingi tekk kaasas). Alati on ka neid, kes magamiskotiga väljas reelingu ääres magavad.