Viimased kommentaarid

Lendasin märtsis CDG-PEK-KUL. Söök on söödav ja õlut ja veini pakuti.Pekingi lennujaama turvakontrollis konfiskeeritakse tulemasinad ja üle 10000Ah akupangad.Soovitan teha reisitõrke kindlustuse, mis katab ka ilma põhjuseta lennu tühistamisega seonduvad kulud.

Selle hotelli teema on siin - http://www.trip.ee/node/25484 Vaevalt et seal midagi väga oluliselt on muutunud. Turiste ehk vähem kui varem, kuid kauplejad peatänaval ja hotelli rannas ikka sama tüütud. Positiivne et aprillis on juba soe. Hotelli rand meretuultele avatud ja talvel sai seal vaid mõne põõsa taga ilma jopeta päikest võetud.

Jah kohustada enam ei saa kedagi, kuigi kui lugeda selle teema algust on Eestis selliseid reisibüroosid ka olnud. Igasuguseid kohustusi on nende aastatega olnud. Näiteks ei tohtinud varem teistelt büroodelt ja kohalikelt ekskursioone osta. Kuid ikkagi proovib mõni büroo oma kodulehel valeinformatsiooni (pikad järjekorrad ja viisa kallinemine) esitamisega mitteteadlikke kliente eksitada et neile 2x kallim viisa müüa. Alati on lennukis keegi teadlik, kes ostab viisa kohapealt ja samal ajal peavad teised ikkagi bussis ootama, sest transfeerid ei sõida enne ära kui kõik reisijad on kõikides bussides. Selle vaidluse teema on siin: http://www.trip.ee/content/goadventure-eksitas-tarbijaid-egiptuse-viisa-infoga-ja-teenis-sellega-endale-vist-ilmselt-li Mina küll oma puhkust nii detailselt ette ei planeeri, et ma teaksin kas tahan selle aja jooksul mõnele ekskursioonile või näiteks normaalsesse kohta sukelduma minna. Kui viisa on olemas saan minna, kui ei ole pean tsoonis istuma. Selle teema üle on siin foorumis vist juba pea 10 aastat arutatud ja see ei aita neid esmakordseid puhkajaid kellele büroode poolt tõest ja tegelikku infot ei edastata.

Oleneb kuhu lähed sukelduma. Parimad kohad on Ras Mohamedi rahvuspargis ja siis oleks seaduse järgi viisat vaja. Küsimus on et kas seda keegi ka kontrollib.

GoAdventure poolt lennuaegade muutmine ei ole see hooaeg esmakordne. Hetkel käivad nende ja meie juristide läbirääkimised kompensatsiooni küsimustes. Selle juhtumi puhul on pretentsiooni esitajateks pool lennukitäit sukeldujaid, kelle jaoks reisi viimastel päevadel varajasemaks tõstetud lend on lausa eluohtlik (liigse lämmastiku tõttu veres). Sa võid küll pretentsiooni esitada, kuid vaevalt et sa sellele vastustki saad. See suur vene kontsern lihtsalt ei reageeri sellele. Nende puhul oleks ehk abi mõnest terava keelega reporterist, mis tekitaks suuremat avalikku arutelu. Meie reisil olnud Olaf Suuder küll oma reportaazides (kiidulauludes) seda pisiasja ei maininud et ka tema puhkus 2 päeva võrra lühemaks jäi.

Kas on ka värskeimaid uudiseid? Go Adventure kirjutas mulle et alates 01.11.13 väljuvatel reisidel on nende viisa hind 24€. Hinnatõus olla tingitud Egiptuse valitsuse otsusest. Äkki keegi teab palju on uus hind lennujaamast ostes.

Osuusel pangakontole küll mingit tasu ei ole. Mul endal seal konto kuhu igakuiselt palk laekub, ja sealt ei ole küll midagi maha läinud.

Nordea pangal küll konto hoolduskulusid ei ole. Sõber jättis kontole 10 aastat tagasi 50 €, millest nüüd oli hoopis saanud 60€. Samuti ei ole hoolduskulusid Osuus panga kontodel.

Sindbad Club Aquas kohvimuret ei olnud, sest resep. kõrval baaris korralik kohvimasin. Kuid jah eelnevatest reisidest Sharmi ja Hurgaadasse mäletan et sai tikutulega korralikku kohvi otsitud, ja muidugi ka leitud. Tuleb küsida türgi kohvit.

to keko: Elekter sama. Võta kaasa väike matka keeduspiraal. Kuigi jah kuuma vett saab ka söögikohtadest. Puhast joogivett saab tasuta hotellide territooriumil vee automaatidest. Tühi pudel peab endal olema, et seda tuppa kaasa võtta.

Elus koralle ja sealkandis rannas ei näe. Ja seda ka mitte allveelaevaga sukeldudes. Kaladki on ümber allveelaeva suht ühevärvilised ja igavad kui oled varem mõnel riffil sukeldunud või snorgeldanud. Lastele (poisid 5 ja 9) allveelaeva sõit muidugi meeldis ja neile pakkus suurt lõbu uppunud laevade avastamine ja nägemine. Rannarätikute kadumise ja muude hotelli poolt trahvitavate "teenuste" suhtes hoiatas meid reisiesindaja juba esimese päeva infotunnis. Nende trahvide alla kuulusid veel toa ja seifivõtme, söögikaartide ja ka käepaela kaotamine ning samuti hotelli linade ja rätikute määrimine värske tätoveeringuga. Jätkuvalt ma siiski kiidaks seda/neid hotelle. Kasvõi juba erinevate söögivõimaluste pärast ja lastel liivarannal on tunduvalt ohutum kui korallirannas.

to terts - Ilmselt alguses majutatakse teid 2 eraldi tuppa. Järgmine päev minge resepsionisse ja paluge väikese lisatasu eest endale peretuba leida. Meiega koos olnud perekonnal läks see vahetus alguses 50 pounti ja pärast kingituseks 100 pounti + mõned sokolaadid. Peretoas on 2 magamis ja üks väiksem elutuba.

Mul endal ei läinud toavahetus midagi maksma. Algul majutati 1 korrusele, kus aknast nägi vaid kivimüüri. Läksin koos kohvritega tagasi ja ütlesin et see ei sobi meile. Ilma vaidlematta antti uus tuba 3 korrusel. Toa vahetus koos kohvrite toomise ja lisavoodi ülessetegemisega võttis aega 20 min. Toapoistega tasub hästi läbisaada ja ka neile kingitusi voodile jätta. Minu viienda egiptuse kogemuse juures oli see esimene hotell kus voodile tekkidest luikesid ja käterätikutest krokodille tehti. Hommiku ja õhtusööke oli kõige rahulikum süüa rannahotelli restoranis. A la carte restoranid olid meeldivad ja hea söögiga, kuid tüütu oli seista kell 10 mingis järjrkorras et kohta saada ja siis peab ka kohe söögi ära tellima. Lastebasseini (see kus on torud) vetelpäästja kätte jätsime ühe laste palli, et ka teised saaksid mängida. Loodan et on veel alles seal. Päikest ja head puhkust.

Jah ma mäletasin ka et 15$, kuid GoAdventure saadetud infoleht Hurghada kohta väida et piirilt ostes on 17$.

Kas viisa Hurghada lennujaamas on 15$ või 17$.

Kas internett (wifi) oli kõikjal hotelli territooriumil tasuline või kuskil ka vaba? Kuidas kiirus, ehk et kas skype-iga kannataks suhelda?

Kas hotelli allveelaevaga ka keegi käis sõitmas? Palju maksis hotellist ostes ja kas kalu ja koralle ka nägi?

Küsimus teadjamatele. Kas on tavaline, et Goadventure ei väljasta vouchereid enne, kui on reisini 2 nädalat? Broneeringu kinnitus on olemas ja rahad ka makstud. Samuti olevat korraldajal olemas ka hotelli kinnitus antud broneeringule. Oma eelnevatest reisidest mäletan, et kui raha ülekantud, siis sain ka piletid. Olles natuke mures siin loetud hotellide ülebroneerimiset ja sellega seonduvalt kuhugi mujale majutamisest ei tahaks veel enne reisi sellise jamaga tegeleda. Tänud kes viitsivad vastata.

Tallinnas Sikupilli Prismas oli. Hinda ei mäleta.

Kas on kuulda olnud kes tuleval 11/12 hooajal Eestist Egiptusesse sõidutab? Ehk et kelle pakkumisi jälgida ja kas tuleb mõni uus Estouri asemele? Hetkel Goadventure varase tellija hindadest midagi soodsat küll leidnud ei ole. Mis firmade pakkumisi Soomes ja Lätis jälgida?

Sul läheb vaja sellist - http://www.opood.ee/?t=k_ki&i=1367059

8 aastat tagasi olime sunnitud selle hotellis laenutama.

Kui käisime, siis veel Eestist reise ei korraldatud. Jah, läbi Riia minnes oli siis ka reiside hind pea poole odavam kui praegult. Võta kindlasti auto paariks päevaks, rolleri või muu väiksema riistaga jääb mägedes hätta. Keset saart on maa all koopad järvedega, kus korraldatakse klassika kontserte. Fantast akustika. Võtsime selle ekskursiooni koos likööri/veinitööstuse külastusega. Veel soovitan laevasõitu mööda rannikut, mis lõpeb kenas lahesopis. Autoga käige mägedes kloostris. Ettevaatust mägiteedel, ega seal teed suurt laiemad nad ei ole kui auto, ja need on kahesuunalised. Autoga ringi liikudes leidsime kenasid privaatseid randu, kus rannal ööbida. Elu suurima hamurgeri sõin ka saare keskel maantee äärses Mcdonaldsis. See vääris tõsiselt oma Big Mac nime. Kena reisi.